Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop sie zawiesił, wyłączył, wlacza sie ale nie moze sam sie naprawic.

04 Maj 2016 19:01 1389 20
  • Poziom 5  
    1.Lenovo B590, 20206,
    9. 64 bit, Win 7

Niestety Jestem zielony. Wklejam komunikat błędu i zrzut z bios. Myślałem nad nad boot startem z płyty, jednakże nie potrafię tego zrobić. Może jednak da się zrobić coś żeby nie utracić wszystkich informacji na nim. Dodam ze zwiesił się i zrobiłem reset przyciskiem włączającym. Po tym czasie juz nic nie mozna było zrobić Cały czas wyskakuje to okienko. Był mocno nagrzany, jednakże wcześniej też się nagrzewał i nic się nie działo.

Laptop sie zawiesił, wyłączył, wlacza sie ale nie moze sam sie naprawic. Laptop sie zawiesił, wyłączył, wlacza sie ale nie moze sam sie naprawic.

• Spec od komputerów
    Możesz przywrócić system za pomocą RECOVERY - szczegóły znajdziesz w instrukcji obsługi. W Lenovo najczęściej jest mały przycisk uruchamiający odzyskiwanie systemu. Możesz też spróbować uruchomić w trybie awaryjnym i przywrócić lub przekopiować dane.

P.S. Notoryczne przegrzewanie może doprowadzić do uszkodzenia płyty - warto więc zainwestować w czyszczenie chłodzenia.
  • Poziom 5  
    Niestety nie da się uruchomić komputera w trybie awaryjnym, wciąż wyskakuje to okno. Przywracania nie mogę zrobić ponieważ w przeszłości nie zrobiłem kopii zapasowej. Przycisk lenovo

sk1977 napisał:
    W Lenovo najczęściej jest mały przycisk uruchamiający odzyskiwanie systemu.

Nic się nie dzieje gdy wciskam ten przycisk.

• Spec od komputerów
    Uruchamiasz tym przyciskiem czy wciskasz na włączonym laptopie?
  • Poziom 5  
    Dra98 napisał:

Proszę również sprawdzić stan dysku

Nie potrafię tego zrobić ponieważ nie mogę wejść na pulpit i odczytać tych parametrów SMART.

Edit. RADU23
  • Spec od komputerów
    Wrzuć SMART dysku. System nie jest Ci do tego potrzebny.
  • Poziom 5  
    miecho18 napisał:
    Wrzuć SMART dysku. System nie jest Ci do tego potrzebny.

Nie mogę wejść na pulpit nawet w trybie awaryjnym. Po wpisaniu komendy "wmic" pokazuję Mi takie coś.

• Spec od komputerów
    Użyj jakiegoś systemu LIVE.
  • Poziom 42  
    Można również użyć programu Vivard, Victoria czy dystrybucji live USB/DVD partedmagic i programu SmartControl.
  • Poziom 5  
    Użyłem programu MHDD. Wszedłem w zakładke "diagnosis" i nie wykrywa Mi dysku twardego. Jakieś inne propozycję co zrobić z tym programem?

• Spec od komputerów
    Przestawiłeś w BIOS tryb pracy kontrolera SATA z AHCI na IDE?
  • Poziom 5  
    Zmieniłem na comatibility.
  • Spec od komputerów
    szogun030 napisał:
    Jest tylko compatibility. Zmieniłem na compatibility ale tylko czy to jest to?

Tak.
    No jak to nie pokazuje? A na pozycji 1 to co? Wybierz dysk enterem, a następnie wciśnij F8 i ujrzysz SMART.
  • Poziom 5  
    Device error. Co dalej?

Dodano po 5 [minuty]:

Kliknąłem f4 i robie test

• Moderator - Komputery Serwis
    Robisz skan powierzchni dysku.
    Bez wglądu w pierwszej kolejności w SMART to nie jest dobry pomysł. Być może dysk jest w kiepskim stanie i go dobijasz w tym momencie.
  • Poziom 5  
    Zakończyłem skan w takim razie. Co mam zrobić jeśli pokazuję mi device error gdy chcę włączyć SMART? Mocno się nagrzał a zdązył zrobić niecałe 15 %.

Dodano po 17 [minuty]:

Poradzi ktoś coś??
  • Moderator - Komputery Serwis
    Patrząc na parametr (191) informujący o ilości upadków/uderzeń które zaliczył dysk/laptop nie ma się co dziwić że są z nim problemy.
    Szanuj sprzęt.