Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy zasilacz MS-TECH 650W da radę z takim sprzętem?

07 Maj 2016 20:42 912 17
  • Poziom 5  
    Witam, potrzebuję opinii ekspertów. Modernizowałen ostatnio mojego PC, w sumie wymieniłem już większość podzespołów, procesor, płyta główna, karta graficzna, obudowa i teraz powstaje pytanie czy zasilacz da radę z tym wszystkim. Kupiłem go około dwóch lat temu w Holandii gdyż tutaj pracuje i z tym co miałem dawał radę bez problemu. Jest to zasilacz MS-TECH model MS-N650-VAL.
    A teraz to z czym miałby pracować:
    Płyta główna gigabyte Z97-HD3
    Procesor Intel i5 4690k
    Chłodzenie FUMA SCFM-1000 ( również wczoraj kupione w Holandii)
    Grafika ge force gtx 970 gaming 4g
    RAM 2x 4 GB, jedna kość Kingston druga elixir
    Obudowa akyga gamer AKY007BG

Aha i mam nadzieję że dobry dział wybrałem :/

Dodano po 11 [minuty]:

Parę fotek tutaj, i dodam że chciałem popróbować z podkręcaniem procka do 4 może 4.1 albo 4.2
    Czy zasilacz MS-TECH 650W da radę z takim sprzętem?1462646412...339903.jpg Download (1.17 MB) Czy zasilacz MS-TECH 650W da radę z takim sprzętem?1462646395...645229.jpg Download (399.03 kB) Czy zasilacz MS-TECH 650W da radę z takim sprzętem?1462646367...073703.jpg Download (526.84 kB) Czy zasilacz MS-TECH 650W da radę z takim sprzętem?1462646335...809427.jpg Download (819.2 kB) Czy zasilacz MS-TECH 650W da radę z takim sprzętem?1462646296...290589.jpg Download (881.59 kB) Czy zasilacz MS-TECH 650W da radę z takim sprzętem?1462646226...922537.jpg Download (1.91 MB)
  • Poziom 13  
    Zasilacz jest nie pewny, może wytrzymać, może nie. Nigdy wcześniej nie słyszałem o takiej marce. Najlepiej było by wymienić na jakiś markowy np. Chieftec. Raczej nie ryzykowałbym na takim sprzęcie.

Dodano po 1 [minuty]:

Szczególnie jak myślisz o podkręcaniu.
  • Poziom 39  
    Zasilacz ma dwie linie +12 V, o mocy max. 430W i wystarczy do Twojego zestawu, który pobierze max. 300 W.
  • Poziom 5  
    W Polsce tej marki też nie widziałem ale w Holandii jest dość popularna, około dwóch lat temu zapłaciłem za niego coś około 85 euro czyli nie jest to najtańsza marka. Dodam może jeszcze ze na chlodzeniu procesora mam dwa duże wentylatory i myślę w sumie o czterech dużych na obudowę, perlit czy mimo to uważasz że może zostać?

Dodano po 7 [minuty]:

http://link.marktplaats.nl/m1040709133
  • Poziom 43  
    430W to nie jest jakoś dużo jak na zestaw z podkręconym i5 i GTX 970, generalnie jeżeli ma dobre wnętrzności i podstawowe zabezpieczenia to o części nie ma co się martwić. Jak przestanie być stabilny to wtedy trzeba będzie przeciwdziałać.
  • Poziom 43  
    Nie widzę tam żadnych informacji na temat zabezpieczeń. Jedynie że ma słabą obciążalność i niską efektywność.
    ziele_37 napisał:
    Jeżeli mam mieć z nim problemy to wolę kupić coś innego, 750W starczy?

Wystarczy dobre 550W.
  • Poziom 5  
    Pośmigałbym trochę na tym ale w sumie mam go już dwa lata i nie chciałbym raczej nic uszkodzić więc pewnie kupie nowy i będę spokojny. Co byście polecili?

Dodano po 37 [minuty]:

Cooler Master GM G650M

Corsair CX600M

Corsair VS650

Co polecacie? To mam łatwo dostępne w Holandii i nie muszę czekać na transport z Polski
  • Poziom 5  
    Już kupiony Cooler Master GM G650M
  • Poziom 43  
    Ten zasilacz MS-TECH 650W jest całkiem niezły, po prostu w Polsce nieznany, dlatego budzi nieufność. U nas też mozna go kupić i wcale nie jest taki tani:
    https://www.morele.net/zasilacz-ms-tech-ms-n650-ms-n650-val-rev-b-766810/
  • Poziom 36  
    jurek.adam napisał:
    Ten zasilacz MS-TECH 650W jest całkiem niezły, po prostu w Polsce nieznany, dlatego budzi nieufność.

Możesz to jakoś udowodnić? Poprzeć jakimś testem albo zdjęciami środka?

jurek.adam napisał:
    U nas też mozna go kupić i wcale nie jest taki tani:

Jak wystawie mojego Codegena 400W na allegro za 210zł to też będziesz myślał, że dobry bo drogi? :)

Przy zasilaczu 650W moc dostępna na linii 12V (430W) jest dość śmieszna. Obstawiam, że ten zasilacz jest pokroju takiego Feela III - najlepszy z najgorszych, będzie działał póki nie przesadzisz z obciążeniem.

Dodano po 5 [minuty]:

Kolego @ziele_37, mógłbyś nam udostępnić zdjęcia tego oto zasilacza? Oczywiście chodzi o jego środek. Na pewno przydadzą się nam i potomnym :)
  • Poziom 43  
    Zasilacz o sprawności >82, a wy mu radzicie kupić nowy, bo nie znacie modelu i kupił tylko, że niepotrzebnie.

Po prostu używałem zasilaczy z tej serii i nie muszę nic obstawiać, bo wiem.
  • Poziom 43  
    Tam nie ma błędu, jest taki i model: http://www.ms-tech.de/de/datenblatt/MS-N650VAL%20RevB.pdf

W ogóle ta seria miała kilka rewizji, niektóre nie miały certyfikatu i dlatego były tańsze. Używałem ich w stacjach do montażu audio-video i dawały radę przy pracy 24h przy maks. obciążeniu.
  • Poziom 36  
    jurek.adam napisał:
    Tam nie ma błędu, jest taki i model: http://www.ms-tech.de/de/datenblatt/MS-N650VAL%20RevB.pdf

W ogóle ta seria miała kilka rewizji, niektóre nie miały certyfikatu i dlatego były tańsze. Używałem ich w stacjach do montażu audio-video i dawały radę przy pracy 24h przy maks. obciążeniu.

Dobrze, przepraszam, z tym zwracam honor, lecz autor posiada model bez oznaczonej rewizji czyli ten najbardziej podstawowy. Zdjęcia byłyby kluczowym elementem ocenienia jego solidności.
  • Poziom 43  
    Z wyglądu one się specjalnie nie różnią, ale nawet gdyby to był podstawowy model wcale nie wymaga natychmiastowej wymiany.

Trochę korzystałem z różnych egzotycznych marek popularnych na zachodzie i powiem Wam, że modele dedykowane na tamten rynek są solidniej wykonane niż te sprzedawane u nas, jeśli porównać w podobnym przedziale cenowym sprzętu. Dlatego warto zawsze przyjrzeć się konstrukcji konkretnego modelu i zrobić pomiary.
  • Poziom 5  
    Z mojej strony temat do zamknięcia :)