Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-409RDS - podłączenie telefonu

alex.morph 04 Maj 2016 23:37 801 3
  • #1 04 Maj 2016 23:37
    alex.morph
    Poziom 6  

Witam, mam problem. :)

Otóż odkąd pamiętam w naszym domu stoi przepiękny amplituner Pioneer VSX-409RDS. Ze względu na to, że mało się znam na tym chciałem się dowiedzieć czy jest szansa na podłączenie telefonu do tego amplitunera w jakikolwiek sposób i odtwarzanie muzyki. Urządzenie nie posiada oznaczonego wejścia AUX, ale słyszałem, że mimo wszystko coś da się z tym zrobić.

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam :)

0 3
  • CControls
  • #2 05 Maj 2016 01:54
    Polon_us
    Poziom 41  

Nie ma tu specjalnej filozofii ...

Można wykorzystać praktycznie każde wejście tego wzmacniacza np CD .
    Do podłączenia telefonu potrzebny będzie przewód minijack stereo -> 2 x CINCH.
    Przed podłączeniem telefonu do wzmacniacza proszę upewnić się do co rodzaju gniazda wyjściowego minijack w telefonie:
    - czy jest to typowe wyjście tylko na słuchawki
    - czy tzw. "combo" - słuchawki + mikrofon

Jeżeli te druga opcja jeest wykorzystana, to potrzebna będzie dodatkowa przejściówka.
    Ale niech kolega najprzód sprawdzi.

0
  • CControls
  • #3 05 Maj 2016 02:02
    alex.morph
    Poziom 6  

Mało się znam na tym wszystkim więc jeśli byłbyś w stanie mi powiedzieć jak sprawdzić czy to faktycznie jest wejście combo byłbym wdzięczny. Po przejrzeniu specyfikacji LG Nexus 5x nie znalazłem nic szczególnego na ten temat (jack 3.5mm)

0
  • #4 05 Maj 2016 07:58
    Polon_us
    Poziom 41  

Z tego co znalazłem o tym telefonie, to jest wyjście "combo", czyli słuchawki+mikrofon. A to co nieco komplikuje sytuację.

Niezależnie od przewodu minijack - 2xCINCH potrzebna będzie przejściówka, która rozdzieli sygnał słuchawek od mikrofonu na dwa gniazda.

Taka, jak na poniższym zdjęciu:

Pioneer VSX-409RDS - podłączenie telefonu

Jest jedno małe ale ...

Gniazda "combo" są instalowane w dwóch wersjach, jeśli mówimy o kolejności połączeń w gnieździe. I odpowiednio do tego, trzeba dobrać prawidłową przejściówkę.
    Więcej o tych wersjach kolega może przeczytać w tym temacie -> Link wpis #5

W praktyce, najlepiej kupić tę przejściówkę w sklepie, gdzie łatwo wymienić na drugą wersję w przypadku niepowodzenia.
    Wspomniany uprzednio przewód minijack stereo - 2 x CINCH podłączamy do zielonego gniazda. Głośność telefonu powinna być ustawiona na 30 - 50%. Te ustawienie ma wpływ na głośność wzmacniacza.

Powodzenia :)

0