Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instrukcja spod 0xXXXXXX odwołuje się do pamięci

FunkyPunky 08 Maj 2016 21:11 1176 12
  • #1 08 Maj 2016 21:11
    FunkyPunky
    Poziom 3  

Więc tak kiedyś miałem problem z tym błędem ale po uruchomieniu gry która w moim pojęciu była bardziej wymagająca problem znikał i błąd już nie wyskakiwał.

Do rzeczy.Gram w grę Arma3 i od dnia dzisiejszego po przegraniu około 20 minut wyrzuca mi błąd o tej treści.Wcześniej ten błąd się nie pojawiał a nie zmieniałem nic.Zauważyłem jedynie że w procesach zużycie ramu wzrasta co około 2mb/s czyli całkiem sporo bo w te 20 minut uzbiera mi się zużycie na poziomie 2gb ramu(mam w całości 4).Robiłem skany Memtestem i 0 problemów,przeszukiwałem rejestr - czyściutki tak samo wirusy,nie ma żadnego.Komputer zdaje się być czysty a jednak jeśli wyskakuje jakiś błąd to zazwyczaj jest to pamięć.
    W każdym razie te 20 minut to max. ile moge w tej chwili przegrać w tą gierke.Po upływie 10-20 minut następuje tzw. Stop klatka po czym czarny ekran i okno z błędem.Nie dam teraz screena ponieważ w czasie błędu wszystko strasznie ścina ale po zamknięciu aplikacji normuje się.
    Tak samo dzisiaj wyskoczyło inne okno tym razem ,,W aplikacji wystąpił wyjątek unknown software exception 0xXXXXXX w lokalizacji 0xXXXXXX. Ten sam scenariusz tylko treść inna tzn. Stop klatka,czarny ekran i błąd

Przepraszam za chaotyczny ton ale jestem w nerwach bo komputer wyrzuca błąd za błędem a wszystko co skanuje wykazuje stan idealny jakby nic nie miało racji bytu.

0 12
  • #2 09 Maj 2016 14:58
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
  • #4 11 Maj 2016 21:56
    310artur
    Poziom 43  

Temperatury w normie. Daleko w każdym razie od takich które miałyby powodować problemy.

Tu raczej szukałbym problemu systemowego. Skoro RAM przeszedł 3 przejścia testu memtestem to nie on. Idąc tropem pamięci pokaż cały SMART dysku z programu CrystalDiskInfo http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

Dodatkowo sprawdź co pokazuje się w dzienniku zdarzeń. Zarządzanie komputerem - podgląd zdarzeń - dziennik systemu windows
    Zakładka "system" i zakładka "aplikacje". Przejrzyj te listy "ręcznie" i sprawdź czy są jakieś wpisy z chwili tej awarii gry. Chodzi ogólnie o wpisy ale wiadomo że kluczowe byłyby błędy. Czasem jednak w logu pojawia się jakieś inne zdarzenie w okolicy czasu błędu któremu trzeba się przyjrzeć.

0
  • #5 11 Maj 2016 22:20
    FunkyPunky
    Poziom 3  

Nie próbowałem CrystalDiskInfo ponieważ jako ważniejsze obrałem sprawdzenie dziennika zdarzeń i to co na dole wyszło jest tego efektem.W każdym razie strona zawiera mase odnośników i opcji tego programu więc odstawiam go na drugi plan.A teraz to do czego doszedłem:

Jest jeden błąd prawdopodobnie idealnie w chwili błędu a drugi około 8 minut przed nim.Brzmi następująco:
    Ostrzeżenia
    Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy.
    Nazwa dziennika: System
    Źródło: WHEA Logger
    Identyfikator Zdarzenia: 19
    Poziom: Ostrzeżenia

Dodatkowo po kliknięciu błędu ukazuje się tekst:
    Zgłoszone przez składnik: rdzeń procesora
    Źródło błędu: Skorygowane sprawdzenie komputera
    Typ błędu: Wewnętrzny błąd parzystości
    Identyfikator procesora: 0

Nie wiem czy to sedno problemu ale jeśli tak to prosiłbym o fix z uwzględnieniem ostatniej opcji jako oddanie komputera do serwisu.

Dodano po 1 [minuty]:

Nie próbowałem CrystalDiskInfo ponieważ jako ważniejsze obrałem sprawdzenie dziennika zdarzeń i to co na dole wyszło jest tego efektem.W każdym razie strona zawiera mase odnośników i opcji tego programu więc odstawiam go na drugi plan.A teraz to do czego doszedłem:

Jest jeden błąd prawdopodobnie idealnie w chwili błędu a drugi około 8 minut przed nim.Brzmi następująco:
    Ostrzeżenia
    Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy.
    Nazwa dziennika: System
    Źródło: WHEA Logger
    Identyfikator Zdarzenia: 19
    Poziom: Ostrzeżenia

Dodatkowo po kliknięciu błędu ukazuje się tekst:
    Zgłoszone przez składnik: rdzeń procesora
    Źródło błędu: Skorygowane sprawdzenie komputera
    Typ błędu: Wewnętrzny błąd parzystości
    Identyfikator procesora: 0

Nie wiem czy to sedno problemu ale jeśli tak to prosiłbym o fix z uwzględnieniem ostatniej opcji jako oddanie komputera do serwisu.

1
  • #6 11 Maj 2016 22:46
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

System twierdzi, że to skorygowany błąd sprzętowy. Jeżeli nie udało by się skorygować błędu, prawdopodobnie ujrzał byś BSOD "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR". Procesor jak widzę na screenach jest podkręcony do 3,9 GHz, ustaw procesor na taktowanie nominalne lub wyłącz speedstep, c1e i podnieś vcore. Jak na ustawieniach domyślnych będzie to samo, sprawdź pamięć ram programem memtest oraz podaj markę i model zasilacza.

0
  • #7 12 Maj 2016 15:55
    FunkyPunky
    Poziom 3  

Więc tak.Używam ASUS Uefi Bios Utility i niestety nie znalazłem w internecie poradnika jak ustawić procesor na to taktowanie.Swoją drogą to sam nie wiem czy idąc na ślepo bym to zrobił poprawnie więc prosiłbym o doprezycowanie w miare możliwości.U mnie większość o ile nie wszystko jest ustawione na Auto więc ciężko nawet domyślić się o którą opcje chodzi bo wszystko wygląda tak samo
    EDIT: Więc wyłączyłem SpeedStep i c1e ale nigdzie nie znalazłem vcore,poszukam jeszcze i powiem co dalej.
    Btw. Jeśli już znajde vcore to jest jakaś wartość o którą ją podnieść czy na oko??

0
  • #8 12 Maj 2016 18:27
    310artur
    Poziom 43  

O najmniejszą wartość o jaką się da jeśli już.

Ja tu czegoś nie rozumiem nadal. Może lepiej nim zaczniesz dalej kombinować w BIOS pokaż screeny z programu CPU-Z zakładka CPU, Mainboard, Memory i SPD dla każdej kości RAM.

W samym UEFI skoro to nie ty robiłeś OC to lepiej na początek wgraj ustawienia domyślne (lub zresetuj zworką zgodnie z instrukcją obsługi). Później poszukaj "profili", obecnie wiele UEFI/BIOSów pozwala wykonać OC automatycznie i prawdopodobnie to właśnie jest u ciebie. Mógłbym i ja i inni coś więcej powiedzieć ale trudno poszukać instrukcji dla płyty głównej "coś z ASUSa"

0
  • #10 12 Maj 2016 19:18
    310artur
    Poziom 43  

Sugeruje sprawdzić jak zachowuje się sprzęt teraz, czy problem nie znikł czasem. Procesor jest teraz ustawiony normalnie według CPU-Z. Maks mnożnik na turbo 36 czyli wyżej jak 3600MHz na rdzeniu pojawiać się nie powinno.
    http://ark.intel.com/pl/products/68316/Intel-Core-i5-3470-Processor-6M-Cache-up-to-3_60-GHz
    Tak na dowód że to zgodne ze specyfikacją tego procesora.
    Masz 4 identyczne kości RAM? Jak tak to nie musisz wstawiać screenów tylko potwierdź że są identyczne. Ustawienia są raczej dobre (twoje pamięci pracują tak jak masz w SPD 1 kości zapisane).

Jeśli byś mógł uruchom w tle jak będziesz grał program HWiNFO w trybie "sensor only"
    http://www.hwinfo.com/
    Ja po prostu nie trawie programu HWMonitor. Poza tym w HWiNFO będziesz miał znacznie więcej parametrów monitorowanych. Choćby Bus Speed.
    Tak dla pewności jeszcze mi powiedz twój procesor to Core i5-3470 nie Core i5-3470K (mnożnik ma zablokowany?)

0
  • #11 12 Maj 2016 19:24
    FunkyPunky
    Poziom 3  

To jest i5-3470 bez "K".Kości RAM są 2 po 2GB i tak, są identyczne.

0
  • #13 13 Maj 2016 16:02
    FunkyPunky
    Poziom 3  

Działa wszystko dobrze.RAM podbija się ciągle do dużych wartości ale chyba został zdjęty jakiś ogranicznik bo wtedy 1.8GB zużycia wystarczyło do błędu,wczoraj 2.6GB i gra śmigała a grałem dobre 2h więc też wolniej się nakręca.Nie mam screena z lenistwa ale sprawdzałem sensor only i procek działa na dobrych obrotach sądząc po opiniach na internecie dot. tego sprzętu także Panie Arturze może pan sobie wpisać gdzieś tą trafną diagnoze i pomoc.Dziękuje serdecznie! :D

0