Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHP / MYSQL - Logowanie / Multi

newbie92 05 Maj 2016 18:02 570 4
  • #1 05 Maj 2016 18:02
    newbie92
    Poziom 3  

witam, mam następujący problem.

mam obecnie utworzone 2 bazy danych, w każdej są inne dane jednak obie dotyczą tego samego w każdej bazie są różni użytkownicy, w jaki sposób mogę zrobić logowanie do serwisu tak aby kierował do odpowiedniej bazy i z niej pobierał wyświetlane dane?

logując się jako "Mietek" kieruje mnie do bazy Mietek_Baza i wszelkie operacje przeprowadzane są przeprowadzane na niej, z kolei jeżeli zaloguję się jako "Andrzej" kieruje mnie do bazy "Andrzej_Baza" i wszelkie operacje są wykonywane na niej ?

jakieś sugestie?

0 4
  • #2 05 Maj 2016 18:57
    D214d3k
    Poziom 39  

Jeden IF i zależnie od wartości zmiennej do której przepiszesz login 2 alternatywne "mysql_select_db"?

0
  • #3 05 Maj 2016 19:39
    newbie92
    Poziom 3  

tylko wydaje mi się że nie sprawdzi się to na dłuższą metę (mogę się mylić) - konta Andrzej i Mietek są kontami administracyjnymi dodatkowo w każdej z baz są różne konta użytkowników więc w momencie logowania się jako admin ok, ale co z pozostałymi kontami :)

0
  • #4 05 Maj 2016 20:19
    D214d3k
    Poziom 39  

Trzeba by się podeprzeć ciastkiem i zapisać tam numer (nie nazwę) bazy i na tej podstawie robić select. Jeśli ciastko puste to pytanie bazy pierwszej w przypadku negatywnej odpowiedzi do drugiej potem zapisanie numeru w ciastku a potem to już z górki.

0
  • #5 07 Maj 2016 19:34
    WMichał
    Poziom 31  

Piszesz, że w każdej bazie są inni użytkownicy więc należało by sprawdzić, w której bazie jest dany użytkownik. Jak już masz informację to wtedy działasz dalej.

0