Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczy i szumi w słuchawce.

27 Cze 2005 21:41 2981 8
  • Poziom 15  
    Hej!

Problem jest następujący posiadam zwykły telefon stacjonarny, który pewnego dnia komuś spadł i od tego momentu zaczęły się z nim kłopoty, a mianowicie w słuchawce słychać ciągłe buczenie i szumienie. Po rozebraniu go stwierdziłem, że problem znika gdy dotknę palcem lini zasailającej. Myślałem że chodzi o zimne luty albo o kondensatorki elektrolityczne ale chyba nie tedy droga bo luty poprawiłem a i wymiana kondensatorów nic nie pomogła. Pomaga jedynie dotknięcie palcem scieżek na płytce. Ma ktoś pomysł co dolega mojemu aparatowi? W całej tej sprawie nie chodzi o wymianę apartu na nowy a tylko po prostu chce go naprawić ot tak dla czystej satysfakcji.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Cześć!

Czy to jest aparat tarczowy, czy z klawiaturą?
    Przy upadku mogł uszkodzić wewnętrznie jakiś kondensator i wtedy poprawianie lutów nic nie pomoże, podobnie inne elementy - np. transformator (jak jest). Po objawach wygląda jakby zrobiło się jakieś niepożądane sprzężenie. Spróbuj też z innym mikrotelefonem, możę coś wkładką mikrofonową, szczególnie jak jest starego typu (węglowa). Powodzenia.
  • Pomocny dla użytkowników
    Najprawdopodobniej przyczyna leży w samym mikrofonie pojemnościowym (myślę, że taki jest). Nie raz wystarczy poprawić na nim luty, szczególnie masę.
  • Poziom 15  
    Hej!

Jest to model z klawiaturą. Transformatora nie ma. Mam jeszcze pytanko jak wygląda głośniczek węglowy a jak pojemnościowy? (W moim telefonie jest cały biały a w środku wygląda jakby miał blaszkę coś ala brzęczyk piezo)

Dzięki za zainteresowanie

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam,
    zgadzam się, iż prawdopodobną przyczyną może być mikrofon, jednak przelutowanie raczej nie pomoże, gdyż w tak uszkodzonym mikrofonie problem polega na tym, że brak jest prawidłowego ekranowania mikrofonu, obudowa jest aluminiowa a jak wiadomo nie da się przylutować aluminium, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana na nowy zwłaszcza, że koszt jest znikomy ( ok 1 zł z groszami ), ale bardzo często też pomaga delikatne ściśnięcie w kilku miejscach obudowy, tak aby docisnąć ją do płytki, ja to robjię w kilku ( 4-6) miejscach zwykłymi ucinaczkami i w 99% pomaga. Inną przyczyną, zwłaszcza, że telefon jest po upadku, może być uszkodzenie gdzieś na płycie, np zimny lut lub któryś z kondensatorów.
    Pozdrawiam,
    hubert.
  • Pomocny dla użytkowników
    Mikrofon węglowy w starszych aparatach był wielkości około 5 cm średnicy, natomiast pojemnościowy to mała puszeczka aluminiowa w kształcie walca nie większa niż 1cm. Najlepiej podaj nazwę aparatu to bęzie można coś bardziej konkretnie podpowiedzieć.
  • Poziom 15  
    Hej!

Mieliście racje, wymieniłem mikrofon i telefon działa już prawidłowo!

Dziękuje za pomoc i zainteresowanie się tym tematem.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    To fajnie, że ci dobrze doradziliśmy, jak klikniesz przy moim poście "pomógł' to dostanę od administratora 3 punkty. Szkoda, że wielu forumowiczów o tym zapomina.
  • Poziom 15  
    A kiedy klikniesz "pomógł" przy moim, to ja też dostanę 3 punkty...:)