Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CHIP/mosFET - Taśma klejąca-izolacyjna do CHIPów płyty głównej.

07 Maj 2016 02:46 645 4
  • Poziom 20  
    Witam!

Zrobiłem własne chłodzenie i z racji na konstrukcje, fragment musi zostać zamocowany taśmą klejącą która będzie dotykać zarówno płyty głównej, mosfetów, dwóch chipów oraz części obudowy komputerowej - jest to zwykły domowy komputer.
    Pytanie takie:
    Jakie parametry musi posiadać taśma klejąca izolacyjna, aby była bezpieczna do zamontowania na w/w częściach? Nie chciałbym by mój mini projekt zakończył się zwarciem czy stopieniem taśmy lub płyty. Dodam, że owe chipy potrafią się nagrzać do temperatury około 100 stopni Celsjusza.

Jeżeli to nie problem, podajcie jakieś linki do konkretnych taśm albo chociaż napiszcie ich konkretne nazwy.

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Taśma przede wszystkim musi być termoprzewodząca na alleg... masz trochę tego, najlepiej w rolce jeśli dużo potrzebujesz.
    Pytanie czy ona utrzyma Twoją konstrukcję... Jeśli radiator/chłodzenie będzie za ciężkie użyj taśmy do mosfetów i chipow oraz kleju termoprzewodzącego do obudowy.
    Domyślam się że chcesz zrobić w pełni pasywne chłodzenie płyty głównej ?

pzdr
    c4f
  • Poziom 20  
    Witam.

Teraz mam więcej czasu więc opiszę problem dokładniej. Pasywne chłodzenie nie wchodzi w grę.

Wygląda to tak, bawię się w OC, w wyniku którego przegrzewa mi się sekcja zasilania i CPU dostaje przez to po tyłku.
    Czytałem sporo na Overclock.net , wymierzyłem ile mam miejsca i podjąłem decyzję.
    Chłodzenie to 2 50milimetrowe wiatraczki Zephyr Silentium PC....

Teraz dopiero pomyślałem, że zamiast stosować taśmę izolacyjną do ułożenia wiatraków, podłożę pod ich krawędzie thermopady samoprzylepne żeby ukierunkowały gorące powietrze w stronę dziury po panelu I/O z tyłu obudowy...

Dobra tak czy inaczej, potrzebuje taśmę izolacyjną, żeby nie wytworzyła zwarcia na CHIPach a nie przewodziła temperatury, ponieważ nie chcę skrócić od gorąca żywotności wiatraków do 30godzin bo za ciepło do pracy.

Skupmy się na taśmie izolacyjnej. Jakie musi mieć walory by po naklejeniu na kawałek chipa czy jego mocowanie z tyłu płyty głównej nie doszło do zwarcia.
    Z takim problemem przyszedłem i proszę o radę.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Rozumiem że chodzi o wentylatory a nie wiatraki...

Lepszym rozwiązaniem będzie jedna 120 na boku obudowy + mare radiatory na taśmie termoprzewodzącej na sekcji zasilania.

A jeśli chodzi o taśmę izolacyjną nada się zwykła. Ważne żeby była izolacyjna.
  • Poziom 20  
    Tak, chodziło o wentylatory a nie wiatraki.

Moja obudowa ma zamontowanych łącznie 6 jednostek w wielkości 120-200mm jednak nie są wystarczające.
    Chodziło mi o konkretne pytanie i odpowiedź którą uzyskałem.

Postanowiłem kupić taśmę izolacyjną klejącą marki 3M wysokotemperaturową (do 125c).
    Dzięki za zainteresowanie tematem.