Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei e5776s-32 nie widzi SIM wybiórczo

Szczota6 07 Maj 2016 13:46 1029 0
  • #1 07 Maj 2016 13:46
    Szczota6
    Poziom 16  

Witam

Posiadam Huawei E5776-32. W zasadzie dostałem go za free od jednej kobiety twierdząc, że nie działa. Faktycznie wkładając kartę SIM nie widział jej.
    Huawei pochodzi z sieci Orange i posiadał simlocka. Oczywiście Simlocka usunąłem i wgrałem oprogramowanie nie brandowane Orange.
    Włożyłem kartę SIM Red Bull Mobile jakąś starą jeszcze z promocją darmowego LTE za 5zł. Karta blisko dwa lata może mieć. Wszystko działa na tej karcie i nie ma problemu.
    Niestety albo stety dostałem nową kartę SIM z Play z nielimitowanym internetem za free (taniej niż 5zł miesięcznie) przy podpisywaniu umowy na kilka abonamentów.
    Wkładam kartę i nie wykrywa mi karty SIM. Dodatkowo wkładałem też kartę SIM z Plus roczną i też nie wykrywa karty.

Karty SIM działają poprawnie bo sprawdzałem na E3372 więc to nie jest problem z kartami.
    Podejrzewam, że albo coś mam nie tak programowego z E5776 albo czytnik kart SIM jest uszkodzony (wyłamany jakiś pin) i stara karta SIM działa a nowe nie chcą.
    Teoretycznie wszystkie testowane karty SIM to uSIM ale pewności nie mam. Najbardziej mylące jest to że ten huawei wybiórczo czyta karty SIM przy czym zawsze czyta te karty SIM, które czytał i nigdy nie odczytał kart, których nie odczytał więc to nie jest tak, że na 10 włożeń karty Plus w końcu zaskakuje.

Oczywiście mógłbym korzystać dalej z RBM za 5zł miesięcznie ale wolałbym korzystać z karty SIM, którą dostałem z Play za free. Dodatkowo mam jeszcze za free kartę z Plus z nielimitowanym internetem (akurat ze szkoły brat dostał).

Ktoś jakiś pomysł? Wymiana czytnika kart SIM w tym Huawei? Jeśli tak to gdzie?

Podsumowując:
    - Router nie posiada Simlocka
    - Soft jest nie brandowany
    - Karty SIM sprawne
    - Router widzi tylko starą kartę SIM z RBM

0 0