Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS50Q97 - Brak obrazu

07 Maj 2016 18:24 1398 7
  • Poziom 27  
    Witam,
    Trafiła mi się plazma nie włączająca się... wymiana 11N50 na PSU naprawiła ten problem, ale jednak po włączeniu, normalnie, czy w trybie autonomicznym brak treści, podświetlenia, czegokolwiek, od czasu do czasu jakaś kropka się pojawi i charakterystyczne ciche bzzz z Ysus słychać, radiatory lekko ciepłe.

Mam 3 zestawy elektroniki do tego tv, co wymienię elementy na Ysus wybuchają ponownie, na wszystkich 3ch Ysus które mam. Napięcia w porządku, wszystko wygląda jakby tv normalnie wystartował, tylko brak treści, wziąłem się za sprawdzenie bufferów i pierwszy od góry 3407f okazał się być uszkodzony, wymieniłem i znów to samo, wybuchły mosfety na Ysus, więc kolejna próba, znów wybuchły ale tym razem ten sam buffer 3407f który wcześniej wymieniałem znów jest uszkodzony. Moje pytanie jest jedno bo już ok 20h siedzę nad nim, czy jest to możliwe że panel PDP jest uszkodzony i to on uszkadza Ysus a od czasu do czasu buffer? Żadnego pęknięcia się nie dopatrzyłem, czytałem kiedyś że ponoć jest to możliwe, czy jak wymienię 3407f i on znów padnie, to winny jest panel?

Dodano po 45 [minuty]:

Nie dawało mi spokoju to, że pomiary wskazują że wszystko ok - a nie działa
    Vscan -189V, Yfr -113V, Ysc -114V

Spróbowałem metody włączenia w ogóle bez układu 3407f który się uszkadza, tv normalnie się włączył (oczywiście z paskiem) możliwe, że wadliwe kupiłem (podróbki?) Następnym razem zdecydowanie zakupię układy Panasonica

Dodano po 22 [minuty]:

hmm... teraz padł 3407f na dolnym bufforze, może mimo to mam gdzieś problem w Ysus który nie zawsze załącza buffor w odpowiednim czasie? Czy jednak panel? Może ktoś zasugerować jakąś wskazówkę?
  • PCBway
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Samsung PS50q96/ps50q97 >> main-BN94-01177b (pcb: bn41-009136)

X-sus (pcb: LJ41-04216A) LJ92-01398A
    Y-sus ( pcb:lj41-04217a) LJ92-01399a
    Low buffor ( pcb: LJ41-05122A) LJ92-01492A

* dotyczy także Philips 50PFP5532D

REPAIR KIT :
    Y-SUS: LJ41-05120A REV NO: R1.3
    BUFFER: LJ41-05122A REV NO: R1.0
    BUFFER: LJ41-05121A REV NO: R1.0
    X-SUS: LJ41-05118A REV NO:R1.3

Podaj swój zestaw w tej plasmie?
  • Poziom 27  
    U mnie jest:
    X-sus (pcb: LJ41-05118A) LJ92-01489A
    Y-sus ( pcb:LJ41-05120a) LJ92-01490A
    Low buffor ( pcb: LJ41-05122A) LJ92-01492A

Dzięki za zainteresowanie :)

Przy każdej próbie włączenia uszkadza się któryś z 3407f na bufferze, np jak wylutowałem 1wszy od góry, włączyłem, to przy następnym włączeniu uszkadza zaraz pod spodem kolejny, lub 2gi od dołu
  • PCBway
  • Poziom 27  
    dzięki lisek za repair kit info.
    Dało mi to do myślenia, bo właśnie skoro takie numery ma repair kit, a ja to mam już u siebie, no to albo PDP padł albo coś naprawdę z tymi bufforami/ysus nie tak... ściągnąłem PDF do 3407f i znalazłem: zwarcie po stronie zasilania 3407f dolnego buffera (mam tu namyśli ten buffer który jeszcze mi się nie spalił i nie chciał się spalić - teoretycznie wizualnie), więc w górnym oba pierwsze 3407f mógłbym wymieniać w nieskończoność, dolny buffer wizualnie ma układy ok, a jednak uszkodzone.

Dam znać potwierdzenie dla innych z takim problemem jak w pełni włączę tv, obecnie włączam na górnym bufferze tylko, treść mniej więcej mam na górze, więc wszystko pozytywnie, zaraz będę wymieniać układy... masakra tyle czasu to zajęło, że poczułem potrzebę konsultacji z kimś (rozmowy) bo siedzieć 2dni w norze i dłubać jeden problem od rana do nocy to już na zdrowiu zaczyna się odbijać ;)

Skończyły mi się B20NK50Z, użyłem P15NK50Z z małą modyfikacją (inna obudowa), wbrew oznaczeniu ma tylko 2A mniej i 160W zamiast 190W, myślę że będzie ok
  • Poziom 27  
    tv naprawiony (wysadziłem po drodze jeszcze kilka 3407f)

Problem był prosty(teraz to mówię), dobrze robiłem wymieniając układy, wiem że ta plazma ma kilka mas, ale myślałem, że buffer wystarczy przykręcić 1 śrubką do tv na testy, bo przecież zapewni przewodność i na stole działał, po podnoszeniu palił.. w końcu zauważyłem że ta knie do końca na buffer masa do panela jest wspólna, po użyciu wszystkich śrubek w końcu sukces, już złożony i działa 4h
  • Poziom 33  
    A poczytales jakies posty na temat tej plazmy? Bylo wiele. Lepiej oddaj komus bardziej doswiadczonemu, bo skoro ostatnim razem uklady wysadzilo to tym razem rowniez moze nawet za kilka dni (bufer mozna przykrecic 'jedna srubka' i to akurat tutaj nie ma nic do rzeczy).
  • Poziom 27  
    Odnośnie konkretnego modelu nie czytałem, czytałem o ogólnej zasadzie działania i tego typu usterkach, wymieniłem parami 3407f no i teraz działa, może akurat to zbieg okoliczności, ale udało się dopiero po zastosowaniu wszystkich śrubek na buffer, lub 2ga możliwość: może 3407f miałem jakieś wadliwe? Jak jest trzecia możliwość to może ktoś wyjaśni proszę? Bo oddawanie komuś bardziej doświadczonemu akurat w tym przypadku nie rozwiązuje problemu tego tematu, mam na myśli wiedzy, człowiek uczy się całe życie, dlatego pytam. Zauważyłem że dawno temu... lata 2003 2006 tu była istotna pomoc z wymianą informacji, a teraz wiele tematów kończy się pomocą typu: oddaj komuś doświadczonemu, czyżby człowiek już nie mógł się tu edukować tak jak to było za dawnych lat?
  • Poziom 33  
    mahcin napisał:
    może 3407f miałem jakieś wadliwe?

Tak, jesli zalozyles inne i dziala to jest taka mozliwosc, bo krazy wiele 'niewypalow' czyli podrobek z 'gorszej polki' bo oryginaly tego czegos w ogole juz ciezko znalezc.
    Ta plazma jak i inne sa podobne ogolna zasada dzialania, ale jest awaryjna i jesli nie wymienisz tego co trzeba i tak 'wroci' po jakims czasie, dlatego wskazalem abys poczytal o tym modelu, bo nie zawsze mozna sie czegos nauczyc majac tylko wiedze o naprawach jakiejs plazmy itp.

Dodano po 4 [minuty]:

mahcin napisał:

czy jak wymienię 3407f i on znów padnie, to winny jest panel?

Jeszcze nigdy nie zdarzylo mi sie, ze uszkodzony byl panel w tej plazmie. Co oczywiscie nie oznacza, ze nie jest wadliwy konstrukcyjnie i nie powoduje, ze uszkadzaja sie uklady adresujace (drivery) po czasie. No bo, dla porownania, w starszej wersji tej matrycy w plazmaach Philipsa (uzywane sa takie same buffery i mozna je stosowac wymiennie z twoimi), usterka tego charakteru nie ma w ogole miejsca.