Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy Honda CRV 1.6 diesel to dobry wybór?

robaczek9891 04 Maj 2016 21:23 3114 17
  • #1 04 Maj 2016 21:23
    robaczek9891
    Poziom 4  

Witam wszystkich :)
    Zamierzam w najbliższym czasie kupić nowe auto.
    Zastanawiam się na hondą CRV 1.6 diesel 160 ps 2015r . Szukałem jakiś konkretnych informacji na temat usterek i nic nie znalazłem ,auto prawie nowe i brak informacji. Może ktoś tu na forum doradzi czy warto wybrać ten model i ten silnik. Jak wiadomo silnik jest na 2x turbo i nie wiem czy to rozwiązanie jest mało awaryjne. Jedyne co znalazłem to że lakier jest łatwo podatny na zarysowania. Będę wdzięczny za każde rady i wskazówki.

0 17
  • #2 04 Maj 2016 21:45
    WolcioxD
    Poziom 11  

Z doświadczenia i informacji jakie wchłaniam codziennie to auto dobre do 100kk, 150kk km.
    Następnie jakiś remoncik się zda :)

0
  • #3 04 Maj 2016 21:49
    robaczek9891
    Poziom 4  

Jakieś szczegóły ?

0
  • #4 04 Maj 2016 22:00
    WolcioxD
    Poziom 11  

Słyszałeś może pojęcie downsizing samochodów.
    Nowe auta są tak robione żeby komponenty z których są wykonane głównie silniki nie wytrzymały tyle co wcześniejsze samochody.

Auto super itd., ale jak będziesz chciał nim jeździć na dłuższą mete to poprostu pilnuj dobrze oleji itd. wg. specyfikacji producenta.
    Naprawy wykonuj na bierząco, bo te dwie turbinki potrzebują jakby to określić czułości :P

0
  • #5 05 Maj 2016 00:50
    kakibara
    Poziom 27  

Cześć, gdzie w większości będziesz użytkował auto? Bo chyba zapoznałeś się też z informacją o 9 cio stopniowym automacie - czyli jeżeli będziesz jeździł tylko po mieście to należało by odbyć jazdą próbną i zobaczyć jak będzie zmieniał biegi do prędkości 50km/h.
    W Audi miałem 2 turbiny (2.7 biturbo) - nigdy ich nie wymieniałem - wiadomo inny silnik, ale też dużo słyszałem, że będę zaraz musiał wymieniać i takie tam.
    W ofercie nie ma 1.6 120KM ? Ten silnik swojego czasu był bardzo chwalony.

0
  • #6 05 Maj 2016 10:28
    robaczek9891
    Poziom 4  

Jest 120 i 160 koni różnica jedno i podwójnie doładowany silnik i nad tym drugim się zastanawiam bo nawet ładnie jedzie . Auto bd jeździło 50 na 50 miasto/autostrada , jako że mieszkam w DE to autostrad nie brakuje :) pod uwagę tylko biorę manualną skrzynię . Najbardziej mnie to zastanawia żywotność silnika bo co prawda mała pojemność i 2x turbo.. .
    W tych pieniążkach można kupić coś z grupy vw ale miałem już jedno i naprawy bez końca. może ktoś ma jakieś propozycje??

0
  • #7 05 Maj 2016 10:38
    Kune
    Poziom 23  

Wydaje mi się, że kolega powyżej teoretyzuje i wali ogólnikami. To nowy silnik, nikt nie wie, co tak na prawdę jest wart. To że zdobywa jakieś nagrody, to nic nie znaczy, bo może być największą wtopą.

Jaki masz budżet na to auto? I jakie wymagania?

