Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB przestał działać po użyciu Memtest86

eudajmonion 06 Maj 2016 22:06 486 6
  • #1 06 Maj 2016 22:06
    eudajmonion
    Poziom 17  

Witam,

Potrzebowałem przetestować pamięć w innym komputerze i chciałem to zrobić za pomocą Memtest'a. Po uruchomieniu programu na innym PC (konto gość) na którym nigdy nie było problemów, mogłem wybrać włączoną pamięć USB jednak przed stworzeniem obrazu uśpiłem komputer a potem wyciągnąłem pendrive. W międzyczasie inna osoba ponownie włączyła PC a ponieważ wtedy coś nie działało, komputer został zrestartowany a system win 8.1 przy okazji zaktualizowany. Od tego momentu PC nie widzi żadnego pendrive (choć system wykrywa go) i jakby trochę spowolnił (dysk pracuje częściej na 100%). Na początku myślałem, że to może jest wirus więc chciałem użyć Defendera ale po uruchomieniu dostaje:
    "It is illegal to call out while inside message filter"
    Error code: 0x80010005

W menedżerze w urządzeniach przenośnych:

USB przestał działać po użyciu Memtest86

Co ciekawe z konta administratora Defender działa bez problemów więc komputer został przeskanowany. Tutaj też nie działa USB.

System przywracano w dwóch różnych punktach.

Win 8.1 enterprise 64bit
    RAM 4GB
    Intel Core 2 Duo 3GHz

Czy obejdzie się bez formatowania?
    Jakieś sugestie?
    Dziękuję.

• Pomocny post
    #2 06 Maj 2016 22:17
    pidar
    Spec od pamięci masowych

eudajmonion napisał:
    Czy obejdzie się bez formatowania?
    Jakieś sugestie?

Na różne sposoby można próbować. :idea:
    USB repair v6 by pidar
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15645591#15645591

• #3 07 Maj 2016 09:30
    eudajmonion
    Poziom 17  

Na początku użyto programu USBOblivion64 w trybie symulacyjnym i zadziałało (eksplorator pokazał zawartość podpiętych pendrive) ale po restarcie PC już nie. Więc zaznaczono opcję Do real clean ale też nie działa.
    Przeskanowano też ADWCleaner (nic nie znalazł).

• #4 07 Maj 2016 11:17
    pidar
    Spec od pamięci masowych

To jeszcze raz zastosuj jako pierwsze USB Oblivion -> drugi raz dla sprawdzenia DriveCleanup -> następnie w USBDeview (pierwsze opcje do pozycji 10 zaptaszkuj) odłącz i odinstaluj wszystko po kolei -> dokonaj restartu systemu (ewentualnie wymuś, gdyż mysz i klawiatura mogą już po tych czynnościach nie działać).
    (Wcześniej zachowaj sobie zrzut ekranu z USB Device Tree Viewer!)

• #5 07 Maj 2016 22:01
    eudajmonion
    Poziom 17  

Kilkakrotnie starałem się iść za wskazówkami (po restarcie automatycznie USB Composite Device został zainstalowany). Jedynie w USBDeview zostawiłem myszę bym mógł zrestartować system.
    Co ciekawe na koncie administratora eksplorator nie chce wykrywać za to na koncie gość działa lecz jakby niezbyt stabilnie.
    Dodatkowo brakuje teraz czytnika kart (Portable Devices: D,E,F,G) w menedżerze urządzeń z rysunku z pierwszego postu.

• Pomocny post
    #6 07 Maj 2016 22:20
    pidar
    Spec od pamięci masowych

eudajmonion napisał:
    Dodatkowo brakuje teraz czytnika kart (Portable Devices: D,E,F,G)

Po dacie instalacji poszukaj co ostatnio się zainstalowało -> wykorzystaj DevManView. :idea:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15607219#15607219

• #7 20 Maj 2016 20:57
    eudajmonion
    Poziom 17  

Witam po dłuższej przerwie.

Zrzut z programu DevManView ostatnio zainstalowanych komponentów w pliku poniżej:
    DevManV...txt Download (83.83 kB)

Widać w końcowych wpisach, że pole Driver Registry Time jest puste dla urządzeń D, E, F, G. Niby jest zainstalowany Driver (Version: 6.3.9600.18203, poprzednio przy instalacji win - 6.3.9600.16384) ale czytnik nie czyta kart.

Coś się w międzyczasie zmieniło, że na koncie administratora USB już działa i automatycznie otwiera okno po włożeniu pendriva ale jakoś nie chce otwierać zawartości na koncie "gość". niestety też nie wiem gdzie można to zmienić.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME