Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wifi łączy przez 2 godziny. Jak to naprawić ?

06 Maj 2016 02:39 492 3
  • Poziom 16  
    witam, mam takie pytanie, mam router d-link dl524, od kilku lat śmigał super, bez żadnych problemów, od jakiegoś czasu jak uruchamiam lapka to przez pierwsze ok 2 godziny wifi łączy się i po paru sekundach rozłącza, i tak ciągle. Po 1,5 -2 godzinach jest już ok do końca dnia. I następnego dnia rano znowu to samo.
    Dzwoniłem do dostawcy powiedzieli że to na pewno nie wina z ich strony, i rzeczywiście na kablu działa bez problemów jak przełączę w tym czasie.
    I teraz mam pytanie czy to wina routera i czas go zmienić na jakiś nowszy czy może wina leży w ustawieniach komputera (laptop)?
    dodam że na tablecie i telefonie net jest cały czas bez problemów.
    System to win 10.
  • Poziom 37  
    Dżemix napisał:
    witam, mam takie pytanie, mam router d-link dl524, od kilku lat śmigał super, bez żadnych problemów, od jakiegoś czasu jak uruchamiam lapka to przez pierwsze ok 2 godziny wifi łączy się i po paru sekundach rozłącza, i tak ciągle. Po 1,5 -2 godzinach jest już ok do końca dnia. I następnego dnia rano znowu to samo.
    Dzwoniłem do dostawcy powiedzieli że to na pewno nie wina z ich strony, i rzeczywiście na kablu działa bez problemów jak przełączę w tym czasie.
    I teraz mam pytanie czy to wina routera i czas go zmienić na jakiś nowszy czy może wina leży w ustawieniach komputera (laptop)?
    dodam że na tablecie i telefonie net jest cały czas bez problemów.
    System to win 10.

Na poczatek wywal z windowsow wszelkie zapisane sieci wifi. I podlacz sie na nowo
  • Poziom 16  
    od początku mam tą tylko jedną zapisaną bo tylko z tej korzystam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Dżemix napisał:
    na kablu działa bez problemów jak przełączę w tym czasie

I teoretycznie masz odpowiedź - zawalona sieć wifi w paśmie 2,4 GHz.

By to potwierdzić InSSIDerem sprawdzić sieć wifi i tu wstawić wynik - wskazując która to Twoja sieć.
    Skan zrobić kiedy jest problem i kiedy jest w miarę ok.