Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a8 d2 1997 - Wymiana sterownika silnika i kodowanie ESP

bugalon 06 Maj 2016 14:22 2007 0
    bugalon
    Poziom 2  
    Po kolei.

Specyfikacja samochodu - audi A8 D2; 4,2 V8 32V; kod silnika ABZ; skrzynia automatyczna 5-biegowa 5hp24A; kod skrzyni biegów DTD.

Wymieniłem sterownik silnika, bo poprzedni po prostu umarł za sprawą gazowników.

Samochód jest dosc wiekowy więć ma jeszcze Immo w puszce. Bez problemu zaadoptowałem immo nowego sterownika uzywając VCDS. Kłopot pojawia się w innym miejscu.

Samochód po wymianie sterownika normalnie da się uruchomić i da się nim jeździć, niestety wyrzuca błąd niewłaściwego kodowania ECU. Zacząłem drązyć temat i wiem na pewno że błąd kodowania wynika z różnić w wyposażeniu.

Mój samochód posiada ESP, a sterownik z auta które było jego dawcą ESP nie miał. Sprawdziłem listę kodowań.

Kodowanie dla sterownika silnika przy zamontowanym esp 04373
    Kodowanie dla sterownika silnika bez esp 04273.

Oczywiście mam kodowanie 04273 a potrzebuję tego 04373 i tu zaczyna sie problem. VCDS nie przyjmuje mi kodowania 04373 i nie wiem dlaczego. ETKA nie wyszczególnia sterowników silnika z/bez esp jak w przypadki skrzyni manual/automat więc powinna być możliwość przekodowania. Niestety nie posiadam loginu ani workshop code żadnego do tego auta. Czy to w tym jest przyczyna? Może mnie ktoś poratować loginem do tego samochodu, ewentualnie jakimiś innymi cennymi wskazówkami żebym mógł jak człowiek zrobic przekodowanie i jeździc ze sprawnym ESP zamiast choinki od ABSU na zegarach?