Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv oraz kino samsung - Podłączenie Tv pod kino domowe Samsung

Piterek187 06 Maj 2016 11:49 1752 10
  • #1 06 Maj 2016 11:49
    Piterek187
    Poziom 8  

Witam, posiadam Tv PS50C430A1WXXH oraz kino domowe HTD-C550 firmy samsung i mam problem z podłączeniem Tv pod kino domowe. Wyjaśnię o co mi chodzi: moje kino niestety nie czyta plików mkv co uniemożliwia mi obejrzenie filmów Full HD z pendrive a TV czyta mi ten format plików ale z kolei nie wiem jak z TV przenieść dźwięk do kina. Podłączyłem kino domowe pod dekoder i wszystko działa jak należy, działają wszystkie głośniki ale jak już próbowałem podłączyć z TV to niestety dźwięk jest tylko z TV a nie z kina. Zauważyłem wejście pod kabel optyczny więc go kupiłem ale niestety dźwięku dalej nie ma, nie wiem nie znam się aż tak na tym więc proszę Was o pomoc ;) poniżej przesyłam kilka screenów z wejść TV i kina domowego. Czy jest możliwość by pod podłączeniu pendrive pod TV przenosił się dźwięk cyfrowy do kina domowego bym mógł obejrzeć filmy full hd ?

0 10
  • #3 06 Maj 2016 12:01
    Piterek187
    Poziom 8  

sosarek napisał:
    Kabel optyczny między tv a kinem, w ustawieniach dźwięku tv wybrać zewnętrzny system audio.

Właśnie tak zrobiłem podłączyłem i w tv wybrałem głośniki zewnętrzne ale coś nie działa hmm a w kinie też coś trzeba zmienić?

0
  • #5 06 Maj 2016 12:06
    Piterek187
    Poziom 8  

Mam teraz podłączony kabel optyczny z TV pod kino a z kina pod dekoder normalnie chinche i z dekodera idzie dźwięk ale jak przełącze na głosniki zwenetrzne to z tv dzwięku w kinie nie słychać

0
  • #7 06 Maj 2016 12:09
    Piterek187
    Poziom 8  

sosarek napisał:
    Piterek187 napisał:
    a w kinie też coś trzeba zmienić?

Wybrać odpowiednie wejście sygnału...

Hmm D.in? tak ustawiłem w kinie bo czytałem na innych forach, że ta ludzie robili

0
  • Pomocny post
    #8 06 Maj 2016 12:16
    sosarek
    Poziom 43  

Skoro wybrałeś już wejście cyfrowe to dźwięk powinien już lecieć z tv, chyba że masz jeszcze jakieś dodatkowe opcje dotyczące wyjścia audio w ustawieniach telewizora.

0
  • #9 06 Maj 2016 12:21
    Piterek187
    Poziom 8  

Ten kabel optyczny tak lekko się trzyma łatwo go wyciągnąć tak ma być? he he wiem, że to głupie pytanie ale ja już wszystkiego próbuje

0
  • #11 06 Maj 2016 12:55
    Piterek187
    Poziom 8  

Tam w ustawieniach tv wyjście SPDIF mam format dźwięku i mogę wybrać PCM a Dolby Digitial świeci się na szaro nie mogę go wybrać hmm tak ma być?

Dodano po 2 [minuty]:

sosarek napisał:
    Musi być mocno osadzony w gnieździe, rozumiem że kapturki zabezpieczające zdjąłeś?

yyy chyba nie heh sprawdzę bo tam mam zakrywane wejście taką blaszką

Dodano po 27 [minuty]:

Działa !! heh ale ja gapa z tym zabezpieczeniem wrr ale cóż zdarza się ;) Dziękuję ślicznie za pomoc teraz i z TV w Full HD filmy moge oglądać słuchając w kinie domowym ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo