Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citoren C3 2003 1.4 - Nie działa zdalny centralny zamek

Prolama 06 Maj 2016 10:39 1551 3
  • #1 06 Maj 2016 10:39
    Prolama
    Poziom 2  

Witam!

Jestem posiadaczem CITROENA C3 1.4. Niestety przestał w nim działać centralny zamek z pilota. Zamkniecie/otworzenie drzwi od strony kierowcy kluczem działa tylko na drzwi od kierowcy, wiec resztę drzwi muszę zamykać ręcznie co jest nieco kłopotliwe. Po wizycie w serwisie zawołali ode mnie 400 funtow bo prawdopodobnie padł motor od centralnego albo okablowanie. Taka kwota to praktycznie połowa wartości samochodu. Nim zdecyduje się na tak kosztowna naprawę, chciałbym się dowiedzieć czy to na pewno jedyne rozwiązanie. Póki co wiem, że:
    - pilot działa, bo w serwisie go przetestowali (wysyła sygnał)
    - blokowanie drzwi przyciskiem wewnątrz samochodu zamyka/otwiera wszystkie drzwi ( co moim zdaniem wyklucza problem z motorem i okablowaniem)
    - nie mam problemu z reszta elektroniki w samochodzie.

Z góry dziękuje za ewentualne porady, pozdrawiam.

0 3
  • #2 06 Maj 2016 11:08
    CAR pass
    Poziom 17  

Jeżeli dysponujesz Lexią to podepnij się pod COM2000 i zobacz czy widzi klucz.
    Sprawdź metodę synchronizacji pilota.
    Włącz zapłon ( przed włączeniem zapłonu 30 sek. wcześniej nic nie naciskaj na pilocie)
    Naciśnij dowolny przycisk na pilocie
    Wyłącz zapłon
    Odczekaj 30 sek. i naciśnij zamknij.

Pozdr.

0
  • #3 06 Maj 2016 15:01
    Prolama
    Poziom 2  

Przy tej metodzie synchronizacji, przy naciśnięciu przycisku zamknij słychać jedynie ciche pstrykniecie z okolicy bezpiecznikow i spod kierownicy, jednak drzwi się nie zamykają.

1
  • #4 11 Maj 2016 10:26
    CAR pass
    Poziom 17  

Przekaźnik w BSI sprawdź

1