Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung rv511-a07uk - Kości RAM

Grzybsky 05 Maj 2016 16:03 705 4
  • #1 05 Maj 2016 16:03
    Grzybsky
    Poziom 2  

Witam wszystkich,

Mam mały problem z Samsungiem rv511-a07uk. Posiada on tylko 3gbGB ramRAM, więc postanowiłem kupić nowe kości wybór padł na 2x4gbGB Kingston ale po ich włożeniu biosBIOS je widzi podaje poprawna ilość ramRAM, lecz Windows się nie uruchamia.
    RAM działa bo wsadziłem go później do innego laptopa i działa wszystko.
    Pytanie by oszczędzić czas i pieniądze na kupowanie w ciemno ramuRAM, bo już kilka kości sprawdzałem w tym Samsungu i żadne nie chcą współpracować.

Tutaj obrazek tych które działają.
    Znalazłem na Amazon takie same tylko oznaczenie jest 8500S-07-10-F2 a ja mam 8500S-07-10-ZZZ
    nie wiem co oznaczają ostatnie litery będzie to działało w moim laptopie?

• #2 05 Maj 2016 17:24
    lisek
    Spec od monitorów

Jaki system i ile ??-bit ?

Opisano na Link
    204 Pin 1.5v DDR3 PC3-10600 ( 1333MHz)

Cytat:
    Samsung NP-RV511-A07UK (Windows 7 w oryginalnej strukturze)
    Po zaktualizowaniu do Windows 10, wisi po pierwszym restarcie, na logu 10-tki.
    Aktualizacje bios do najnowszej wersji nic nie w nosi, a asystent aktualizacji nie informuje o nie zgodności sprzętowych.
    A jedynie potwierdza, że sprzęt jest kompatybilny pod system Windows 10.
    Rozwiązanie trochę dziwne, ale skuteczne, tzn.:
    - wyłączamy laptopa, odłączamy zasilacz, wyciągamy baterie
    - rozkręcamy obudowę wyciągamy dysk (przy okazji można wyczyścić w środku system chłodzenia)
    - wyciągamy kartę wifi (BCM94313HMGB w moim przypadku i kładziemy obok laptopa)
    - składamy obudowę (jeszcze nie skręcamy), podłączamy dysk, baterie i źródło zasilania
    - ponownie uruchamiamy aktualizację do systemu Windows 10 (po kilkudziesięciu minutach proces zakończony powodzeniem)
    - po pierwszym załadownio się pulpitu 10 wyłączamy laptopa, odłączamy zasilanie wyciągamy baterie, później dysk.
    - otwieramy obudowę i montujemy kartę wifi, następnie składamy i skręcamy laptopa do pierwotnego stanu.
    Po tych dziwnych jak dla mnie czynnościach możemy cieszyć się z Windows 10 na pokładzie, wifi działa bez problemu i laptop startuje za każdym razem bez zająknięcia.

....
    Jednak po skończeniu dziesiątek update-ów i restarcie laptopa, kolejna zawieszka na logo 10.
    Wymiana karty wifi na AR5B97 rozwiązało problem z dziwną zawieszką

* za Elvikom Link

* na sticker Scala2 BA92-07699B
    HM55 / i3-340M

• #3 05 Maj 2016 18:16
    Grzybsky
    Poziom 2  

Win7 64bit. Wiesz może co oznaczają te końcowe znaki na na naklejce ja mam ZZZ a wszystkie na amazonie F2.

• Pomocny post
    #4 05 Maj 2016 18:51
    lisek
    Spec od monitorów

To opis Samsung 1GB 1Rx8 PC3-8500S-07-10-ZZZ ?
    s/nr.: M471B2873FHS-CF8

Cytat:
    1Rx8 is marking, explaining the organization of the memory modules.
    1R - number of ranks (rank) of memory chips (in this case, one),
    x8 — data bus width memory chips (8-bit).
    ZZZ is labelled with the audit fees module (something like the factory version, when consistently make changes and corrections to the design).
    PC3-10600 - module name, in this title you can define all characteristicity strap. The number 10600 67 is different (and on some models does not differ) from peak data transfer speed with 64-bit data bus in single-channel mode (MB/s). Better to buy the same strap because strap from another manufacturer, and even more so with another frequency can not work together.

• #5 07 Cze 2016 08:13
    swampshark
    Poziom 10  

Kolego miałem ten sam problem. Próbowałem kilkanaście różnych kości ramu o różnych pojemnościach, taktowaniu, liczbie kości itd. Dopiero gdy pożyczyłem od kolegi ze sklepu kilka używanych kości Samsunga okazało się że DZIAŁAJĄ WSZYSTKIE bez względu na oznaczenia, pojemności itd. Kupiłem 4GB Samsunga 1600FSB i zamontowałem zamiast 1GB 1333FSB. Działa bez problemu. Taki urok Szajsungów...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME