Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozmieszczenie czujek systemu alarmowego

qba1986 05 May 2016 10:33 1944 7
Optex
 • #1
  qba1986
  Level 10  
  Witam, prosiłbym Was o poradę tzn. narysowanie na moim schemacie domu rozmieszczenia czujek alarmowych. Centralkę alarmową planuję umieścić w garderobie tj. pomieszczeniu nr 15. Sterowanie (klawiatura) na pewno będzie w wiatrołapie tzn pomieszczeniu nr 1 - stąd mam też pytanie czy powinno dawać się też drugie sterowanie alarmu (klawiaturę) np w sypialni tj. pomieszczeniu nr 11.

  Proszę Was o poradę.
  Rozmieszczenie czujek systemu alarmowego

  Pozdrawiam
  Kuba
 • Optex
 • Optex
 • #3
  qba1986
  Level 10  
  Poprawiłem schemat - zrobiłem wstępne rozmieszczenie czujek, sterowania i centralki. Czy jest to prawidłowe rozmieszczenie? Pzdr.
 • #4
  marek216

  Level 43  
  qba1986 wrote:
  stąd mam też pytanie czy powinno dawać się też drugie sterowanie alarmu (klawiaturę) np w sypialni tj. pomieszczeniu nr 11.

  To zależy czy będziesz na noc zazbrajał cześć domu czy nie.
  Układ czujek według mnie - ale może ktoś to poprawi.

  Rozmieszczenie czujek systemu alarmowego


  Jeśli w garażu masz okna to założyłbym tam kontraktrony i czujnikiem inercyjnym. Np. coś takiego

  http://sklep.elektryk.net.pl/pl/czujkiruchudymuczaduitp/52032-RK601SM0000B.html
 • Helpful post
  #6
  marek216

  Level 43  
  bhtom wrote:
  Na drzwiach wejściowych i garażowych ma być zamontowany kontaktron!
  Co z ochroną obwodową Kolego Autorze?


  hola, hola - z czego wynika, że "ma być"? To dom prywatny, a nie bank gdzie norma musi iść "kropka w kropkę". Inwestor ma takie prawa jakie ma. Możemy sugerować, ale "drzeć japę" to lekka przesada! Sugestie kolega ma słuszne, ale forma przekazu mocno odbiega od grzeczności.

  Moderated By suworow:

  Sugerowałbym na przyszłość bardziej staranny dobór słów, nawet tych w cudzysłowie.
  3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

 • #7
  bhtom
  Level 38  
  Witam,

  Po pierwsze, nie mam japy i jej nie drę, a po drugie, ileż razy można pisać o rozmieszczaniu czujek? Co do kontaktronów... jeśli coś robimy, róbmy to dobrze, a nie byle jak. Inwestor buduje dom z garażem na dwa auta, a problem jest z kontaktronami na drzwiach? Pewnie, po co robić linie wejścia/wyjścia i wewnętrzne, jak można zrobić wszystkie opóźnione i tez alarm będzie działał... Nie wspomnę o ochronie obwodowej, przy takich inwestycjach jak ta, kontaktrony i czujki inercyjne na okna to powinien być standard.

  Pozdrawiam.
 • #8
  qba1986
  Level 10  
  Dziękuję za pomoc kolegom ;) Jeżeli chodzi o okna garażowe to są one bardzo niskie tzn. wysokość okna po ramie zewnętrznej ma tylko 50cm (około 30cm wynosi wysokość szyby) i nie wiem czy jest sens montować w nich kontaktrony. W drzwiach wejściowych oraz bramie zamontują oczywiście kontraktrony z czujnikiem inercyjnym tak jak napisał marek216. Co do ochrony obwodowej to co polecacie, tak żeby byle kot czy inne zwierze nie wyzwalało fałszywych alarmów?