Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - Bardzo niska prędkość łącza. Spadek z 18 Mb/s do 0.5Mb/s

04 Maj 2016 22:19 1791 6
  • Poziom 9  
    Przez półtora roku internet działał wyśmienicie. Download z prędkością 12-18 Mb/s, upload około 10mb/s. Jak dla mnie rewelacja. Jednak od 5 miesięcy coś się posypało. Download to zaledwie 0.5 Mb/s w porywach do 1.5, upload pozostał na poziomie 10Mb/s.
    Pytanie co jest przyczyną? Czy to wina urządzenia (zestaw ODU 100, IDU), czy pojawili się inni użytkownicy w moim bloku (to ma wpływ na transfer)? co wpływa na spadek prędkości?
    Dodam że w punktach Polsatu powiedzieli, że to antena kierunkowa i musi być dobrze ustawiona, moim zdaniem bzdura ponieważ sprawdzałem w różnych miejscach mieszkanie i jest to samo. Jestem w zasięgu LTE, nie jest to centrum ale obrzeża. Nie wiem co robić ponieważ kończy mi się umowa, nie wiem czy przedłużać czy rezygnować?? Czy może przedłużyć z nowym urządzeniem ODU 200?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Co do sprzętu to wybrałeś złom czyi IDU-ODU 100, teraz chcesz się pakować w jego nowszą wersję. Wyniki na ODU 100 na poziomie 18Mb/s to i tak dużo. Ten szmelc ogranicza DL do 30Mb/s , na dodatek działa tylko na LTE1800. ODU200 działa na LTE1800 i LTE800 oraz LTE2600 i ponoć nie ogranica DL. Oczywiście ci "fachowcy" z CP mówią bzdury. W ODU100 jest słabiutka antena dookólna a nie kierunkowa. Podobnie w ODU200. Masz klasyczny przykład przeciązenia BTS-a LTE1800Mobylandu( Aero2) z którego korzystasz. Masakrycznie niskie DL przy wysokim UL. W CP/Plusie to powoli norma. Operator sprzedaje oferty na potęgę a sieć leży i kwiczy. Na ODU nic z tym nie zrobisz. Podaj lokalizację. no i nie bierze się oferty z CP tylko z Plusa, on line z E5186. Do dziś była taka promocja http://www.plus.pl/documents/16/aea0b7ac-3880-4827-9521-0b14781422db?Reg_HH_2xGB Ze SmrtDom za 30 zł 100GB za 3 zł E5186, wart około 700-800 zł. Przy problemach z zasięgiem stosuje się zew. anteny kierunkowe na wybrane pasmo.
  • Poziom 9  
    Dzięki za informację. Moja lokalizacja to Cielęta. Niedaleko miasta Brodnica woj. kuj-pom (53°14'44.0"N 19°27'47.5"E). Wiesz, nie chciałbym inwestować niewiadomo jakiej kasy w neta, który w zasadzie służy do oglądanie filmów z IPLI albo HBO GO.
  • Poziom 9  
    Mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć jaką antenę kierunkową wybrać? Oczywiście w miarę rozsądnej cenie. Chociaż mam nadzieję że obejdzie się bez niej i poradzi sobie sam modem o którym pisałeś.
  • Poziom 37  
    nero-15 napisał:
    Jednak od 5 miesięcy coś się posypało. Download to zaledwie 0.5 Mb/s w porywach do 1.5, upload pozostał na poziomie 10Mb/s.
    Pytanie co jest przyczyną? Czy to wina urządzenia (zestaw ODU 100, IDU), czy pojawili się inni użytkownicy w moim bloku (to ma wpływ na transfer)? co wpływa na spadek prędkości?

Jesli sie popsulo z dnia na dzien to moze istniec przyczyna techniczna. Przeciazenie nadajnika nie trzytrafi sie tak gwaltownie.
    Przeciazenie nie wynika z nowego uzytkownika w bloku tylko w promieniu 2-3 (kilku) km od nadajnika. Jak sobie wyobrazisz ilu ludzi moze z tego korzystac na takim obszarze to chyba jasne ze o obciazenie nietrudno. A do podzialu na wszystkich raptem 150mbit.
  • Poziom 12  
    Co do anteny kierunkowej to czy temat jest w dalszym ciągu aktualny? Bo może miałbym dla Ciebie odpowiedni model lub cały zestaw,daj znać nawet na PW i postaramy sie pomóc.
  • Poziom 27  
    W ODU/IDU to co wisi na dachu to modem LTE z wbudowaną anteną. Zatem nie da się założyć innej anteny bez ingerencji w sprzęt operatora. A nieuprawniona ingerencja w sprzęt operatora podlega karze przewidzianej w umowie.