Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

universum - podłączenie kolumn do wzmacniacza

piorun2000 07 Maj 2016 19:14 2283 4
  • #1 07 Maj 2016 19:14
    piorun2000
    Poziom 3  

Witam. Mam problem z podłączeniem kolumn uniwersum do wzmacniacza, a dlaczego ? bo . Z kolumn wychodzą 2 przewody, jeden od głośników wysoko tonowych a drugi przewód od subofora. Powiedzcie mi jak mam podłączyć kolumnę pod wzmacniacz ? we wzmacniaczu 2 wejścia plus i minus czerwone i czarne. Czy przewody od subofora zlutować razem z przewodami od głośników wysoko tonowych czyli do plus we wzmacniaczu subofor i głośnik plusowy, przewód minusowy subofor minusowy i głośniki minusowy ? Jak mam to podłączyć by nie popalić nic ?

0 4
  • #2 07 Maj 2016 22:21
    romeok01
    Poziom 35  

Podłącz tak jak napisałeś.

Niektóre kolumny mają fabrycznie podłączone mostki, do głośnika wysokotonowego i nisko tonowego, ściągamy je tylko gdy mamy wzmacniacz z wyjściem Bi-wiring i wtedy osobno podłączamy głośnik niskotonowy i wysokotonowy, więc jeżeli nie masz wzmacniacza z wyjściem Bi-wiring łączysz (-) z głośnika wysokotonowego i niskotonowego i tak samo (+).

0
  • #3 08 Maj 2016 09:12
    piorun2000
    Poziom 3  

Czyli jak zrozumiałem minus subofor minus niskotonowy razem i pod wzmacniacz i plus subofor plus niskotonowy i pod wzmacniacz ? Ja ma we wzmacniaczu tylko dwa wejścia czerwone i czarne a z głośników wychodzą mi aż 4 sztuki przewodu.

Dodano po 1 [minuty]:

przepraszam a dokładnie to wychodzi mi 8 sztuk przewodów z dwóch kolumn

0
  • Pomocny post
    #4 08 Maj 2016 11:02
    romeok01
    Poziom 35  

Subofor :) (niskotonowy) minus z minusem wysokotonowego z tej samej kolumny razem i do wejścia wzmacniacza, tak samo z plusem.

Narysowałem Ci schemat

0
  • #5 08 Maj 2016 14:07
    piorun2000
    Poziom 3  

Dziękuje już rozumiem co i jak podłączyć. Dzięki za pomoc.

0