0
  • #8 05 Maj 2016 18:20
    kakibara
    Poziom 27  

Kolega u dołu nie potrafi widać zerknąć do cennika Hondy na rynek niemiecki i doszukać się kwoty jaką chce przeznaczyć autor tematu, prawdopodobnie chciałby zaproponować tańsze auto i ze stajni VW, będzie się mniej psuło?
    Jakie wymagania ????- czytajmy ze zrozumieniem i nabijajmy sobie punktów- Pewnie autorowi chodzi o małe auto miejskie dlatego zainteresował się vanem/ suvem ze stajni Hondy.
    ......... Auto bd jeździło 50 na 50 miasto/autostrada. jak widać autostrad nie brakuje. Co jeszcze można dodać?
    A to kilka słów z teorii kolegi - to nowy silnik, nikt nie wie, co tak naprawdę jest wart. Więc kolego Kune odpowiedz na pytanie autora z jakim sensem ,..Szukałem jakiś konkretnych informacji na temat usterek i nic nie znalazłem.
    Jaki masz budżet na to auto? I jakie wymagania
    nowe auto, duże - czyli pojemne zarazem rodzinne, z gwarancją, niski podatek drogowy w państwie niemieckim.

0
  • #9 05 Maj 2016 20:24
    Kune
    Poziom 23  

kakibara napisał:
    Kolega u dołu nie potrafi widać zerknąć do cennika Hondy na rynek niemiecki i doszukać się kwoty jaką chce przeznaczyć autor tematu, prawdopodobnie chciałby zaproponować tańsze auto i ze stajni VW, będzie się mniej psuło?

Kolega u góry jak już. I co ma kwota ze strony, z kwotą którą chce wydać autor? Wyposażeniem dodatkowym możesz podwoić cenę - to tak jakbyś nigdy nie zamawiał sobie nowego auta.

kakibara napisał:
    Auto bd jeździło 50 na 50 miasto/autostrada. jak widać autostrad nie brakuje. Co jeszcze można dodać?
    Można dodać wszystko, czy musi być AWD, czy ktos preferuje konkrętną markę, czy musi być navi, albo automatyczna klapa. Na prawdę jesteś tak ograniczony? To kryterium, które przytoczyłeś spełnia prawie każde auto.

kakibara napisał:
    nowe auto, duże - czyli pojemne zarazem rodzinne, z gwarancją, niski podatek drogowy w państwie niemieckim.

Zaraz zaraz, to kto tu kupuje auto? TY czy autor? Przecież to już dodatkowe kryteria?

Co do meritum sprawy, bo nadal nie znam budżetu, ale w kwocie +- 35-40k€ (zaznaczam ze jako salon polski) udało się wynegocjować w tamtym miesiącu Audi Q5.
    Wiem, że wkrótce wejdzie nowy model, który zapewne będzie dużo drozszy od obecnie produkowanego (wystarczy zobaczyć cennik nowego Tiguana, gdzie jest dużo droższy od Q5 oraz nowej A4, która w Quattro kosztuje pod 200kpln), ale jeśli optycznie podoba Ci się to auto i nie chcesz mieć ciągle najnowszego modelu to bdb propozycja.
    Dostajesz Q5 2.0 TDI Quattro (w manualu), białym kolorze, na bixenonie, za 3xxx zł zewnętrzny S-Line z kołami 18', do tego dodatki jak podgrzewane fotele, 3-ramienna kierownica, czyjnik deszczu/zmierzchu etc i jesteś po rabacie przy cenie 145 000 zł.
    Moim zdaniem warto dobrać pakiet comfortowy (z Navi MMI Plus, elektryczna klapą, PDC przód + tył) i zostać przy +- 156k zł.

Moim zdaniem Q5 to bardzo ładne auto, oczywiście doposażenie w dach panoramiczny, czarną podsufitkę, skórzana tapicerkę czy S-Line wewnętrzny kosztuje trochę pieniędzy, ale taki urok nowego auta.
    Do tego do 5 lat gwarancji zależnie od przebiegu.

0
  • #10 05 Maj 2016 20:57
    kakibara
    Poziom 27  

Czytaj kolego ze zrozumieniem , autor tematu zamieszkuje ziemie gdzie
    AD1. kupno auta jeżeli będzie je kredytował lub/i leasing- ował dostanie małe oprocentowanie,
    AD2. kupno auta z małą pojemnością, wiąże się z niskim podatkiem Kfz-Steuer, i doskonale wiesz o tym, że są dwa czynniki o wysokości tej opłaty, zanieczyszczenie i pojemność silnika.
    To trochę inaczej niż w Polsce gdy masz 50 tys zł i kupujesz sobie audi a8 4.2 z lpg i płacisz np. 700 zł OC. Podejrzewam, że gdyby kolega zarabiał tyle ile dotychczas, zakupił by auto z pojemnością 4 litrów - i śmiałby się że płaci np. to 700 zl.
    Osoba, która mieszka za granicą musi w swoim budżecie to przemyśleć i przekalkulować - ale już kiedyś wypowiadałem się w innym temacie, gdzie oczywiście spotkałem się z twoją krytyką - czy słuszną?
    i po co zaznaczać, że to polski salon? Jeżeli wyrażnie autor pisze, że interesują go Niemcy? Zapewniam Cię, że rabaty za granicą dostaniesz większe niż w Polsce.

1
  • #11 05 Maj 2016 21:06
    andrzej20001
    Poziom 42  

Honda to Honda jeździ a nie stoi po serwisach,to firma robiąca solidne auta. Mam 2 i wiem co piszę. Odstrasza tylko ludzi cena no ale... cos za coś.

0
  • #12 05 Maj 2016 21:09
    nawracająca zgaga
    Poziom 19  

Każdy diesel to wybór do bani. Ropa jest dobra do traktora.
    No i samochody zaczynają się od dwóch litrów pojemności, ale to moje zdanie i nie każdy musi się zgadzać.

0
  • #13 06 Maj 2016 18:13
    Kune
    Poziom 23  

kakibara napisał:
    Czytaj kolego ze zrozumieniem , autor tematu zamieszkuje ziemie gdzie

Widzisz znów szukasz dziury w całym.

kakibara napisał:
    i po co zaznaczać, że to polski salon? Jeżeli wyrażnie autor pisze, że interesują go Niemcy?

Po co zaznaczać, że polski salon? Żeby takie asy jak Ty, które szukają każdej drobnostki nie napisały: S-Line Exterieur nie kosztuje w przeliczeniu 3500 zł, tylko np. 1200€. Kolega pyta na polskim forum, więc większość opinii będzie dotyczyć polskiego rynku. To chyba proste?

kakibara napisał:
    Zapewniam Cię, że rabaty za granicą dostaniesz większe niż w Polsce.

Ty patrz, to wielu Niemców to ciemna masa, bo nie tak dawno wykupywali Lohrami całe stocki m.in. Fiata, a przecież mówisz, że w Niemczech większe rabaty. Przy obecnym kursie euro tym bardziej. Nie wiem w ogóle po co poruszasz takie tematy.
    Głupia gadka, nic nie wnosząca do sprawy. Każdy kupuje tam gdzie znajduje taniej, ostatnio broker zamawiał Cayenne na Litwie...

kakibara napisał:
    AD2. kupno auta z małą pojemnością, wiąże się z niskim podatkiem Kfz-Steuer, i doskonale wiesz o tym, że są dwa czynniki o wysokości tej opłaty, zanieczyszczenie i pojemność silnika.

A wiesz jakie to kwoty? Sądzisz, że to decydujący czynnik przy zakupie auta?

kakibara napisał:
    kupujesz sobie audi a8 4.2 z lpg i płacisz np. 700 zł OC.

A co ma teraz ubezpiecznie do tego? Jak już jesteś taki szczegółowy, to chyba wiesz jaki płacisz podatek za hybrydy i ekologiczne paliwo (LPG)? I jak ma się to diesli?

kakibara napisał:
    ale już kiedyś wypowiadałem się w innym temacie, gdzie oczywiście spotkałem się z twoją krytyką - czy słuszną?

Nie kojarzę Cię i nie ma to dla mnie znaczenia. Staram się pomóc autorowi, mało interesujące są dla mnie Twoje wycieczki osobiste.

kakibara napisał:
    Osoba, która mieszka za granicą musi w swoim budżecie to przemyśleć i przekalkulować

A w Polsce to niby nie trzeba myśleć i kalkulować?

andrzej20001 napisał:
    Honda to Honda jeździ a nie stoi po serwisach,to firma robiąca solidne auta. Mam 2 i wiem co piszę. Odstrasza tylko ludzi cena no ale... cos za coś.

