Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w168 zwarcie na bezpieczniku nr15.

radekel 06 Maj 2016 16:55 813 3
  • #1 06 Maj 2016 16:55
    radekel
    Poziom 11  

Witam
    Mam następujący problem z Mercedesem w168 A140. Przepala się bezpiecznik nr 15 10A. Według schematu odpowiada on za poduszki powietrzne i czujnik ASCR.
    Poza tym nie wyświetlają się żadne kontrolki oprócz SRS i ładowania.
    Nie wiem od czego zacząć wydaje mi się że winna może być taśma w kierownicy.
    Dodam że auto normalnie zapala światła działają tylko ten licznik ciemny, a bezpiecznik wywala od razu po przekręceniu kluczyka.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 06 Maj 2016 18:01
    andrzej20001
    Poziom 42  

Jaka jest historia usterki?

0
  • #3 08 Maj 2016 20:00
    radekel
    Poziom 11  

Witam
    Po odłączeniu klemy akumulatora i zresetowaniu ecu centralny i kontrolki wróciły.
    Naprawiłem również zwarcie na bezpieczniku winny okazał się przewód do maty w siedzeniu pasażera.
    Niestety auto posiada skrzynie z sprzęgłem automatycznym i jest coś nie tak. Po wrzuceniu biegu na liczniku pojawia się "F".
    Komputer nic nie zgłasza bo nie łączy się z modułem rozpoznawania biegu, Został sprawdzony pozycjoner biegów przy wybieraku(gałce)
    Do skrzyni dochodzą 3 wtyczki. Teraz mam pytanie jak sprawdzić sterownik?
    Może ktoś miał taki przypadek?
    Pozdrawiam

0
  • #4 09 Maj 2016 06:35
    manta
    Poziom 39  

Masz błąd położenia wybierania biegów, czyli sterownik nie widzi który bieg jest włączony. Sprawdzałeś okablowanie czujników na skrzyni? Możliwe że sterownik utracił kalibrację wstępną i trzeba przeprowadzić nastawy podstawowe. Znajdź kogoś z sd, zrób odczyt błędów i kalibrację skrzyni i sprzęgła.

0