Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Macbook A1286, dziwna usterka z uruchamianiem

04 Maj 2016 23:42 897 5
  • Poziom 21  
    Witam. Posiadam na serwisie macbook A1286, płyta: 820-3330-b. Laptop trafił do mnie całkowicie martwy, nie zapalała się nawet kontrolka magsafe. Przyczyną była klawiatura. Po jej wymianie zapala się kontrolka magsafe ale nie reakuje na pwr on ani na zwarcie 5 pinu klawiatury do masy. Macbook uruchamia się dopiero po zwarciu i przytrzymaniu dwóch punktów przedstawionych na foto. Po uruchomieniu płyta startuje, następuje szybki reset po czym uruchamia się znowu, pojawia się obraz i wszystko działa prawidłowo. W tym czasie laptop reaguje na przycisk power przy wyłączaniu oraz włączaniu ale po odłączeniu zasilacza problem powraca. Dodam, że bateria w laptopie nie chce się ładować i jest całkowicie martwa. Z baterią czy bez jest tak samo. Próbowałem delikatnie podgrzać PCH z podejrzeniem zimnych lutów, ale nic to nie wniosło. Bardzo proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od monitorów
    Z tego co pisza na np.Elvikm (Link), ... to Apple z mid.2012 Kepler J31 051-9585
    Schematy są , ale płatne lub po spełnieniu pewnych warunków rejestracji
    1. Link lub Link
    2. Link

Popatrz w ten , zblizony KEPLER,2PHASE,D2_051-9851_A1398_820-3332-A Link

Na tej MB powinny być dwa /trzy małe bezpieczniki, sprawdz je.
  • Poziom 21  
    Sprawdzę jak najbardziej, ale o których bezpiecznikach myślisz? za co mają odpowiadać/ w jakim bloku mogą występować?
  • Spec od monitorów
    Nie powiem Tobie , bo nie mam boardview
    Na macanego , szukaj bezpieczniki i diody w tej ok. pokazanej na foto.

Cytat:
    ale po odłączeniu zasilacza problem powraca.
    Dodam, że bateria w laptopie nie chce się ładować i jest całkowicie martwa.
    Z baterią czy bez jest tak samo.

Ja bym zaczął od naprawy układu chargera, przełacznika żródeł zasilania
  • Poziom 21  
    Sprawdzę dokładnie również charger, tak jak radzisz. Szukałem wcześniej jeszcze śladów zalania, bo klawiatura bez przyczyny raczej tak poważnie się nie uszkadza, ale nic nie znalazłem.

EDIT
    Sprawdziłem charger ale nie znalazłem usterek. Niestety nie dysponuję inną baterią, żeby sprawdzić ładowanie. Próbowałem szukać bezpieczników w obszarze gniazda klawiatury ale niczego się nie doszukałem. Pin 5 na gnieździe (włącznik) ma 3,3V wiec raczej z połączeniami wszystko ok. Przekażę chyba sprzęt do innego serwisu bo nie chce bardziej czegoś uszkodzić.

Posty scaliłem. RADU23
  • Poziom 21  
    Poddałem się niestety. Macbook poleciał do innego serwisu.