Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki tv 4k 55" do salonu do 4000pln?

tomek973 18 May 2016 19:13 8490 148
lampy.pl
    Svetherus
    Level 28  
    Trzeba przeryć trochę internetu, możesz to zrobić sam.
  • lampy.pl
    tomek973
    Level 11  
    Ryję, sprawdzam, klikam.
    Svetherus
    Level 28  
    ja z ciekawości też ;) ale jeszcze mi nie wpadło :)
    tomsz666
    Level 14  
    tomek973 wrote:
    TV już stoi. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to nie ma się do czego przyczepić. Nie znalazłem żadnych śladów, zarysowań itp. TV był oklejony, pudełko jakby oryginalnie zapakowane.
    Nie wiem jak wejść w menu serwisowe. Probuje różnych kombinacji ale dalej nic. Pomoże ktoś?

I jak wrażenia? Faktycznie taki mocny clouding jak to narzekają testerzy? Jak ten sklep Vobis? Wszystko ok? Czy 55cali nie jest za duży na odległość 3m? Jak to się ogląda? Oczy nie biegają, nie bolą po dłuższym oglądaniu? Mam podobne warunki jak u Ciebie i celuję raczej w 50 cali, chętnie poznam Twoją subiektywna opinię.
  • lampy.pl
    Esperq
    Level 9  
    o to raczej powinieneś pytać posiadaczy takich TV po jakimś czasie :) Ja od kilku dni mam 55" 3-3,5m na pewno nie jest za duży, może wręcz za mały. Ewentualnie to kwestia bycia pod wrażeniem :)
    tomek973
    Level 11  
    Jeśli chodzi o sam sklep to wszystko w porządku (kontakt, realizacja zamówienia). TV przyjechał dobrze zapakowany na palecie tak jak sugeruje producent. Pudełko nie było nigdzie nie pozaginane (co mogłoby świadczyć o "rzucaniu" nim na magazynie). Wizualnie też nie ma się do czego przyczepić.
    tomsz666
    Level 14  
    Wziąłem na testy w Media Expert TV Panasonic CX680E. W tym tyg. go oddaje.

Powody:
    - podświetlenie matrycy system to chyba Local Dimming strefowe wygaszanie trochę irytuje. Jak załączam film z napisami to na ciemnym tle są one szare a na jasnym białe. W ciemnym pokoju na takich scenach gdzie cześć kadru jest jasna a część ciemna to widać nawet na filmie, że kolory trochę się różnią,

Jaki tv 4k 55" do salonu do 4000pln?

- przy poziomym ruchu kamery widać pionowe pasy,
    - gdy włączam film mkv na usb ze ścieżką audio DTS jest komunikat format audio nieobsługiwany, trzeba wykonać konwersję do AC3 wtedy wszystko śmiga,
    - nie odtwarza niektórych typów plików jak np. .mov .
    - buczenie z tyłu mniej więcej po środku TV przy włączonym ekranie, gdy TV działa ale z wyłączoną matrycą nic nie słychać.

Mój poprzedni Panasonic z końca 2011r. nie miał z tymi powyższymi żadnych problemów.

Na plus:
    - bardzo fajna aplikacja na telefon, zastępuje klawiaturę, myszkę pilot,
    - bardzo ładny design ale to już opinia subiektywna,

Teraz wezmę na testy Sony W808C.
    Svetherus
    Level 28  
    tomsz666 wrote:
    Wziąłem na testy w Media Expert TV Panasonic CX680E. W tym tyg. go oddaje.

Powody:
    - podświetlenie matrycy system to chyba Local Dimming strefowe wygaszanie trochę irytuje. Jak załączam film z napisami to na ciemnym tle są one szare a na jasnym białe. W ciemnym pokoju na takich scenach gdzie cześć kadru jest jasna a część ciemna to widać nawet na filmie, że kolory trochę się różnią,
    - przy poziomym ruchu kamery widać pionowe pasy,
    - gdy włączam film mkv na usb ze ścieżką DTS jest komunikat format audio nieobsługiwany, trzeba wykonać konwersję do AC3 wtedy wszystko śmiga,
    - nie odtwarza niektórych typów plików jak np. .mov .
    - buczenie z tyłu przy włączonym ekranie.

