Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

universum - podłączenie kolumn do wzmacniacza

07 Maj 2016 19:14 2883 4
 • Poziom 3  
  Witam. Mam problem z podłączeniem kolumn uniwersum do wzmacniacza, a dlaczego ? bo . Z kolumn wychodzą 2 przewody, jeden od głośników wysoko tonowych a drugi przewód od subofora. Powiedzcie mi jak mam podłączyć kolumnę pod wzmacniacz ? we wzmacniaczu 2 wejścia plus i minus czerwone i czarne. Czy przewody od subofora zlutować razem z przewodami od głośników wysoko tonowych czyli do plus we wzmacniaczu subofor i głośnik plusowy, przewód minusowy subofor minusowy i głośniki minusowy ? Jak mam to podłączyć by nie popalić nic ?
 • Poziom 35  
  Podłącz tak jak napisałeś.

  Niektóre kolumny mają fabrycznie podłączone mostki, do głośnika wysokotonowego i nisko tonowego, ściągamy je tylko gdy mamy wzmacniacz z wyjściem Bi-wiring i wtedy osobno podłączamy głośnik niskotonowy i wysokotonowy, więc jeżeli nie masz wzmacniacza z wyjściem Bi-wiring łączysz (-) z głośnika wysokotonowego i niskotonowego i tak samo (+).

  universum - podłączenie kolumn do wzmacniacza
 • Poziom 3  
  Czyli jak zrozumiałem minus subofor minus niskotonowy razem i pod wzmacniacz i plus subofor plus niskotonowy i pod wzmacniacz ? Ja ma we wzmacniaczu tylko dwa wejścia czerwone i czarne a z głośników wychodzą mi aż 4 sztuki przewodu.

  Dodano po 1 [minuty]:

  przepraszam a dokładnie to wychodzi mi 8 sztuk przewodów z dwóch kolumn
 • Poziom 3  
  Dziękuje już rozumiem co i jak podłączyć. Dzięki za pomoc.