Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens se55a562/35 - po kilkunastu minutach działania wyłącza się

hegemonia77 04 Maj 2016 11:06 876 11
  • #1 04 Maj 2016 11:06
    hegemonia77
    Poziom 4  

Witam
    Mam prośbę. Zmywarka jak w temacie dziwnie się zachowuje. Normalnie pracuje i po kilkunastu minutach(najczęściej po wyrzuceniu tabl ale czasem jeszcze przed) wyłącza się jakby prądu nie było. Nie reaguje na przycisk. W gniazdku oczywiście jest prąd. Czasem wystarczy otworzyć drzwiczki i znowu zamknąć. Czasem działa to dopiero po kilku razach. Drzwiczkami czasem trzeba trzasnąć. Czasem wystarczy przydusić obudową w okolicach programatora. Jak ruszy to zwykle do końca idzie normalnie(czasem zatrzyma się po chwili jeszcze raz i czynność trzeba powtórzyć, ale jeżeli w ciągu kilku minut nie zatrzyma się to już do końca bez kłopotu). Naczynia są umyte i wysuszone. Macie jakieś pomysły? Programator jest dość drogi i chyba wolałbym już kupić nową zmywarkę..
    Z góry dziękuje za sugestie..

0 11
  • SterControl
  • #2 04 Maj 2016 12:30
    mrice
    Specjalista AGD

w pierwszej kolejności do posprawdzania wszystkie połączenia pod panelem sterującym

0
  • SterControl
  • #3 04 Maj 2016 18:14
    hegemonia77
    Poziom 4  

Tak podejrzewałem że będę musiał rozebrać przód zmywarki. Nie lubię grzebać w elektronice. Dam znać jaki efekt..

Dodano po 4 [godziny] 30 [minuty]:

Niestety nic nie pomogło. Rozebrałem front. Wszystkie kable podociskałem. Nic nie wyglądało niepokojąco. Włączyłem zmywarkę. Program auto 125 min. Jak na zegarze było 107 wszystko zgasło. Wystarczyło puknąć w drzwiczki i zmywarka ruszyła. Właśnie skończyło się mycie. Jakby coś nie stykało przy włączniku.. Ale zawsze zatrzymuje się w tym samym momencie. Kilka minut po wyrzuceniu tabl. Gdyby jakiś kabelek to by chyba nie było takiej regularności.. Może jakiś czujnik? Jakieś inne pomysły. Żona mówi żeby zostawić, ale mi to spokoju nie daje:)

0
  • #4 11 Maj 2016 00:36
    1072353
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #5 11 Maj 2016 09:56
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Z opisu wynika że wyłączenie zmywarki następuje w momencie załączenia grzałki, następuje duży pobór prądu.Szukaj usterki w włączniku ewentualnie przekaźnikach.

0
  • Pomocny post
    #6 11 Maj 2016 10:51
    peter falk
    Specjalista AGD

Włącznik padł. Strasznie awaryjna zabawka w tych zmywarkach.

0
  • #7 19 Maj 2016 17:52
    hegemonia77
    Poziom 4  

Witam ponownie śledzących wątek.
    Po kolei.
    Zgłosił się do mnie forumowicz, który zaoferował mi używany, sprawny włącznik. Zdecydowałem się|(nowy dość drogi). Poprosił o zrobienie zdjęcia żeby się upewnić co do modelu. Zdemontowałem go, zrobiłem zdjęcie i wysłałem mailem. Umówiliśmy się na rozsądną kwotę. Zapłaciłem, a on go przysłał. Sprawa czysta.
    Ale zanim go przysłał oczywiście z powrotem zamontowałem stary i zmywarka zaczęła działać!!! Chyba jednak poluzowała się kostka dochodząca do włącznika, którą zresztą pierwotnie poprawiałem, ale chyba całkowite ponowne wpięcie zaskoczyło. Na razie poszło z 10 myć i na razie bez problemu. Jakby co to zawsze mam zapasowy włącznik(w sumie to nawet nie wiem czy działa ;))
    Bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym. Odezwę się w razie "W"

0
  • #8 20 Maj 2016 20:48
    hegemonia77
    Poziom 4  

A jednak jest ciąg dalszy :( Zapeszyłem..
    Ponowił się problem. Wymieniłem więc włącznik, ale to nie pomogło.
    Nadal zmywarka się zatrzymuje, ale wystarczy ruszyć kabelek przy tym ustrojstwie i rusza dalej. Wiecie co to jest? Pomóżcie..

0
  • #9 20 Maj 2016 21:40
    1072353
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 21 Maj 2016 08:05
    hegemonia77
    Poziom 4  

Ok. Sprawdzę. Ale mam jedno pytanie. To jest "zestaw naprawczy". Czy to znaczy, że zmywarka była naprawiana i tego oryginalnie być tam nie powinno? Mieszkanie kupiliśmy i zmywarka już tam była. Nie znam jej przeszłości i w sumie to nie wiem ile ma lat. Z wyglądu idealna..

0
  • Pomocny post
    #11 21 Maj 2016 08:25
    1072353
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 21 Maj 2016 09:58
    hegemonia77
    Poziom 4  

Bardzo dziękuje za szczegółowe wyjaśnienie :) Same połączenia nie wyglądają źle, choć wszystko jest dość luźne:( co gorsza to jest na drzwiach więc każde zamknięcie i otwarcie jest w stanie poruszyć ten dodatek. Zdemontowałem, oczyściłem wszystkie połączenia, poskładałem z powrotem i zobaczymy.. Jeszcze raz dziękuje :)

0