Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz/ końcówka mocy do kolumn stx f-500?

matii24 06 Maj 2016 15:31 936 17
  • #1 06 Maj 2016 15:31
    matii24
    Poziom 3  

Witam. Od razu wspomnę że jestem tu nowy i jeśli coś zrobiłem źle to Przepraszam... Szukam wzmacniacza lub końcówki mocy do Stx f-500 ( może być używany/a ) Taki który wyciągnie wszystko z tych kolumn :) I czy jeśli byłaby to końcówka to czy potrzebny będzie do niej mixer? ( mam fiio e10k jako kartę dźwiękową ) Z góry Dziękuję za odpowiedź :)

PS: Budżet to max 500 zł...

0 17
  • #2 06 Maj 2016 16:45
    damieen25
    Poziom 14  

Witam, zacznijmy od początku, do jakiego to ma być pomieszczenia i jaka muzyka? Jeżeli chodzi o budżet to będzie ciężko ale może cis się znajdzie

0
  • #3 06 Maj 2016 17:08
    matii24
    Poziom 3  

damieen25 napisał:
    Witam, zacznijmy od początku, do jakiego to ma być pomieszczenia i jaka muzyka? Jeżeli chodzi o budżet to będzie ciężko ale może cis się znajdzie

Będzie to grało w pokoju około 12-14 M2 . Muzyka jakiej słucham to głównie na poziomie 30-40 hz, nie mam wybranego typu, słucham tego co mi wpadnie w ucho po prostu... ale lubię mocny bass :)

0
  • #4 06 Maj 2016 17:20
    sebap
    Poziom 40  

Takie wielkie pudła w tak małym pokoju? Uduszą się a basu będzie mniej niż z jakichś kolumn podstawkowych.

0
  • #5 06 Maj 2016 17:35
    matii24
    Poziom 3  

sebap napisał:
    Takie wielkie pudła w tak małym pokoju? Uduszą się a basu będzie mniej niż z jakichś kolumn podstawkowych.

Nie koniecznie bo kolega ma subwoofer na stx 12.2.500 i stx f-180 i pod słabym wzmacniaczem bass konkretny... więc nie bedzie tak źle :) na yt królikonthebeat ma np zeusy + sub na stx 12.2.500 + sub na kameleonie i bass taki że całym domem trzęsie... więc... np tu : https://www.youtube.com/watch?v=5tUqj_Nb9yA

0
  • #6 07 Maj 2016 08:10
    damieen25
    Poziom 14  

Witam, jak dla mnie za duże kolumny na tak mały metraż, ode udusza się a ty nie będziesz nic dobrego słyszał. Do takiego pomieszczenia to kolumny 100 watt są wystarczające.

0
  • #7 07 Maj 2016 12:41
    matii24
    Poziom 3  

damieen25 napisał:
    Witam, jak dla mnie za duże kolumny na tak mały metraż, ode udusza się a ty nie będziesz nic dobrego słyszał. Do takiego pomieszczenia to kolumny 100 watt są wystarczające.

a możesz mi objaśnić co to znaczy ,, uduszą się " ? przecież nikt nie powiedział że będę tym na full-a grał... w tym pokoju rozkręcić tyle mocy to by była lekka przesada :)

0
  • Pomocny post
    #8 07 Maj 2016 22:39
    damieen25
    Poziom 14  

Udusza się w sensie ze nie będziesz słyszał nic co może dawać przyjemność z słuchania muzyki, nie będzie basu albo jeżeli będzie to tylko dudniacy, nie usłyszysz miękkiego basu który jak napisałeś lubisz. Wiem coś o tym mam dali 850 i kiedyś dla testu wstawiłem je do pokoju 12 m2, uwierz mi ze basu nie było wogle.

Dodano po 6 [minuty]:

A co do mocy wzmacniacza to spokojnie da rade wzmacniacz który ma uczciwe 120 watt przy 8 ohm na kanał. Zapewni ci wtedy odpowiednią moc dla kolumn gdy będą tego potrzebowały .

Dodano po 2 [minuty]:

Sama moc nie jest wyznacznikiem, pamiętaj że są też inne parametry jak efektywność w db, ciśnienie akustyczne które kolumny wytwarzają.

0
  • #9 07 Maj 2016 22:47
    matii24
    Poziom 3  

damieen25 napisał:
    Udusza się w sensie ze nie będziesz słyszał nic co może dawać przyjemność z słuchania muzyki, nie będzie basu albo jeżeli będzie to tylko dudniacy, nie usłyszysz miękkiego basu który jak napisałeś lubisz. Wiem coś o tym mam dali 850 i kiedyś dla testu wstawiłem je do pokoju 12 m2, uwierz mi ze basu nie było wogle.

Dodano po 6 [minuty]:

A co do mocy wzmacniacza to spokojnie da rade wzmacniacz który ma uczciwe 120 watt przy 8 ohm na kanał. Zapewni ci wtedy odpowiednią moc dla kolumn gdy będą tego potrzebowały .

Dodano po 2 [minuty]:

Sama moc nie jest wyznacznikiem, pamiętaj że są też inne parametry jak efektywność w db, ciśnienie akustyczne które kolumny wytwarzają.

