Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie świateł. - Podłączenie żarówek i lamp.led.

07 May 2016 09:06 1176 2
  • Level 13  
    Witam serdecznie. Problem jest następujący. Napięcie zasilania układu wynosi od 70 do 110 V DC. Muszą być do tego podłączone dwie sztuki lamp ledowych i dwie lub cztery żarówki samochodowe 24v. Lampy ledowe charakteryzują się napięciem zasilania od 9 do 30 V jest w nich jakoś stabilizator. Próbowałem podłączać 3 żarówki żarnikowe w szereg, a następnie równolegle te leży ale prawdopodobnie coś je uszkadza i albo słabo świecą albo wcale. Proszę o pomoc szybką, w jaki sposób to podłączyć żeby działało j napięcia w układzie panowały prawidłowe. Załączam zdjęcie środka spalonej lampy LED chyba uszkodził się stabilizator.
  • Level 39  
    Przy łączeniu szeregowym napięcie rozkłada się proporcjonalnie do impedancji odbiorników. W takim układzie na żarówkach będzie około 5V a na lampie diodowej 60V. Poszukaj przetwornicy lub zasilacza który zmieni napięcie i ustabilizuje wartość.
  • Level 13  
    Rozumiem że przez zwiększenie ilości żarówek nie stworzy się warunków dla pracy lamp diodowych poprawnie? Podejrzewam, że taki stabilizator/zasilacz trzeba by wykonać na zamówienie, bo w sprzedaży raczej takich rzeczy nie ma :)