Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra B FL - Wyłączająca się sprężarka i nawiew nie działający na najwyższym bi

netavxic 08 May 2016 13:44 735 2
    netavxic
    Level 2  
    Hej Witam,
    Jestem od niedawna posiadaczem Vectry B
    Mam problem z Klimą ( Climatronic )
    Otóż:
    Przy niższych biegach nawiewu ( do 6 ) wszystko działa OK
    Powyżej natomiast Sprężarka odrazu lub po chwili się wyłącza (nawiew nadal działa).
    Przy biegu 7 wyłącza się po chwili a przy 8 odrazu.
    Dodatkowo po włączeniu na 7 - 8 bieg dmuchawa bardzo często się zawiesza na tym biegu tak, że można ją wyłączyć jedynie przez wyłączenie zapłonu.
    Kiedy ustawię nawiew na bieg 9 dmuchawa dmucha przez 1 sek a następnie robi sobie 3 - 4 sek. przerwy i tak cyklicznie.

Poza tym bardzo słabo działa mi środkowy nawiew ( boczne dmuchają jak należy). Sprawdziłem klapkę regulowana tym kółkiem przy nawiewie ale wszystko ładnie się otwiera i zamyka..

To tyle jeżeli chodzi o opis usterki teraz pytania:

1. Czy autko posiada jakiś centralny sterownik Klimy który porostu można wymienić ( bo tak by było chyba najprościej)? Jeżeli tak to gdzie jest umiejscowiony i jak szukać jego oznaczeń żeby kupić odpowiedni.

2. Czy może to być spowodowane zużyciem sprężarki klimy? Test ciśnieniowy wyszedł ok cały układ szczelny ale może sprężarka już nie wyrabia ??

3. Co ze środkowym nawiewem gdzie szukać przyczyny??

PS1. Klima była resetowana wg instrukcji którą znalazłem w necie tj. przytrzymanie auto i off przez 5 sek ale po kalibracji nic się zmieniło.

PS2. Po podłączeniu kabla diagnostycznego odczytałem błąd:
    32 gebläserelais stromkreis problem
    Z translatora zdazylem wyczytac ze gebläserelais to przekaznik a stromkreis to prad obwodu...
    Czyżby była to wina przekaźnika??
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    autoas
    Level 42  
    Możliwe, że panel klimatronika ma "zimne" luty trzeba to sprawdzić....
    netavxic
    Level 2  
    Najszybciej w takim razie chyba będzie go wymienić..