Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie KIANO tylko gdy jest wyłączone.

Sajlen1414 05 Maj 2016 19:14 3225 3
  • #1 05 Maj 2016 19:14
    Sajlen1414
    Poziom 1  

Witam,

Niedawno zakupiłem Tablet KIANO Intelect 8.9 3G.
    Mam z nim problem, który okazuje się niezwykle uporczywy. Mianowicie tablet jest w stanie ładować się tylko gdy jest całkowicie wyłączony.

Objawy i testowanie:
    - Tablet wyłączony całkowicie z podłączoną ładowarką = migająca czerwona dioda i tablet jest ładowany. Po naładowaniu dioda zostaje zapalona na stałe. Innymi słowy działa jak powinno.
    - Tablet włączony z podłączoną ładowarką = dioda zgaszona. Tablet nie ładuje się. Ładowanie zostaje przerwane już w czasie ładowania BIOS-u, a OS (Windows) nawet nie wykrywa podłączonej ładowarki.

Wszystkie części są oryginalne i nowe. Ładowarka działa poprawnie z innymi urządzeniami. Tablet ładuje się (wyłączony oczywiście) z innymi ładowarkami (w tym usb w laptopie).

Próbowałem znaleźć coś w internetach ale moje Google Fu jest zbyt słabe. Z moich obserwacji wygląda to tak jakby złącze miało tryb "ładowanie" i "zwykły". Jeden działa gdy tablet jest włączony, a drugi gdy ten jest wyłączony. Przejrzałem cały BIOS i nie udało mi się znaleźć nic znaczącego.

Proszę o pomoc jako, że tablet konfiguruję dla starszej Pani i chcę żeby mogła oglądać swoje seriale bez przerw na ładowanie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

0 3
  • #3 06 Maj 2016 05:37
    m.tosiek
    Poziom 17  

Posiadam tablet Kiano Pro10 dual, i co prawda na oryginalnej ładowarce podczas uruchomienia tablet ładował baterie, ale oryginalna ładowarka nie wyrabiała z poborem prądu, i strasznie się grzała, co w końcu doprowadziło do jej spalenia, kupiłem więc zamiennik ładowarki, ale teraz ładuję tablet tylko gdy jest wyłączony.

2
  • #4 19 Paź 2016 19:36
    midull
    Poziom 9  

Mam ten sam problem w swoim kiano ms ładuje tylko na wyłączonym sprzęcie ogarnął to ktoś z was da się z tym cis zrobić??

2