Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontrola dostepu Roger vs ACCO Satel

kristop 08 May 2016 20:32 4518 14
 • #1
  kristop
  Level 12  
  Witam
  chcialbym poprosic o przedstawienie opini na temat systemów dostepu
  Roger oraz ACCO Satela , plusy i minusy cos co dyskwalifikuje dany system badz ogranicza
  Aby nie zakładac drugiego wątku zabytam w podobnym zakresie o rodzaje kart do wyzej wymienionych systemów

  Krzysztof
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Eltrox Hurton
 • #2
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  W skrócie:

  ACCO - system bez centralnej jednostki (centrali), max. 255 kontrolerów (przejść), brak rozbudowy o kolejne, wszystko w zakresie jednego "podsystemu". System nie jest rozległy, wszystkie kontrolery należy łączyć po RS-485.
  Wszystkie firmowe czytniki Satel wspierają tylko EM-MARIN (unique 125 kHz), natomiast do kontrolerów ACCO-KPWG można dołączać czytniki dowolnego producenta pracujące w Wiegand26.

  Dzisiaj ACCO dalej istnieje, ale istnieje też rozbudowana wersja ACCO: ACCO-NET. W tym systemie pracuje już centrala ACCO-NT - tych central może być sporo i system jest skalowalny w taki sposób, że można pokusić się o stwierdzenie, że jego skalowalność nie ma granic. Ten system jest już oczywiście rozproszony i może łączyć wiele budynków danej firmy na całym świecie (ethernet).

  ROGER - firma, która typowo zajmuje się kontrolą dostępu. W ofercie czytniki EM-MARIN oraz MIFARE. System skalowany, rozproszony. Może pracować bez jednostki centralnej (centrala CPR-32xx), ale pełną funkcjonalność osiąga przy współpracy z tą centralą.

  Na dzień dzisiejszy Roger ma więcej możliwości w konfiguracji (zależności przejść, harmonogramy - rodzaje itp.). Kontrolery ROGER również wspierają czytniki Wiegand26. Skalowalność jest mniejsza niż w Satel ACCO-NET.
 • Eltrox Hurton
 • #3
  kristop
  Level 12  
  Dziekuje za szybka odpowiedz i podpytam dalej,
  czy obsługa przez acco tylko systemu 125 khz jest na tyle powazna ze dyskwalifikuje system
  z systemami KD nie miałem do czynienia ale z alarmówka Satela tak ,(wiedza zdobywana w warunkach bojowych ),
  z tego powodu jakos ciagnie mnie w tym kierunku
  ilosc przejsc jaka mnie interesuje nie powinna przekroczyc w odległej przyszłosci 50 -100 szt , poczatek to tylko 2 przejscia z terminarzem pracy

  Krzysztof
 • #4
  b3ck
  Level 19  
  kristop wrote:
  czy obsługa przez acco tylko systemu 125 khz jest na tyle powazna ze dyskwalifikuje system

  Tak, Karty unique można kopiować w prosty sposób. W sumie to wszystkie można, ale jedne łatwo, drugie trudniej, a trzecie jeszcze trudniej :)
  Poszukaj dobrze bo poza Rogerem i Satel masz jeszcze bardzo dużo innych rozwiązań... AutoID, Chomtech, KaDe, itd. Może coś innego przypadnie Ci do gustu.
 • #5
  lehastar
  Level 16  
  Satel ACCO obsługuje interfejs czytnika Wiegand26. Jeść Mifare Czytniki z tym interfejsem http://www.roger.pl/en/access-control/readers...12mf-des-mifare-desfire-proximity-reader.html Jeść UHF http://ru.aliexpress.com/item/UHF-RFID-card-r..._7&btsid=016bfc02-52f6-4c54-9538-bb0578cc33d0
  Mieszkam w Białorusi. Produkty Roger mamy sprzedane i zainstalowane. Dla małych firm jest to dobry wybór. Satel i myślę, że w tym przypadku jest dobre.
 • #6
  kristop
  Level 12  
  Poczytałem o kartach , unique przestarzałe , Mifare nowsze powinno byc lepsze,
  ale czytam dalej i unigue jest dalejstosowane i ma sie dobrze ,
  troszke sie gubię a nie chciałbym na wstepie wdepnac na minę


