Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba satelite c50-a-1ju - Windows 8 chipset

SSSalonY 04 Maj 2016 06:49 567 3
  • #1 04 Maj 2016 06:49
    SSSalonY
    Poziom 2  

Dzień dobry wszystkim, jest to mój pierwszy post, nie wiem czy w dobrym dziale, jeżeli nie to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Mam problem z Laptopem toshiba satelite c50-a-1ju
    Przeinstalowywalem Windowsa 8.1 z zewnętrznego nośnika (pendriva) sciagnietego ze strony MS przy okazji dzieląc partycję C na dwie C i D.
    Po instalacji pojawił się problem, laptop nie może połączyć się z większością sieci wi-fi oraz kablem Ethernet (polaczono ograniczony dostep). W menadzerze urządzeń wyświetla wykrzyknik z Magistrala szyfrowania/odszyfrowywania PCI i tutaj jest najwieksza zagadka. Po ściągnięciu sterownika Chipsetu przy instalacji wyskakuje błąd kopiowania plików, reszta sterowników ( lan ethernet) zainstalowała się razem z aktualizacjami.
    W tym momencie mam dwa pytania do społeczności Elektrody :
    1 w jaki sposób moge pozbyc sie problemu z PCI i czy to pomoze z problemem połączenia z internetem

2 Czy Windows na partycji recovery posiada wygrane wszystkie sterowniki i czy instalacja systemu z w/w partycji pomoże i nie naruszy plikow partycji D, ponieważ jest świeży system z wygranym jedynie Office.

Z screenami będzie problem ponieważ aktualnie laptop znajduje się 160km odemnie.

Po identyfikatorze wskazuje mi Inter trusted Edition engine ale przy instalacji pokazuje ze nie obsługuje urzedzenia

0 3
  • #2 05 Maj 2016 09:05
    japycz321
    Poziom 25  

Cytat:

1 w jaki sposób moge pozbyc sie problemu z PCI i czy to pomoze z problemem połączenia z internetem

2 Czy Windows na partycji recovery posiada wygrane wszystkie sterowniki i czy instalacja systemu z w/w partycji pomoże i nie naruszy plikow partycji D, ponieważ jest świeży system z wygranym jedynie Office.

Partycja recorvery przywraca system do stanu w jakim go kupiłeś. Będą tam sterowniki i podstawowe aplikacje. Najczęściej też masa śmieci w postaci próbnych wersji programów. Czy wpłynie na partycję D zalezy od opcji jakie wybierzesz. Często jest możliwość formatowania całego dysku i ponownego partycjonowania.

Pierwszy problem to sterowniki, chipset jest najważniejszy : -) spróbuj starszej wersji. Jest też inna opcja, darmowa aktualizacja do windows 10. Moim zdaniem warto, podobnie jak czesto instalacja "czystego" systemu i samodzielne doinstalowanie sterowników daje lepsze efekty niż użycie Recorvery dołączonego przez producenta. Nowsze wersje systemu mają też opcję odświeżenia systemu.

Jeśli chcesz szukać innych sterowników sprawdź identyfikator urządzenia.

0
  • #3 05 Maj 2016 17:31
    SSSalonY
    Poziom 2  

Niestety starsze wersje sterownika Chipsetu też nie chcą się instalować, sproboje opcji drugiej ponieważ nie chce aktualizacji do 10. Po identyfikatorze też nie idzie, jak wcześniej już pisałem :/

0
  • #4 08 Maj 2016 12:30
    SSSalonY
    Poziom 2  

Problem z PCI usunięty .
    Pozostaje problem z Siecią .
    W akademiku używany jest router axestell mv510 jako switch i przed formatem wszystko smigalo A teraz jest brak identyfikacji , ip statyczne pozwala mi podłączyć się do sieci ale brak internetu dalej (brak możliwości wejścia do ustawień routera), nie pingowalem
    Ip config pokazuje ze brak bramki i wyłączone dhcp
    Współlokatorki mówi ze w ustawieniach coś musi być przestawione (ten sam problem miala) ,ip i dns automatyczne więc co jeszcze zostaje ?
    Mam screena ip config z komputera na którym działa net i jest tam bramka i dhcp włączone.
    Po podłączeniu kabla ze ściany bezpośrednio do komputera dalej to samo :/

0