Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel ethm-1 plus nie łączy się z versa Control.

06 Maj 2016 17:47 2319 6
  • Poziom 6  
    Witam,
    Posiadam satel versa 15 i do niej podłączony ethm-1 plus skonfigurowany jak w załączniku. Z komputera łączy mi się bez problemu a z aplikacji mobilnej versa Control. Gdy załączę np: czuwanie. Wyskakuje powiadomienie, klikam w nie a tam komunikat " brak połączenia, nie znaleziono hasła użytkownika". Na infolinii satel doradzili: ustawić adres DNS na Google - zrobiłem. Spróbować z innego telefonu- też, zresetować adres ID - też zrobiłem. I dalej nie działa. Wypróbowałem wszystkie sposoby specjalistów z satela i niestety nie podziałało, może ktoś wie jak, co zrobić aby ta aplikacja działała jak trzeba ?

Dodaje screena z komputera, jak widać działa jak trzeba, tylko z aplikacją coś nie halo.

Satel ethm-1 plus nie łączy się z versa Control. Satel ethm-1 plus nie łączy się z versa Control. Satel ethm-1 plus nie łączy się z versa Control.
    Satel ethm-1 plus nie łączy się z versa Control.
  • OptexOptex
  • Moderator - Sieci, Internet
    Montowałem ostatnio Integrę z Ethm1plus i wsparcie powiedziało że wersja mobilna przez ich serwer jeszcze nie działa (trzeba poczekać). Nie wiem jak jest w versie bo nie montowałem z modułem ethm, dzwoń do wsparcia od tego są....
  • OptexOptex
  • Poziom 24  
    Połączenie przez serwer satela działa tylko na Versa plus. Dla ETHM-a trzeba posiadać posiadać publiczny adres IP, przekierowanie + domena lub przekierowanie i stałe IP.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Czyli tak samo jak w Integrze przez moduł ethm, trzeba poczekać. Dzięki za info i potwierdzenie.
  • Poziom 6  
    Gorzej ze u mnie z aplikacji przychodzą powiadomienia, czyli łączność przez serwer satela jest. Na infolinii działu technicznego powiedzieli ze powinno wszystko działać przez ich serwer. Albo nie wiedzą co mówią, albo nadal jest coś źle.
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Problemy, które poruszyli Panowie wyżej, dotyczą INTEGRY. Autor pyta o VERSĘ. Na VERSIE na 100% działa łączność przez serwer SATEL (zarówno DloadX jak i VERSA Control).
    Dlaczego w tym przypadku nie działa? Tego nie wiem. Skoro jedna komunikat brzmi "Nie znaleziono hasła użytkownika", to może tutaj warto pogrzebać. Chodzi o sprawdzenie konfiguracji użytkowników, ich haseł i uprawnień.
  • Poziom 6  
    Dariusz. bembenek
    W aplikacji versa Control w polu hasło użytkownika wpisałem to samo hasło co w programie dloadx "klucz dloadx " Bo jakby hasło było zle, to powiadomienia by chyba nie przychodziły. A są, i to jest dziwne. Bo jeśli w versa Control wpisze hasło np: administratora to już powiadomień nie ma. Więc hasło bym wykluczył, ale co dalej robić?

Dodano po 41 [minuty]:

Do zamknięcia.
    Użytkownikowi "normalny" dałem maksymalne uprawnienia, ponadto zrobiłem takie samo hasło w programie dloadx i działa. Dzięki wielkie