Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark Ultimate 7i WIN - Poradnik resetowania UEFI gdy wyłączymy USB.

08 Maj 2016 16:29 8256 4
  • Poziom 10  
    Witajcie! Zauważyłem iż wielu z was, posiadaczy tego tabletu powyłączało sobie w UEFI kontroler USB.
    Przedstawiam wam bardzo prostą metodę aby to "odkręcić". Zdolności nie trzeba. Zaczynajmy!
    Potrzebne nam będą: śrubokręt, kabelek którym zewrzemy 2 piny opcjonalnie jakaś klawiaturka/myszka na usb aby sprawdzić czy wszystko dziala.
    1. Otwieramy obudowę tabletu (coś jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=Ot6dB0y9GZU)
    2. Po otworzeniu, widzimy metalową blaszkę. Otwieramy ją.
    !!!NIE WOLNO ODKLEJAĆ TEJ BIAŁEJ PIANKI POD BLASZKĄ!!! JEŻELI TO ZROBISZ, TABLET BĘDZIE SIĘ PRZEGRZEWAĆ PONIEWAŻ TA PIANKA JEST TERMOPADEM!!!
    3.Przygotowywujemy sobie kabelek i najlepiej dodatkową osobę do pomocy.
    Bierzemy kabelek w dłoń, włączamy tablet i zwieramy piny zaznaczone na zdjęciu: Lark Ultimate 7i WIN - Poradnik resetowania UEFI gdy wyłączymy USB.
    4. Po zrobieniu tych czynności wyłączamy tablet przytrzymując przycisk POWER. Podłączamy sobie (najlepiej myszkę) urządzenie OTG, włączamy tablet i patrzymy czy działa. Jeżeli tak daj plusa (:P), jeżeli nie powtarzamy czynności do skutku tj. działania USB-OTG.
    Poradnik by Puuska/Puszekkk ©2016
  • Poziom 12  
    arti0 napisał:
    To nie są piny 2 i 4 (masa i DO) tylko 6 i 8 zegar i zasilanie.
    Więc zaburzamy zegar czy dane?

Zaburzasz dane. On ma tam odwróconą kość na zdjęciu (albo się pomylił). Ma być zwarty przy uruchamianiu 2 i 4 pin, na kości Winbond. I najlepiej dolutować sobie mikroprzycisk na dwóch drucikach, założyć chłodenie na CPU... (potem wystarczy odciąć druciki i mikroprzełącznik).

Ta metoda FAKTYCZNIE resetuje ustawienia BIOSu do defaultowych i jest to najlepszy sposób na odratowanie tabletu jeśli brak jest przycisku Reset (głupota inżynierów), a wyciągnięcie baterii nie pomaga.
    Działa też w LARKU 8i WIN - sprawdziłem osobiście.

Powodzenia :)
  • Poziom 12  
    @Puuska: No, kojarzę. Przeglądałem ten kanał na YouTube jak i wiele innych dot. problemów z zablokowanymi tabletami - jednorazówkami. Nie pamiętam bym komentował.