Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System audio-wideo do domu.

Crossbow 06 Maj 2016 13:54 387 0
 • #1
  Crossbow
  Poziom 10  
  Witam szanownych forumowiczów.
  Od pewnego czasu męczę się z tematem rozbudowy swojego systemu audio-wideo. Może napiszę na początek obecną konfigurację mojego sprzętu.
  Posiadam obecnie:
  TV Philips 32PFL5605H/12
  Amplituner Yamaha RX485RDS
  Odtwarzacz multimedialny Emtec Movie Cube D850H z twardym dyskiem
  Kolumny JBL MK1000

  Z obecnej konfiguracji byłem zadowolony. Chciałbym, aby TV i kolumny pozostały u mnie. Problem powstał z trzech przyczyn.
  Po pierwsze jak wiadomo, niedługo przejdziemy wszyscy na radia cyfrowe DAB+. Mój amplituner nie jest przystosowany do odbioru tego typu radia.
  Po drugie, Emtec Movie Cube jest dosyć głośny. Wszystko przez wentylator, który wieczorem kiedy w domu jest cisza jednak staje się słyszalny.
  Po trzecie, Emtec nie jest już rozwijany, nie ma wsparcia producenta, i poznikały z niego radia internetowe, których słuchałem (przede wszystkim Polskasacja)

  Dlatego rozglądam się za urządzeniem (urządzeniami), które mogłyby mi zastąpić Yamahę i Emteca a jednocześnie rozszerzyć ich możliwości (funkcjonalność).

  Moje wymagania są takie:
  1. Chciałbym aby było to jedno a maksymalnie dwa urządzenia.
  2. System musi być cichy (nie chcę już żadnego wentylatora)
  3. System musi posiadać możliwość nagrywania programów TV wraz z ustalaniem czasu nagrywania wg harmonogramu. Nagrywając jeden program TV musi być możliwość oglądania w tym czasie innego programu.
  4. System musi mieć radio internetowe i możliwość jego ustawienia z dowolnego serwera.
  5. Musi mieć możliwość odbioru radia cyfrowego DAB+
  6. System musi posiadać twardy dysk lub mieć możliwość podłączenia się do dysku sieciowego przez LAN lub WLAN. Na tym dysku powinny się nagrywać programy TV i być z niego odtwarzana muzyka, którą mam w formacie FLAC.

  Nie piszę jaką kwotę przeznaczam na taką konfigurację, bo jeśli będzie to coś naprawdę sensownego to będę odkładał kasę.
  Bardzo proszę o pomoc i wszelkie sugestie. Z góry dziękuję.