No ewidentnie wadliwa sztuka. Szkoda.

Nie do końca wiem skąd ten problem z napisami - jakie miałeś ustawienie wygaszania? Szczerze mówiąc, przed chwilą obejrzałem sobie nowe GoT które jest bardzo ciemne, i nie miałem żadnych problemów. Ale zwłaszcza to co piszesz o poziomych pasach świadczy o jakiejś wadzie egzemplarza.
    User removed account
    Level 1  
    tomsz666
    Level 14  
    kolego LOCOLOCO wydaje mi się, że masz rację i jest tam matryca 50Hz i chyba naprawdę Panasonic się cofnął. Te nowe modele Panasa są jeszcze za drogie, ja mam budżet do 3500zł.

Kolego Svetherus piszę, że widać pionowe pasy przy poziomym ruchu nie jest to chamsko widoczne ale dostrzec to można. Ustawienie wygaszania na minimum.

Podczas oglądania meczu z Holandią kilka razy jakby się lekko przyciął obraz, dosłownie milisekundy a może to ja po prostu już jestem wyczulony i mi się w oczach przycinało.
    User removed account
    Level 1  
    tomsz666
    Level 14  
    Jest oferta na znanym portalu aukcyjnym Sony KDL-50W809C + SOUNDBAR SONY HT-CT80 za cenę podobną ile chce Media Expert za sam TV czyli 3390zł. Czy warto to wziąć? Czy ten model TV to to samo co W808C ? Czy jednak poczekać?

Do powyższych dodam jeszcze, że sąsiad ma LG a drugi sąsiad Samsunga i tam wszystko śmiga bez problemów, żadnych problemów z kodekami itp. Nie wiem tylko czy te TV mogą konkurować z jakością obrazu u Sony i jak mi się wydawało Panasonic.
    tomek973
    Level 11  
    Co ja tu widzę...
    vigo
    Level 20  
    W809 i W808 to dokładnie to samo. Oferta ciekawa. Dostępna także w sklepie internetowym właściciela aukcji.
    tomsz666
    Level 14  
    Locoloco ten 50W809C to dobry będzie? Jak on w testach wypada?
    User removed account
    Level 1  
    servee79
    Level 13  
    Pozwolę sobie zadać pytanie w tym temacie.
    Chcę kupić TV 55" z matrycą 100Hz w budżecie właśnie do 4k zł do oglądania m.in. sportu. Czy w tej cenie można już kupić sensowny 4K? Czytałem w sieci, że ta technologia w tańszych modelach jest naciągana i lepiej zainwestować w lepszy model FHD. Mam na myśli to, że taki TV pomimo, że ma znaczek 4K, to może mieć tylko 550 linii podczas gdy FHD ma ich (zgodnie ze specyfikacją) 1080. Czy to prawda?
    Zastanawiam się nad dwoma modelami:
    PANASONIC TX-55CXM710 - (4K, 100Hz) aktualnie w cenie 3 800 zł
    SAMSUNG UE55J6200 - (FHD, 100 Hz) aktualnie w cenie 3 250 zł
    Wiem, że dla 4K w chwili obecnej materiałów jest jak na lekarstwo, ale sądzę, że najbliższe kilka lat może przynieść zmiany głównie w treściach internetowych. Na telewizję cyfrową (nc+, CP) w ogóle nie liczę. Następny TV planuję kupić nie wcześniej niż za 5 lat.
    MaXeN84
    Level 15  
    Svetherus wrote:
    w Panasonicu 680 jest 100Hz.

W Panasie CX680 jest 50Hz (chociaż po internecie różne krążą pogłoski), dopiero od 7 serii ubiegłorocznej jest 100Hz. W tegorocznej dopiero od DX750 i w górę, ale to inny pułap cenowy.

W MM masz teraz w promocji 55CXM710 (ulepszona wersja 55CX700) za 3799zł (normalnie 4300zł jak się nie mylę - taką cenę masz teraz w Saturnie) - ten już na 100Hz matrycy i ma dodatkowy pilot z touchpadem.

W tej cenie to najlepsza propozycja łapiąca się w Twoim budżecie.

Ewentualnie jakbyś chciał dołożyć to za niecałe 5tys. masz też Sony 55X8509 - model na 100Hz matrycy, VA, 10-bitowej na Androidzie, co może być zaletą, ale też i wadą - chociaż sporo początkowych problemów udało się Sony poprawić wydając odpowiednie aktualizacje Androida.

Panas 55CXM710 to bezpieczny i wart każdej złotówki zakup. Bardzo dobry kontrast oczywiście jak na Panasonica przystało, a jak odpalisz sobie z net-a coś w 4K to aż się wzroku nie chce odrywać tak piękny obraz i opad szczęki gwarantowany ;)

Dodano po 16 [minuty]:

servee79 wrote:
    Pozwolę sobie zadać pytanie w tym temacie.
    Czy w tej cenie można już kupić sensowny 4K?

Można - wybrany Panasonic to dobra propozycja.

servee79 wrote:
    Czytałem w sieci, że ta technologia w tańszych modelach jest naciągana i lepiej zainwestować w lepszy model FHD. Mam na myśli to, że taki TV pomimo, że ma znaczek 4K, to może mieć tylko 550 linii podczas gdy FHD ma ich (zgodnie ze specyfikacją) 1080. Czy to prawda?

Prawda, ale to dotyczy głównie TV LG, na matrycach WRGB, zwanych też M+ (nazywane także "pseudo4K") - szczegóły tutaj:
    http://www.tvtest.pl/pseudo-4k-co-powienienes-wiedziec-aby-nie-zalowac/
    http://www.tvtest.pl/pseudo-4k-co-powienienes-wiedziec-aby-nie-zalowac/

No i oczywiście lepiej dobre FHD na 100Hz matrycy jak ktoś szuka uniwersalnego i niedrogiego TV i jeśli poza wiadomościami czy serialami lubi też sport lub kino akcji niż jakieś słabe 4K na 50Hz, a jak jeszcze do tego jak w LG matryca M+ to już rzeczywiście słabo i może się zawieść.
    servee79
    Level 13  
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Czy to prawda, że z szybkimi scenami ten Panasonic nie radzi sobie najlepiej pomimo, że ma 100Hz? Co prawda sport, to tylko 5% czasu przed TV, więc może nie warto zawracać sobie tym głowy.
    MaXeN84
    Level 15  
    Przeczytaj wyżej linki, które wkleiłem. Problem ten dotyczy tylko i wyłącznie LG na matrycach M+ (jest podane jak to rozpoznać i jakie modele).
    Z tych 2 brałbym zdecydowanie Panasonica.
    User removed account
    Level 1  
    MaXeN84
    Level 15  
    LOCOLOCO wrote:
    Dlatego w klasie cenowej są extra modele z tego roku i 4K i 120 hz i kodek Vp9.

A co to jest extra? :) Model który podałem także ma 4K, 120Hz oraz kodek VP9.

LOCOLOCO wrote:

Po co polecać stare i słabe ?

To Twoja jakże subiektywna opinia. Ja i wielu zadowolonych użytkowników tego modelu nie podzielamy ;)

Dodano po 7 [minuty]:

PS. Polecam potencjalnym zainteresowanym sprawdzić metodologię testów sprzedawcy Kiki/LOCOLOCO na HDTV oraz redakcji HDTVPolska, która nie handluje sprzętem.

Z resztą niech ten filmik najlepiej wam to odda:
    https://www.youtube.com/watch?v=Kqwxc7zeWnI
    Svetherus
    Level 28  
    MaXeN84 wrote:
    Svetherus wrote:
    w Panasonicu 680 jest 100Hz.

