Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KidsPad2 - Jak wgrać androida?

raffix 06 Maj 2016 13:13 1509 2
  • #1 06 Maj 2016 13:13
    raffix
    Poziom 11  

Witam. Posiadam zakupiony na aledrogo mało popularny tablet francuskiej produkcji o nazwie KidsPad2 REF. 5051 (PA0702) który posiada Androida 4.0.4 oraz dodatkową nakładkę VidoJet którą można bez problemu odinstalować i pozostać na androidzie.

Ogólnie tablet działa, jedynym problemem było brak sklepu play oraz brak możliwości oglądania filmów w przeglądarce np na youtube. Po wejściu np. na youtube i wybraniu filmu pokazuje się okno odtwarzania ze znaczkiem play i koniec nie odtwarza ani nie pokazuje błędu.
    Fabrycznie zaistalowany był Adobe FlashPlayer v11.1, przeinstalowanie go nie przyniosło rezultatów.

Co do Sklepu play udało się go zainstalować bez większych problemów, z tym że po uruchomieniu włącza się aktualizacja której nie można zatrzymać i instalują się usługi google play, co po chwili zawala całą pamięć urządzenia i nie można nic zainstalować (komunikat brak pamięci). Dodam, że tablet ma pamięć systemową 1 GB + 2 GB wbudowanej SD oraz 2 GB Zewnętrzna karta SD. Próbowałem sztuczki z forum z przeniesieniem domyślnej pamięci na wbudowaną SD ale się nie udawało.

Postanowiłem wgrać nowego Androida 4.0.4 z kernelem takim jak na urządzeniu tj. v3.0.8 znalazłem obraz img takiego romu o nazwie "WooComet-MiOptimusOne.com -ICS_4.0.4" Ale niestety z powodu pamięci nie mogę wgrać ze sklepu aplikacji CWM, W tryb recovery można wejść bez problemu trzymając Vol - i Power, natomiast w tryb download nie mogę wejść żadną kombinacją. Dodam że tablet posiada cztery przyciski fizyczne Vol + - Power & Home oraz dodatkowo przycisk na igłę w obudowie (prawdopodobnie reset) - brak opisu w Instrukcji producenta oraz na obudowie.

Próbowałem wgrywać Androida przez LiveSuitPack v1.07 oraz v1.09 ze sterownikami na win 7 x64 ale bez rezultatu. Po podłączeniu wyłączonego tableta do laptopa z wciśniętym Vol + oraz szybkim wciśnięciu 3 x Klawisza Power Urządzenie instaluje się w managerze jako USB Vid_1f3a_PID_efe8 a Livesuite zamarza jakby czekając na urządzenie. Po odłączeniu kabla odmarza i pokazuje błąd "initialization fails (513)" Rom ma nazwę orginal.img bez żadnych znaczków.

Próbowałem też uruchomić download mode przez apkę quick boot oraz z przez wiersz poleceń z androida ale bez powodzenia. Tablet zrotowany.

Czy znajdzie się jakiś specjalista od androida albo ktoś kto wie do kogo mogę się zgłosić. Od producenta z Francji dostałem jedynie instrukcję na zrobienie recovery lub odesłanie im go. Tablet nie ma gwarancji więc odesłanie go do producenta pewnie przekroczyło by wartość tableta kilkukrotnie.

Po włączeniu tableta i trzymaniu przycisku Vol + uruchamia się jakieś chiński tryb testowy Czarny ekran z chińskimi znaczkami, po sprawdzeniu opcji okazuje się że są to tylko testy, obrazu, dżwięku wifi itp. niestety jest to jakby na trybie włączonego systemu gdyż po włączeniu tego trybu tablet znika z managera urządzeń dla LiveSuite. Po wejściu w jedną z opcji pokazuje się ROM nuclear_f7-eng

1 2
  • #3 26 Lis 2016 08:46
    raffix
    Poziom 11  

Udało się wgrać custom rom androida 4.2 na tą padaczkę i youtube śmiga. Jak by ktoś trafił podobne badziewie to proszę się nie kierować nazwą tabletu. Urządzenie to jest po prostu tabletem no-name made in china z procesorem A13 i tak opisywane są firmware do tego typu tabletów na XDA. Firmware najszybciej można znaleźć instalując program ZeusTols, nijak jednak trzeba mieć trochę pojęcia przy instalowaniu nowszego firmware na tego typu tabletach, gdyż pomimo że android się wgra i się elegancko włączy to może wystąpić problem z panelem dotykowym, G- sensorem lub nawet WiFi. Jednak nie ma powodów do paniki, na XDA jest sporo sterowników które można wgrać prosto z komputera.
    Reinstalację jednak zalecam bardziej zaawansowanym użytkownikom.

0