Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna (dwuslotowa) do 700 - 800zł

06 Maj 2016 18:04 639 6
  • Poziom 42  
    Witam!
    Kompletowania mojego "console killera" ciąg dalszy. Dzięki Waszym radom zakupiłem ostatnio zestaw:
    - i5-6500
    - Gigabyte GA-B150N Phoenix Wifi
    - 8GB DDR4 2400MHz G-Skill

Wszystko chcę władować w jakąś niewielką obudowę mini-ITX. Rzecz w tym, że moja karta graficzna do żadnej małej obudowy się nie zmieści... Myślałem, że problemem będzie jej długość (30cm), ale okazało się że to jej grubość przeszkadza (3 sloty). Wszystkie niewielkie obudowy mini-ITX mają miejsce na maksymalnie dwuslotową kartę. W związku z tym zwracam się ponownie do Was koledzy z prośbą o pomoc. Chodzi o dwie sprawy:

1. Ile realnie jest warta moja karta graficzna ASUS 6950 DirectCU II 2GB? Karta oczywiście sprawna w 100%, trzyma niskie temperatury pod obciążeniem.

2.
    Co zamiast tej karty kupić? Myślę, że mógłbym dołożyć te 500zł do powyższej wyceny. Karta może być używana na gwarancji lub nowa. Nie mam uprzedzeń czy AMD czy Nvidia. Warunkiem jest jednak to by posiadała dwuslotowe, ale wydajne chłodzenie (referencyjne suszarki raczej odpadają). Miło byłoby żeby karta miała około 20cm długości, ale to już dzisiaj chyba nie jest problemem.

Co do obudowy jeszcze to wybór jest spory i coś sobie dopasuję do sprzętu.

Dzięki z góry za wszelkie sugestie![/s]
  • Poziom 43  
    GTX 770 lub R9 280X z używanych do 800zł, do 1300zł R9 290 (piecyk) i GTX 970.
    Z nowych R9 380X lub GTX960, chociaż w nowych grach ta wydajność Gjeforsów coś podupada... I niebawem też premiera nowych układów, więc być może warto się wstrzymać.
    6950 realnie pewnie jakieś 300zł.
  • Poziom 42  
    Kolega wie jak jest ze wstrzymywaniem się do premiery kolejnej generacji :D. Zawsze jest na co czekać.

Rozejrzę się za R9 280X póki co. Może jakieś konkrety? Którzy producenci są polecani jeśli chodzi o tą generację? Jakieś wtopy, których trzeba unikać jak ognia?

Z moją kartą to był dobry interes. Te 4 lata temu kupiłem ją za 520zł, więc niewiele tracę :).
  • Poziom 43  
    Osobiście mogę polecić Asusa z DirectCU. Mi się trafiło za 650zł pół roku temu, niedawno bez problemu dostałem za nią 800zł. Tylko 280X ma 250W TDP.
    Co do czekania to mają być niedługo zaprezentowane GF serii 1xxx, a od Radka ma wyjść karta wydajności Fury w cenie 300$... Może się dużo zmienić, a na pewno przy okazji premiery nowych kart ludzie będą zaniżać ceny interesujących ciebie kart ;) Może się to opłacić.
  • Poziom 42  
    Kiedy konkretniej ta premiera Radeonów? Nie spieszy mi się specjalnie, wszystko leży sobie w CM Elite 430 (i wygląda groteskowo), więc mogę w sumie poczekać. W razie co mogę szybciej sprzedać 6950. Komputer mam po to żeby od czasu do czasu w coś pograć. Do codziennego użytku jest sprzęt z podpisu :).
  • Poziom 42  
    To w sumie nie taka męka. 6950 z nowym i5 dostaje praktycznie nowe życie :D. No, ale ok. Z kartą graficzną mi się nie pali i komputer może zostać na trochę w starej obudowie.