Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark T7 - Jak go podłączyć pod inna ładowarkę.

Ninja312 06 Maj 2016 11:39 399 2
  • #1 06 Maj 2016 11:39
    Ninja312
    Poziom 3  

Witam.

Posiadam przenośny telewizor LARK T7. Nie mam do niego ładowarki 12V a chcę go uruchomić.

Czy jak go podłącze do prostownika za pomocą kabla DC to czy się nie spali?

i jeszcze jedno pytanie gdzie w kablu DC jest plus i minus.

Dziękuje z góryLark T7 - Jak go podłączyć pod inna ładowarkę.20160523_1..715.jpg Download (1.75 MB)

0 2
  • #2 06 Maj 2016 11:57
    sosarek
    Poziom 43  

Ninja312 napisał:
    Nie mam do niego ładowarki 12V

Zasilacza.
    Ninja312 napisał:
    Czy jak go podłącze do prostownika za pomocą kabla DC to czy się nie spali?

Co za problem kupić zasilacz za 10zł?
    Ninja312 napisał:
    gdzie w kablu DC jest plus i minus.

Nie ma czegoś takiego jak kabel DC - to napięcie stałe.

0
  • Pomocny post
    #3 06 Maj 2016 12:06
    helmud7543
    Poziom 42  

Musisz mieć dowolny zasilacz o następujących parametrach:
    1. Pasująca do gniazda DC wtyczka :-)
    2. Napięcie wyjściowe 12 V. Nie mniej i nie więcej.
    3. Natężenie min 1 A / moc min 12 W. Nie może być mniej, ale może być więcej. Troszkę zaokrągliłem w górę gdybyś miał tandetny zasilacz żeby nie był "na styk".
    4. Polaryzacja: + na wewnętrznej części, - na zewnętrznej, tak jak masz na rysunku nad gniazdem.

Prostownik odradzam. Dlaczego?
    1. Prawdopodobnie nie wystartuje (nie mając żadnego napięcia na klemach nie będzie "widział" telewizora, tak jak totalnie rozładowanego akumulatora). Wtedy nawet nie ruszy. Jeśli jednak ruszy...
    2. Napięcie 12 V w samochodzie jest napięciem nominalnym, rzeczywiste napięcie jest sporo wyższe. W rzeczywistości sam naładowany akumulatora ma nieraz nawet 12,6 V. Już podczas pracy silnika napięcie jest utrzymywane w granicach 13,8 V - 14,7 V. Tak samo przy ładowaniu prostownikiem (niektóre wyciągają nawet ponad 15 V pod koniec ładowania). Ale nawet jeśli prostownik ruszy i jakimś cudem 14 i więcej V nie zabije TV to...
    3. Nie mając jako buforu akumulatora lub sporego kondensatora może mieć problem z wysterowaniem się - układ nie zadziała lub prostownik ubije TV skokami napięcia (o ile w ogóle ruszy i nie ubije TV podwyższonym, w stosunku do nominalnego, napięciem).

0