Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do laptopa Samsung

Luspea 08 Maj 2016 11:28 483 8
  • #1 08 Maj 2016 11:28
    Luspea
    Poziom 2  

Witam,
    Jakiś czas temu padł mi oryginalny zasilacz do laptopa i od tego czasu same problemy bo kupowałam już 2 na allegro i teraz ten drugi też zaczyna szwankować (chociaż używałam go 2 msc) i teoretycznie mogła bym reklamować, ale to więcej zachodu niż pożytku.

Mój problem jest też taki że tego typu zasilacze jakiego potrzebuje nie wydają się zbyt popularne. Najchętniej kupiłabym w jakimś sklepie stacjonarnym, ale jedyne pasujące które znalazłam to Whitenergy i Qoltec a jak już wyczytałam, to od nich lepiej z daleka.
    Na internecie (oprócz wielu takich bez nazwy na allegro) znalazłam jeszcze zasilacz Premium Gold, ale o nim nigdzie nie widziałam żadnych opinii. Może on by się sprawdził?

W każdym razie w związku z tym moje zapytanie o to czy ktoś może mi polecić jakiś zasilacz? Nie ukrywam, najlepiej w miarę tani.

Mój laptop to Samsung NP300V5A
    Potrzebuje zasilacza 19V 3.16A 60W o wtyku 5,5x3,0

• #2 08 Maj 2016 12:30
    Dobromir pomysłowy
    Poziom 18  

Może przegrzewasz je? Zasilacz popularny może jeszcze coś mam z używanych 20zł. Mnie jakoś żaden zasilacz nie zawiódł a sprzęt samsunga często.

• #3 08 Maj 2016 12:40
    Luspea
    Poziom 2  

Przegrzewanie nie jest opcją, problem tkwi raczej w kablu (W zależności jak jest ułożony to albo działa, albo przerywa).
    Przyznam że w oryginalnym zasilaczu (który mimo wszystko przetrwał 2-3 lata) i tym pierwszym zamienniku to zapewne była wina tego że zdarzało mi się opierać laptop na boku, na tym kablu, tak że po pewnym czasie mogło dość do takiego uszkodzenia, ale w tym najnowszym już tak nie robiłam, więc myślę że to może być jakaś wada fabryczna.

Chyba go reklamuje, ale i tak potrzebuje jakiegoś zasilacza którego mogłabym używać w międzyczasie, bo takie reklamacje trwają wieki.

• #4 08 Maj 2016 12:58
    niewolno2
    Poziom 38  

Warto przyjrzeć się również gniazdu zasilającemu, skoro twierdzisz że opierałeś laptopa o ww wtyk zasilacza.

• #5 08 Maj 2016 12:59
    Dobromir pomysłowy
    Poziom 18  

Dlatego nie lubię z prostymi wtykami a kątowymi :). A najtaniej to odciąć koncówką kabla i dać nowy wtyk.

• #6 08 Maj 2016 13:08
    Luspea
    Poziom 2  

Myślałam też o wejściu, ale jak poruszam samą wtyczką to nic to nie zmienia, więc myślę że to kwestia kabla.

Proste się najczęściej spotyka, dlatego już się nauczyłam zostawiać w takiej sytuacji laptopa na baterii. Niestety moje umiejętności tego typu końcżą się na tym do czego można użyć śrubokrętu, więc jakieś inne narzędzia to już czarna magia :D

• #7 08 Maj 2016 21:36
    Dobromir pomysłowy
    Poziom 18  

Jeśli masz wysyłkowo kupić wtyk i dalej męczyś się to dobry serwis zrobi za drobne, na poczekaniu byle by miał taki wtyk.

• #8 08 Maj 2016 22:31
    Luspea
    Poziom 2  

Brzmi dobrze :)
    Jeszcze się upewnie, chodzi o cały ten kabel dochodzący do części akumulatora, czy tylko tą małą część z wtykiem?

• #9 08 Maj 2016 23:24
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Kup używany ale oryginalny zasilacz. Wydasz max 50zł i mimo że używane powinno to działać dłużej niż marketowe wynalazki za nieraz wyższą cenę. Alternatywnie wymiana kabla wchodzi w grę, o ile masz jeszcze gdzieś oryginalny, bo zamienników nawet nie warto reanimować. Jeśli kosmetyka się liczy to trzeba otworzyć zasilacz (co nie jest aż takie łatwe), Jeśli nie, to wystarczy ściąć stary wtyk i dolutować nowy kabel wraz z końcówką.

Przykłady aukcji:
    http://allegro.pl/zasilacz-laptopa-samsung-cpa09-004a-19v-3-16a-60w-i6174808737.html
    http://allegro.pl/zasilacz-samsung-19v-3-16a-cpa09-004a-ad-6019r-i6173932711.html
    http://allegro.pl/oryginalny-zasilacz-samsung-ad-6019r-19v-3-16a-60w-i6154019509.html

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME