Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama wiśniowski napęd mido głośna praca,wibracje łańcucha

05 Maj 2016 21:49 3465 4
 • Poziom 10  
  Witam,
  od kilku tygodni posiadam bramę wiśniowski model z niskim nadprożem problem jest taki, że brama głośno pracuje łańcuch uderza w szynę powodując hałas. Nie nagrałem własnego filmu bo na necie znalazłem identyczny model i również tak hałasuje natomiast autor filmu nic nie pisze o głośnej pracy. Podaje link do filmu

  https://www.youtube.com/watch?v=3GwFHyCWUqU
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 23  
  Witam,

  Można spróbować lekko naciągnąć łańcuch (śruba regulacyjna znajduje się na szynie przy uchwycie na nadprożu) należy jednak pamiętać, że Mido jest dość przeciętnym "chińczykiem" na łańcuchu i cudów nie ma. Powodów hałaśliwej pracy bramy może być więcej i warto się temu przyjrzeć dokładniej.
 • Poziom 10  
  Dzięki właśnie wróciłem z pracy i spróbuje naciągnąć łańcuch. Wiśniowski dał plamę taniej o 300zł była brama DAKO z napędem chyba somfy, hm no cóż... Pan sprzedawca powiedział że Mido jest marką Wiśniowskiego i robioną na miejscu w PL.

  Dodano po 1 [minuty]:

  kolega ma Hormana i brama pracuje cicho i szybko. A jeszcze da się zwiększyć szybkość podnoszenia i opadania bramy na silniku, sterowniku itp?
 • Poziom 23  
  Witam,

  Napędy Wiśniowski składa z gotowych podzespołów dokładając kilka drobnych części (np. uchwyty) aby dopasować je do swoich bram i nalepkę. Jeśli głośna praca napędu, Pana irytuje, nie jest Pan na niego skazany. Somfy zależy jeszcze który ale np. model DEXXO (Wiśniowski dodaje go do swoich bram "Prime" bardzo dobry i cichy, osobiście do Wiśniowskiego dodaje napędy Beninca Jim3 lub 4 również ciche i z regulowana prędkością pracy, której w Mido brak.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Podkręcilem śrubę i jest znacznie ciszej wibracje prawie całkowicie ustały.