Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANDY CDI 3015 - pompa myjąca czasem nie rusza

urzendnik 06 Maj 2016 10:41 786 6
  • #1 06 Maj 2016 10:41
    urzendnik
    Poziom 8  

Witam
    Może ktoś spotkał problem, który nurtuje moją zmywarkę.
    Od jakiegoś czasu zdarza się, że pobierze wodę i nie rusza mycie. Najbardziej skrajny przypadek: pobrała wodę, odpompowała (bez mycia), pobrała wodę, nagrzała, wypluła detergent, odpompowała (bez mycia), i cykl płukania też był ale bez udziału pompy. Jak jest bardzo cicho w domu to z uchem przy maszynie słychać bardzo delikatne tykanie jakby pompa nie mogła ruszyć. Cały czas ją użytkuje tylko muszę pilnować - jak nie ruszy to otwieram i zamykam drzwi i po którymś razie rusza. Natomiast jak otworzę w tracie mycia to już na ogół nie ruszy.
    Rozebrałem zmywarkę, wszystkie urządzenia wyglądają jak nowe :) żadnych wycieków, żadnych okopceń.
    Podejrzewam oczywiście pompę myjącą (305 zł) ale obawiam się - z powodu wieku maszyny, że sprawa może być nieopłacalna.

Natomiast pytanie mam czy to może być uszkodzony kondensator rozruchu?

Urządzenie ma co prawda 10 lat i chodziło bezawaryjnie ale i tak mi szkoda wymieniać w całości, może uda się naprawić

Pozdrawiam

0 6
  • #2 06 Maj 2016 23:57
    mirofalcon
    Poziom 24  

W tej zmywarce pompa nie ma kondensatora rozruchowego, do wymiany pompa.

0
  • #4 07 Maj 2016 18:41
    bubu64
    Poziom 19  

Bez zmierzenia pojemności
    iż usterce winien kondensator
    nie mamy pewności:)

0
  • #5 08 Maj 2016 00:01
    mirofalcon
    Poziom 24  

Sorry, zerknąłem w dokumentację, fabrycznie była montowana indukcyjna z kondensatorem, a jako część zamienna występuje jako pompa magnetyczna, jeżeli pompa nie ma wycieków warto podstawić kondensator.

0
  • #6 05 Sie 2016 10:33
    urzendnik
    Poziom 8  

Elektroda mnie bombarduje, żebym zamknął wątek ale chyba nie bardzo mogę, gdyż..
    przed wymianą kondensatora (który wówczas był w drodze do mnie) postanowiłem zobaczyć co się dzieje w dozowniku, bo nie chciał się zamykać. Po wyjęciu i dokładnym wyczyszczeniu zmontowałem zmywarkę ponownie i ... zaczęła dobrze myć :) co prawda dozownik teraz funkcjonuje nieco lepiej, ale tylko nieco, bo otwiera się ale na początku prania, na szczęście zimna woda nie rozpuści tabletki więc naczynia są umyte (odpadł mi jedynie program z temp 75 st bo wtedy mycie wstępne jest na gorąco i zżera tabletkę przed myciem zasadniczym.
    Reasumując, nie mogę zamknąć tematu, bo znając życie, tak przypadkowo działające urządzenie, długo nie pociągnie i mam wrażenie, że za chwilę coś się rozkraczy

0
  • #7 13 Kwi 2017 14:10
    urzendnik
    Poziom 8  

Problem nie został rozwiązany gdyż programator odmówił współpracy. Po 10 latach bezawaryjnej pracy, candy "poszła" na zasłużony odpoczynek.
    Teraz zmywam w nowej candy z... wifi :) Jeszcze nie wiem po co jest to wifi ale urządzenie działa

0