Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka BOSCH WLM 24440PL - blokada drzwi a uziemienie

ziomek83 05 May 2016 22:45 2415 3
    ziomek83
    Level 9  
    Witam!

Borykam się z problemem z pralką wspomnianą w temacie:
    nagle przestała stwierdzać, że zamykam poprawnie drzwi.. i nie odpala - i to byłoby jeszcze proste, ale dodatkowo - losowo postanawia się włączyć - np. po minucie, kilku minutach - paru godzinach - lub nie włączyć się w ogóle.
    Zauważyłem, że jak poruszam nią to czasem zaskoczy... dociskanie drzwi nic nie daje.
    Nie wiem, czy to przypadek - ale parę razy zaskoczyła, gdy przy ruszaniu dotykam tylnej - czyli metalowej części pralki.

Czy to możliwe, że gdzieś jest problem z uziemieniem??
    Wcześniej zauważyłem, że wąż z wodą - od aquastopu lekko częstuje prądem.
    Teraz już tak nie jest.

Jakieś porady? Za każdą będę wdzięczny- chwilowo nie stać mnie na naprawę. :/
    krzysiozak
    Level 38  
    ziomek83 wrote:
    Wcześniej zauważyłem, że wąż z wodą - od aquastopu lekko częstuje prądem.

Posiadasz miernik [multimetr] aby to zbadać? To jest nie bezpieczne. Jak się nie znasz wezwij fachowca z serwisu.
    ziomek83
    Level 9  
    Badanie potwierdza moje przypuszczenia - jakby pralka nie miała uziemienia..
    Po dotknięciu pralki z tyłu i metalowego elementu w pralni - pralka nagle stwierdza, że drzwi są zamknięte...

Sprawdzę raz jeszcze czy bolec w gniazdku jest dobrze podłączony do różnicówki - myślicie, że to może być to??? Czy to możliwe, że przyczyną może być brak uziemienia w gniazdku? Czy może inna przyczyna - sam nie wiem - np. uszkodzony aqua stop??
    ziomek83
    Level 9  
    Szanowni Państwo:

Dla potomnych zostawiam informację, że błędy wskazywane przez sterownik pralki Bosch są mijające się z faktycznymi przyczynami usterek - tylko po to, żebyśmy wszyscy płacili niemcom sowicie za wymianę jednego z modułów.

W moim przypadku pomimo wyrzucania błędu o niezamkniętych drzwiach pralki, okazało się, że zgodnie z moim przypuszczeniem po kilku badaniach zachowań pralki - problem tkwił w uziemieniu. Z jakiejś przyczyny gniazdko miało słabe - lub znikome uziemienie - być może przerwany kabel - co się zdarza... Podłączyłem gniazdko bezpośrednio do uziemienia i problem zniknął.

Wniosek jest następujący - kupujmy wszyscy tanie - i przede wszystkim POLSKIE urządzenia. Cena nie idzie za jakością. Producenci tworzą pralki, zmywarki, kuchenki, telewizory itd. tak, abyśmy koniecznie skorzystali z ich serwisu za grube pieniądze - płacąc za nowe podzespoły.

Jeśli tak jest, to lepiej zapłacić 1/3 ceny za POLSKI produkt i mieć w najgorszym wypadku TO SAMO - jednak bilans kosztów jest logiczny dla każdego - a przynajmniej wszyscy mamy przy okazji zatrudnienie.