W Panasie CX680 jest 50Hz

Kurde, ja wciąż nie jestem pewien. Bo widziałem obok siebie 680 i 700e z tym samym contentem, i grały tak samo. Więc albo jestem ślepy (co dopuszczam ;) ) albo jednak 100Hz. Ale się nie upieram.

Ja już przestałem tłumaczyć i wyjaśniać bzdury jakie LOCO pisze, stąd koniec mego udzielania się tutaj. To nie ma sensu. Kłócić się można merytorycznie, a merytoryka jest czymś tak obcym, że nie chce mi się bawić w permanentne 'kopiuj-wklej'. Bo co z tego, że wkleiłeś linka do youtube, gdzie dość łatwo LOCO jest obnażony? On w każdym kolejnym temacie napisze to samo - więc będziesz się zniżał do poziomu kopiuj-wklej?
    User removed account
    Level 1  
    MaXeN84
    Level 15  
    LOCOLOCO wrote:
    Panasonic CX700 ma fatalne podświetlenie i aparat Panasonica to pokazuje .

Chcesz dyskutować pogadaj z Panasonica aparatem.

:D haha rozbawił mnie Pan Panie Krzysztofie. A od kiedy aparaty posiadają funkcję "merytoryczna dyskusja"?
    Czy coś przeoczyłem w dzisiejszej technice? Sztuczna inteligencja czy jak?

Podkreślam jeszcze raz testy zarówno na HDTVPolska jak i na zagranicznych forach nie potwierdzają problemów z podświetleniem charakterystycznym dla TV z podświetleniem typu edge-led i lokalnym wygaszaniem (chyba że ktoś takimi dysponuje to proszę o wklejenie), stąd wysoko oceniają ten model (oczywiście zawsze może być lepiej i jak kogoś stać to niech bierze słynnego już DX900 z direct-led i jasnością ponad 1200cd/m2 dając prawdziwy opad szczęki przy odwzorowaniu efektu HDR, no ale oczywiście to nie ta półka cenowa i budżet trzeba by było zwiększyć x4). Prędzej można doczepić się w tym modelu słabej regulacji upłynniacza mimo posiadanej matrycy 120Hz.
    No, ale pod kątem jakości obrazu, odwzorowania kolorów i kontrastu to nadal bardzo ciekawa propozycja - zwłaszcza w tak atrakcyjnej cenie i w porównaniu do podanego modelu Philipsa PUS6561 z matrycą IPS posiada zdecydowanie większą jasność matrycy oraz lepszy kontrast co jest dla mnie osobiście bardziej istotne niż ewentualne mankamenty (należy pamiętać, że nie ma idealnego TV, nawet za 40tys.).
    Polecam porównać oba na własnych materiałach gdzieś w dużym sklepie i wówczas wyrobić sobie zdanie.

LOCOLOCO wrote:

Nowe modele Samsunga są dobre ale z tymi parametrami kosztują ponad 1000 zł drożej.

Kosztują 1000zł drożej, ale nie mają takich parametrów, co jest wielkim skrótem myślowym lub celowym wprowadzaniem w błąd, bo chociażby porównując samą max. jasność do której producenci w tym roku przywiązują dużą uwagę dla poprawnego odwzorowania efektu HDR to Philips osiąga (na papierze) 400cd/m2, gdzie taki KS7000 nawet ponad 1000cd/m2, stąd taki KS7000 spełnia wyśrubowane wymogi certyfikatu UHD Premium, a PUS6561 nie.

Prędzej dorównać takiemu Samsungowi może PUS7601 na matrycy VA (jak Samsung czy Panasonic), który ma nie 400 cd/m2 jak w PUS6561 (IPS), a 700cd/m2 i podświetlenie typu direct-led.