To może polecisz mi jakieś kolumny żeby wyrabiały na niższym bassie ale żeby się nie ,, dusiły " w tym pokoju? ( najlepiej jak by były dostępne na olx :) )

0
  • #10 08 Maj 2016 16:01
    damieen25
    Poziom 14  

Na pewno klipsy ale tu pytanie jaki budżet chcesz przeznaczyć na kolumny? Dali 450 są dobre lecz może być trochę za małe pomieszczenie a tym bardziej muszą stać z 40 cm od ścian ze względu na bass refleks z tyłu. Na elektrode sporo jest o kolumnach z niskim basem każdy ma inny gust.

0
  • #11 09 Maj 2016 12:46
    matii24
    Poziom 3  

damieen25 napisał:
    Na pewno klipsy ale tu pytanie jaki budżet chcesz przeznaczyć na kolumny? Dali 450 są dobre lecz może być trochę za małe pomieszczenie a tym bardziej muszą stać z 40 cm od ścian ze względu na bass refleks z tyłu. Na elektrode sporo jest o kolumnach z niskim basem każdy ma inny gust.

No właśnie w tym rzecz że mam okazję kupić te stx f-500 za 450 zł... więc chyba jest okazja :) więcej niż 500 zł na kolumny nie chce przeznaczyć ;)

0
  • #12 09 Maj 2016 18:36
    damieen25
    Poziom 14  

Jeżeli tak to już twoja clecyzja, 450 zł to nie wygórowana cena. Ciężko mi powiedzieć jak to zagra w takim pokoju, mogą Buczek lu nie będzie basu wogle. A ile chcesz na wzmacniacz przeznaczyć?

0
  • #13 09 Maj 2016 18:42
    matii24
    Poziom 3  

damieen25 napisał:
    Jeżeli tak to już twoja clecyzja, 450 zł to nie wygórowana cena. Ciężko mi powiedzieć jak to zagra w takim pokoju, mogą Buczek lu nie będzie basu wogle. A ile chcesz na wzmacniacz przeznaczyć?

do 400 zł, myślałem o końcówce mocy lub yamaha ax700/500

0
  • #14 09 Maj 2016 18:54
    damieen25
    Poziom 14  

Końcówki żadnej dobrej nie kupisz, te jamahy z tego co słyszałem są niezłe wiec myślę że to będzie dobry traf, co mogę podpowiedzieć to tez denona ale to kwestia gustu, są napewno dość mocne i dobrze zbudowane na dobrych podzespołach.

0
  • #15 14 Maj 2016 23:42
    matii24
    Poziom 3  

damieen25 napisał:
    Końcówki żadnej dobrej nie kupisz, te jamahy z tego co słyszałem są niezłe wiec myślę że to będzie dobry traf, co mogę podpowiedzieć to tez denona ale to kwestia gustu, są napewno dość mocne i dobrze zbudowane na dobrych podzespołach.

Ok. Sorry że tak długo nie odpisywałem. Mam jeszcze jedno pytanie... Doradziłeś mi że lepiej kupić słabsze kolumny i teraz nie wiem czy wybrać stx f-130 czy Quadral Odin , wzmacniaczem najprawdopodobniej będzie yamaha ax500

0
  • #16 15 Maj 2016 18:54
    damieen25
    Poziom 14  

Stx-y mają dobrą jakoś do ceny, quadrale są niemieckie wiec będą miały troszkę inne brzmienie które jest dość specyficzne, dużo basu. Pozwól ze zerkne na dane techniczne i odpowiem dokładnie ale jeżeli o mnie chodzi raczej bym wybrał stx, dobre polskie kolumny do których jak coś dostaniesz każda część jak byś zabardzo poszła.

Dodano po 15 [minuty]:

Sorki za blad miało być jak byś zabardzo poszalal. Opinie mają dobre, jak cos weź poczytaj jeszcze sam, z basem schodzą do 40 Hz. Jeżeli chcesz coś niżej to proponuje coś jeszcze odłożyć.

0
  • #17 15 Maj 2016 19:24
    matii24
    Poziom 3  

damieen25 napisał:
    Stx-y mają dobrą jakoś do ceny, quadrale są niemieckie wiec będą miały troszkę inne brzmienie które jest dość specyficzne, dużo basu. Pozwól ze zerkne na dane techniczne i odpowiem dokładnie ale jeżeli o mnie chodzi raczej bym wybrał stx, dobre polskie kolumny do których jak coś dostaniesz każda część jak byś zabardzo poszła.

Dodano po 15 [minuty]:

Sorki za blad miało być jak byś zabardzo poszalal. Opinie mają dobre, jak cos weź poczytaj jeszcze sam, z basem schodzą do 40 Hz. Jeżeli chcesz coś niżej to proponuje coś jeszcze odłożyć.

stf f-130 mogę mieć za około 200 zł w dobrym stanie, quadrale za 420 zł... a co byś proponował z tym ,, coś niżej "? bo już sam nie wiem.

a może teraz kupię te kolumny a później jakiś subwoofer aktywny? :) ( te stx f-130 )

0
  • #18 16 Maj 2016 22:27
    Pablo1964
    Moderator

W związku ze zmianą założeń proponuję założyć nowy temat lub przynajmniej zmienić tytuł. W przeciwnym razie nie zajrzą tu osoby mogące pomóc.

0