Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung galaxy s3 - nie widzi kart sim

mihu7 07 Maj 2016 21:35 1812 4
  • #1 07 Maj 2016 21:35
    mihu7
    Poziom 9  

Witam serdecznie, mój kilkuletni samsung galaxy s3 (GT-i9300) nagle przestał "widzieć" kartę sim. Wzięty był nowy z salonu z abonamentem orange. Po upływie umowy zdjąłem simlocka, wgrałem najnowszy samsungowy soft (niebrandowany) i telefon służył żonie bez żadnych problemów. Niestety, któregoś dnia wpadł jej do wody, ale po szybkiej wizycie w serwisie został odratowany i służył jeszcze jakiś rok, półtora. W międzyczasie wymieniałem mu jeszcze dotyk. Po tym jak ostatnio przestał czytać sim, dokupiłem do niego nowy czytnik i wymieniłem. Nic to nie dało. Aha, wyczyściłem jeszcze cały soft wgrywając jednoplikowca, następnie poprzez OTA tel zassał sobie ostatnią wersję samsungowego, niebrandowanego softa DOdam, że "zwipowałem" co tylko było trzeba. Tel. w dalszym ciągu nie czyta żadnej karty sim (wrzucałem wszystkie działające, które były w domu - orange, play, NJU, lycamobile... IMEI jest zgodne z nakejką w telefonie (po wpisaniu #*06* wyrzuca XXXXXXXXX...X/01). Jakieś pomysły ?
    Pozdrawiam.

0 4
  • #3 08 Maj 2016 21:25
    mihu7
    Poziom 9  

Kupiłem na Alle... Z opisu wynikało,że oryginał. Gość ma sklep, tysiące produktów... Ale powiem, że nie dopuszczałem nawet możliwości, że jest on niesprawny. Zaraz zobaczę, czy może pasuje od galaxy s4 ? (bo akurat mam taki tel.).

0
  • #4 08 Maj 2016 21:37
    mobista
    Poziom 35  

Jeżeli stary czytnik nie był uszkodzony, to skąd pomysł, ze to on jest uszkodzony?

0
  • #5 08 Maj 2016 21:58
    mihu7
    Poziom 9  

Heh, piszę o nowym... ? Nie dopuszczałem możliwości, że NOWY może być niesprawny...

Ale cuda... przyszło mi do głowy, żeby wziąć od córki kartę sim (NJU). Sprawdzana wcześniej (NJU) była już nieaktywna chyba, i dlatego tel jej nie wykrywał.
    Podsumowując:
    karty operatorów PLAY i ORANGE włożone do telefonu - nie widzi ich, LYCA - też nie widzi, żony PLUSOWA (ta która działała i w innych telefonach dalej działa) - nie widzi, NJU - widzi i można z niej dzwonić, bo sprawdzone....

EDIT:

Właśnie testowałem od nowa wszystkie karty - tym razem telefon wykrył i "oranginę", poprosił o pin, ale nie może jej zarejestrować w sieci.
    Aha, wczoraj, w przypływie bezsilności potraktowałem złącze sim "kontaktem" (spray). Po wyschnięciu sprawdziłem tylko kartę plusa - ale tel jej nie widział. Plus natomiast działa we wszystkich telefonach (4 szt.) naszych domowników.

Edit:
    Nowe spostrzeżenia: przy próbie ręcznego wyboru operatora (włożona teraz sim orange) i przy zasięgu na dwie kreski z czterech czasami rejestruje się w sieci, ale przy próbie wybrania numeru wywala komunikat: nie zarejestrowano w sieci. Może antena walnięta ?

Po przeczyszczeniu styków anteny zasięg wzrósł do 4 kresek (max). Dalej nie można zarejestrować się do sieci. Ustawiałem wszystkie tryby pracy (tylko GSM, tylko WCDMA oraz auto). Jedyne, co przychodzi mi do głowy to zejść na jakiś niższy soft, może znajdę jakiegoś trzyplikowca...

EDIT:

Cudów ciąg dalszy: dziś zakupiłem nowego startera plusa i po włożeniu do SGS3 wszystko hula. Dziwne, bo: stara karta jest widziana w telefonach: SGS 4 LTE, z najnowszym, stockowym romem, Xiaomi: redmi note i redmi note 2, oraz w dwóch starych, rezerwowych nokiach...
    Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to - że żona potwierdziła aktualizację softu poprzez OTA i po aktualizacji "wysprzęgliło" modem, który widział stare typy kart. Aha, wczoraj próbowałem wgrać jakiś starszy rom, niestety nie dało się. Gdzieś mi się przewinęło na Forum Androida, że Samsung zablokował możliwość wgrania starszych, stockowych romów.
    Pozostaje wymiana w salonie starej karty na nowszą. O efektach dam znać.
    Pozdrawiam.

0