Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter elektryczy Meyra Cityliner 415 samoistnie przystaje

Przemyslav30 08 May 2016 09:54 4284 6
    Przemyslav30
    Level 3  
    Witam serdecznie.
    Będąc człowiekiem od dnia narodzin niepełnosprawnym, korzystam m.in.często z pomocy skutera elektrycznego wobec potrzeby sprawnego przemieszczania się.
    Ostatnimi czasy pojawił się problem z posiadanym przeze mnie skuterem elektrycznym marki Meyra Cityliner 415, który to był garażowany przez okres zimy.
    Skuter ,jadąc w przód, po przejechaniu dosłownie 1 metra czy max.dwóch metrów , samoistnie przystaje lecz nie wyłącza się ,zaś jadąc "na wstecznym"- po ponownym uruchomieniu- do tyłu, zauważyłem, iż ten problem nie występuje( skuter jedzie normalnie, bez przystawania).
    Bardzo proszę o wszelkie kompetentne porady i pomoc w ustaleniu przyczyn tego stanu rzeczy.
    Skuter jest w mym posiadaniu od około 11 lat.
    Pozdrawiam pięknie.
    fernandosucre
    Moderator of Medical equipment
    Proszę poszukać w historii temat był wielokrotnie poruszany.
  • Helpful post
    lukaszek356
    Level 11  
    Witam, miałem podobny problem ze skuterem Crooser, tylko, że u mnie z początku był słabszy do tyłu do przodu było wszystko ok, do czasu aż wózek miał całkowite problemy z jazdą. Jak się okazało, nakrętki dociskające szczotki były popuszczone po ich dokręceniu wszystko wróciło do normy. Niby taka błahostka a uniemożliwiała jazdę. Więc sprawdziłbym szczotki czy są dokręcone i w jakim stanie są.
    Bejziczek
    Level 13  
    Przemysław30, mam podobny problem. Czy porada lukaszek356 przyniosła oczekiwany rezultat ?
    lukaszek356
    Level 11  
    Jeszcze radze jeśli szczotki są nie dokręcone je wyjąć i włożyć znów, tylko upewnić się, że szczotki dobrze stykają, ja tego nie sprawdziłem ostatnio, i problem powrócił z tym, że teraz to pewnie szczotki będą już do wymiany. Kiedyś z innym wózkiem miałem podobny problem także no szczotki są moim zdaniem pierwszym co warto sprawdzić
    dembek80
    Level 10  
    Wadliwy skuter, mam go i kiedyś panel zaczął się niemal palić (czarny dym)
    Panel ogólnie wymieniano 2-3 razy.
    Też myślę że szczotki, warto przeczyścić końcówki drobnym papierem ściernym i przedmuchać wnętrze silnika.
    Drugie to może być potencjometr, ale wtedy jest kod błędu R12 ale mogę się mylić.