Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie KIANO tylko gdy jest wyłączone.

Sajlen1414 05 Maj 2016 19:14 3324 3
 • #1 05 Maj 2016 19:14
  Sajlen1414
  Poziom 1  

  Witam,

  Niedawno zakupiłem Tablet KIANO Intelect 8.9 3G.
  Mam z nim problem, który okazuje się niezwykle uporczywy. Mianowicie tablet jest w stanie ładować się tylko gdy jest całkowicie wyłączony.

  Objawy i testowanie:
  - Tablet wyłączony całkowicie z podłączoną ładowarką = migająca czerwona dioda i tablet jest ładowany. Po naładowaniu dioda zostaje zapalona na stałe. Innymi słowy działa jak powinno.
  - Tablet włączony z podłączoną ładowarką = dioda zgaszona. Tablet nie ładuje się. Ładowanie zostaje przerwane już w czasie ładowania BIOS-u, a OS (Windows) nawet nie wykrywa podłączonej ładowarki.

  Wszystkie części są oryginalne i nowe. Ładowarka działa poprawnie z innymi urządzeniami. Tablet ładuje się (wyłączony oczywiście) z innymi ładowarkami (w tym usb w laptopie).

  Próbowałem znaleźć coś w internetach ale moje Google Fu jest zbyt słabe. Z moich obserwacji wygląda to tak jakby złącze miało tryb "ładowanie" i "zwykły". Jeden działa gdy tablet jest włączony, a drugi gdy ten jest wyłączony. Przejrzałem cały BIOS i nie udało mi się znaleźć nic znaczącego.

  Proszę o pomoc jako, że tablet konfiguruję dla starszej Pani i chcę żeby mogła oglądać swoje seriale bez przerw na ładowanie.

  Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  0 3
 • #3 06 Maj 2016 05:37
  m.tosiek
  Poziom 17  

  Posiadam tablet Kiano Pro10 dual, i co prawda na oryginalnej ładowarce podczas uruchomienia tablet ładował baterie, ale oryginalna ładowarka nie wyrabiała z poborem prądu, i strasznie się grzała, co w końcu doprowadziło do jej spalenia, kupiłem więc zamiennik ładowarki, ale teraz ładuję tablet tylko gdy jest wyłączony.

  2
 • #4 19 Paź 2016 19:36
  midull
  Poziom 9  

  Mam ten sam problem w swoim kiano ms ładuje tylko na wyłączonym sprzęcie ogarnął to ktoś z was da się z tym cis zrobić??

  2