PS. No, a input-lag i tak 2x mniejszy w Samsungu niż Philipsie czy Panasonicu, które mają porównywalne.
    servee79
    Level 13  
    @LOCO zdaję sobie sprawę z ułomności podświetlenia strefowego i godzę się na to. Przeczytałem również bardzo wiele Twoich postów zarówno tutaj jak i na innym forum (pod nickiem KIKI) i niestety, ale nie mogę Twoich postów uważać za do końca obiektywne, przykro mi.

Proszę o odpowiedź na jeszcze jedno pytanie, które zadałem:
    servee79 wrote:
    Czy to prawda, że z szybkimi scenami ten Panasonic nie radzi sobie najlepiej pomimo, że ma 100Hz? Co prawda sport, to tylko 5% czasu przed TV, więc może nie warto zawracać sobie tym głowy.
    Zależy mi na ograniczeniu smużenia za lecącą piłką i jestem w stanie zrezygnować z tego modelu mającego 4K na rzecz FHD w Samsungu jeśli różnica miałaby być znacząca.
    User removed account
    Level 1  
    MaXeN84
    Level 15  
    servee79 wrote:
    Dzięki za szybką odpowiedź.

Tak to prawda, jest coś na rzeczy aczkolwiek nie nazwałbym tego klatkowaniem czy smużeniem, tylko nie do końca możliwością ustawienia upłynniacza wg własnych preferencji (zbyt ograniczone). Szczegóły masz jeszcze w takim teście dot. tego modelu:
    http://hdtvpolska.com/topic/35098-test-panaso...-cxe720-50-ultra-hd-4k-3d-led-lcd-firefox-os/
    Aczkolwiek w drugiej części Twojej wypowiedzi, myślę że sobie sam odpowiedziałeś na to pytanie, jeśli będziesz w tak niewielkim stopniu poświęcał oglądaniu sportu.
    Z resztą spójrz tez na opinię Svetherus-a do której dodam też coś z doświadczenia: 6-7 osób na 10 jakbyś postawił im 2 TV, np.: 50Hz ze słabą płynnością oraz 100Hz z dobrą może nie zauważyć różnicy. Wszystko zależy indywidualnie od oka. Bystre oko zobaczy różnicę, ale nadal wielu nie (a testy takie jak na HDTVPolska właśnie tworzą ogromni zapaleńcy skrzywieni zawodowo na punkcie idealnego obrazu i mając możliwości porównania wielu modeli są w tym aspekcie bardzo rygorystyczni).
    Najlepiej jak masz taką możliwość to podjedź gdzieś do jakiegoś sklepu i poproś o włączenie Twoich własnych i wcześniej przygotowanych materiałów na pendrivie i sam zobacz jak Ty to oceniasz, a jak nie masz takiej możliwości to zamawiając TV z net-a pamiętaj, że zawsze masz 14 dni na sprawdzenie i oddanie bez podawania przyczyny.

Dodano po 14 [minuty]:

PS. Zdjęcie wstawione przez LOCOLOCO obrazu widzianego z dużego kąta (po co z takiego kąta?), nie zaś na wprost dość mocno wyolbrzymia negatywny efekt "halo", którego nie da się wyeliminować przy tego typu podświetleniu edge-led, które to posiada większość TV - zwłaszcza w tym pułapie cenowym. Widoczne pionowe strefy podświetlenia nie są aż tak bardzo widoczne i tylko w pewnych warunkach mogą być uciążliwe - pomijam, że zdjęcie nawet najlepszym aparatem nie odda tego co widzi ludzkie oko w danym momencie.
    Bardziej realnie i w moim przekonaniu już nie tak drastycznie oddaje to ten filmik:
    https://youtu.be/i5sJnWjFSQw
    Oczywiście nadmienić należy, że filmik zrobiony w totalnych ciemnościach, gdzie mało kto raczej w takich warunkach ogląda TV (no chyba, że ma OLED-a to pewnie się nim w ten sposób delektuje). Ja zawsze staram się mieć choćby małą lampkę wł. co zdecydowanie zmniejsza ten negatywny efekt, więc nie taki diabeł straszny jak go LOCOLOCO maluje ;)