O jakiej Hondzie mówisz? Mówiono też tak o Toyocie, a mimo wszystko zaliczyła kilka wpadek (jak wszyscy).
    Każdemu odpowiada co innego, ja miałem Civica UFO i mi wybitnie się źle tym autem jeździło. Ale to kwestia preferencji.

Oprócz poleconego przeze mnie Q5, jest na rynku kilka aut:
    - Rav4 (dla mnie o dyskusyjnej urodzie)
    - X-trail (bo Murano to dużo większe auto)
    - Sorento i Sportage (nie przepadam i nie znam się na koreanskiej motoryzacji, ale na ulicach dosć popularne)
    - ix35 (jw)
    - Tiguan (choć za tą cene osobiście wolałbym coś innego)
    - X3 (ale to już górna półka cenowa)
    - Ford Kuga
    i coś tańszego i dyskusyjnie wizualnego - Mitsubishi Outlander.

Jeśli niekoniecznie musi być (mini)SUV, a wystarczy tylko podniesione kombi, to mi osobiście podoba się P508 RXH Hybrid. Fajnie się jeździ, napęd co prawda trochę udawany (silnik elektryczny na tylnej osi), ale na mieście sobie poradzi.

0
  • #14 06 Maj 2016 19:16
    kakibara
    Poziom 27  

Jeżeli miałbyś jakieś pojęcie o podatkach i opłatach wniósł byś coś do tematu, a tak dalej brniesz w jakieś opowieści o brokerach i porszakach, zauważ wreście autor tematu prosi wyrażnie o informacje o Hondzie 1.6 cdti, a ty dalej polecasz Swoje auta, gdzie autor o to nie prosi.

0
  • #15 06 Maj 2016 20:07
    Kune
    Poziom 23  

kakibara napisał:
    a ty dalej polecasz Swoje auta, gdzie autor o to nie prosi.

naprawdę?

robaczek9891 napisał:
    może ktoś ma jakieś propozycje??

:D :D :D :D :D :D

kakibara napisał:
    eżeli miałbyś jakieś pojęcie o podatkach i opłatach wniósł byś coś do tematu

Za to właśnie prosił o poradę dotycząca finansów i podatków? :D

Musi być z Ciebie ciekawy gość na imprezach rodzinnych :D Ktos pyta o garnki, a Ty już robisz symulacje rocznych kosztów prądu i gazu w krajach Unii :D
    Dyskusje z Tobą uznaje za zakończoną.

Przepraszam za kolejne zejście z tematu.

Moderowany przez zeimp:

Przeprosiny Twoje tu nic nie pomogą! Piszesz/cie na forum technicznym, zatem jest regulamin, którego należy się kurczowo trzymać! Dziś ostrzeżenie na podstawie:

Regulamin

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

Następna taka konwersacja = blokada dostępu do forum na pewien czas!

0
  • #16 06 Maj 2016 20:26
    andrzej20001
    Poziom 42  

Generalnie to takie tematy powiniem mod wywalać do H P lub kosza. Bicie piany i tylko to..

0
  • #17 06 Maj 2016 21:01
    kakibara
    Poziom 27  

Przepraszać sobie możesz, ty zmień się człowieku, i te morały i bajki zostaw dla swoich sąsiadów przy grillu w garażu.

Moderowany przez zeimp:

Dosyć tego! Zanim zablokuję dostęp do forum nakładam wpierw ostrzeżenie na podstawie:

Regulamin

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

0
  • #18 07 Paź 2016 15:18
    robaczek9891
    Poziom 4  

Odgrzeje kotleta :)
    Auto już dawno kupiłem i całkowicie zapomniałem o tym żeby temat zamknąć .
    Kupiłem tą crv ( nową ) z silnikiem 1.6 diesel 160 koni w pakiecie Executive i do tej pory przejechałem ponad 10 tys km. Jak każde auto ma swoje wady i zalety w sumie kupił bym jeszcze raz :)

0