Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MP610 - błąd U051 i U052

04 Maj 2016 23:54 1773 4
  • Poziom 2  
    Witam,

dzisiaj drukowałem kilkanaście zdjęć A4 i w trakcie drukowania ostatniego wyskoczył błąd U052. Wyłączyłem drukarkę, załączyłem ponownie i wyskoczył błąd U051. Po naciśnięciu klawisza OK na drukarce powraca błąd U052.

Czy do wymiany jest głowica, czy da się drukarkę jakoś reanimować?

Nie wiem na ile to jest istotne, ale w trakcie drukowania wyskakiwał komunikat o kończącym się tuszu. Tusz jednak jest pełny, ale ma przyklejony chip z poprzedniego tuszu. Taki komunikat wyskoczył dwa razy i dwa razy przytrzymałem przycisk z czerwonym trójkątem, aby anulować komunikat.

Dzięki z góry za porady.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 34  
    głowica do wymiany!!!!
  • Poziom 2  
    Domyślam się. Z jakiego powodu padła tak nagle? Ma jakąś ograniczenie w ilośći drukowania? Czy po prostu się zużyła?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Tak, błędy są, gdy głowica jest w drukarce.
    Nie bardzo się znam, ale wydaje mi się, że tusz dopływał, bo zdjęcia drukowały się prawidłowo.
    Na głowicy troszkę tuszu było, ale niezbyt dużo, więc nie wiem czy to normalne.
    Spróbuję gdzieś zakupić używaną głowicę, ale widzę, że z zakupem używanej też będzie problem.

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

Nastąpił cud, bo głowica sama z siebie ożyła, tzn. nie pokazywała błędu i drukarka była w gotowości do drukowania, ale nie nacieszyłem się tym faktem zbyt długo, bo po włożeniu pojemników z tuszem i przy próbie drukowania znów pojawiły się błędy U051 i U052. Po wyjęciu głowicy okazało się, że jest zalana czarnym tuszem. Jej wyczyszczenie nie przyniosło żadnej zmiany.