  Krzysztof
 • #7
  lehastar
  Level 16  
  Dobre i tanie = 125kHz Em-marin = unique. http://ru.aliexpress.com/wholesale?catId=2020...e_id=AS_20160511123117&SearchText=rfid+125khz http://www.multiproject.com.pl/brelok-zblieniowy-il70e-rfid-emmarine-125khz-p-11306.html
  Godność - małe koszty, stosunkowo duży zakres odczytu, tanie czytniki. Duży wybór czytników i kart (wisiorki, bransoletki). Jest to łatwe i tanie do wykonania kopii karty. Mifare Stosunkowo drogie czytniki i karty. To jest trudniejsze i bardziej kosztowne do wykonania kopii. Mifare mogą korzystać z obszaru pamięci krypto-zabezpieczone do identyfikacji. Kontroler nie ma znaczenia system identyfikacji - Mifare lub em-marin.
  Zajmuje kod dla protokołu Wiegand, który jest zarówno czytelnicy. Możliwe jest użycie czytnika odcisków palców. Ma też wyjście Wiegand.
  Przykład kopiowania https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3199369.html
  Dla kopiroavniya potrzebują dodatkowego sprzętu. Każda karta może być kopiowana. Dla większej prywatności, karta nie jest wystarczające. Za pomocą dodatkowego sredsva. Na przykład kod PIN.
  Jeśli nie chodzi o kontrolę dostępu do elektrowni jądrowej, wybierz 125kHz
 • #8
  kristop
  Level 12  
  Wstepny wybór padła na Rogera zestaw PR402 DR + czytnik mifare z klawiatura
  chciałbym jeszcze uzyskac wyjasnienia odnosnie kart , jest tego sporo i nie wiem jakie zastosowac , czym kierowac sie w wyborze , napewno zakupie czesc od Rogera
 • #10
  kristop
  Level 12  
  Pierwszy Roger zamontowany, powoli wgryzam sie w jego " trochę dziwne oprogramowanie "
 • #11
  lehastar
  Level 16  
  Większość systemów kontroli dostępu mają " trochę dziwne oprogramowanie ". Mam nadzieję, że będzie sukces..
 • #12
  SMDmaniak
  Level 23  
  Witam

  Panie lehastar pytam z ciekawosci jakie macie alarmy wlasnej produkcji na Bialorusi i Rosji? Wojsko napewno uzywa cos rodzimego.

  pozdr
 • #13
  marcindudak
  Level 11  
  SMDmaniak wrote:
  Panie lehastar pytam z ciekawosci jakie macie alarmy wlasnej produkcji na Bialorusi i Rosji? Wojsko napewno uzywa cos rodzimego


  Nie wiem czy kolega "lehastar" zna markę Ironlogic? Od niedawna Rosyjski producent od KD na Polskim rynku. Urządzenia chyba najniższe cenowo na rynku, fajne możliwości i pod inwestycje do 5lat gwarancji.

  Ja miałem okazję używać autonomicznych kontrolerów i spisują się nieźle, zastosowałem czytnik z systemem zabezpieczającym przed kopiowaniem. Teraz chciałbym wypożyczyć próbkę dla RCP w chmurze jak to działa bo wygląda ciekawie. Mają bardzo fajne malutkie czytniki z gwintem o średnicy 22mm, które można montować w słupku itp. Dostępne przejrzyste schematy połączenia i przykłady z ciekawymi rozwiązaniami.
  http://www.ironlogic.pl/112-2/
 • #14
  lehastar
  Level 16  
  Witam!
  Mieszkam w Białorusi. Pracuję w firmie, która instaluje systemy bezpieczeństwa. Produkujemy również własny system kontroli dostępu. W naszych projektach stosujemy producentów:
  - alarmowy systemy - miejscowy producent Rovalant http://qps.ru/kM8iB, Alarm, rosyjski Bolid http://qps.ru/vcAY2
  - CCTV Chiński hikvision, rvi, dahua, samsung..
  - kontrola dostępu - jak dokładnie powiedział kolega marcindudak - IronLogic, rosyjski PERCo, Sfinks, Bolid.
  Własny system kontroli dostępu, którego używamy do organizacji płatny dostęp do parków wodnych, basenów. Jest to specjalny temat.
  Kontrola dostepu Roger vs ACCO Satel Kontrola dostepu Roger vs ACCO Satel Kontrola dostepu Roger vs ACCO Satel Kontrola dostepu Roger vs ACCO Satel

  Polski Roger trzymałem w rękach. Podobało mi się w wysokiej jakości sprzętu. Roger aktywnie zainstalowano kilka lat temu.
 • #15
  kristop
  Level 12  
  Roger wybrany , trzy systemy uruchomione. Zamykam wątek