Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4 - poziom sygnału GSM

szod 08 Maj 2016 21:12 945 3
  • #1 08 Maj 2016 21:12
    szod
    Poziom 33  

Witam

Mam Androida 5.0.1. Gdy wejdę w dane baterii jest wykres obrazujący jej zużycie. Pod spodem są dodatkowe wykresy co było aktywne i ile czasu. Interesujący jest wykres sygnału sieci komórkowej. Jest kolorowy na wszelkie sposoby. Większość to czerwony i żółty. Zielonego na lekarstwo. Niby nic szczególnego gdyby nie fakt, że mam tak cały czas, niezależnie od wskaźnika zasięgu, nawet jak pokazuje max. Jak wejdę w czuwanie sieci, to czas bez sygnału potrafi być podany 60 - 70% albo i więcej. Nieco to dziwne. Czuwanie sieci obecnie zużyło 7%, a jestem w miejscu dobrego zasięgu. Pytanie czy to normalne zjawisko? Jakieś uszkodzenie? Telefon nigdy nie upadł, nie był zalany.

0 3
  • #2 10 Maj 2016 23:07
    qwerty44
    Poziom 2  

Mam podobnie na S4 Mini (4.2.2) w czuwanie sieci - czas bez sygnału dochodzi nie raz do kilkunastu, kilkudziesięciu procent mimo iż nigdy nie zauważyłem na wskaźniku siły sygnału abym był rozłączony z siecią. Na wykresie sygnału sieci komórkowej mam w zasadzie kolor zielony, żółty i brązowawy (nigdy nie miałem czerwonego bo to on chyba pokazuje stan całkowitego braku sygnału).
    Mieszkam w miejscu o dobrym zasięgu (Orange) - BTSy mam w odległości 300 - 600 m.
    Sieć ustawioną mam na Auto:LTE/3G/2G.
    Z tymi kolorami to chyba jest jakiś "babol". Z moich obserwacji wynika, że gdy na pasku mam kolor żółty to android odczytuje go jako czas bez sygnału i dzieje się to chyba tylko wtedy gdy telefon stoi na 3G (ale na wskaźniku sygnału mam zasięg dobry lub bardzo dobry).
    Dodam że gdy ustawię sieć tylko na 2G - pasek mam praktycznie cały zielony.
    Z zużyciem baterii jest też raczej wszystko OK - gdy telefon leży nie używany - na dobę bateria schodzi około 6-7 %.

0
  • #3 11 Maj 2016 15:49
    szod
    Poziom 33  

No właśnie, a ja mam ustawione tryb pracy sieci sztywno na GSM i mam pasek różnokolorowy. Na automacie to może tak pokazywać, ale u mnie powinno być głownie zielone, jak u Ciebie.

0
  • #4 11 Maj 2016 21:37
    qwerty44
    Poziom 2  

Kiedyś też mocno mnie irytowało co się dzieje z zasięgiem telefonu (a w zasadzie to co pokazują statystyki, wykresy itp. w telefonie). Mocno drążyłem temat ale nie znalazłem wyczerpujących informacji, opisów na ten temat. Przy okazji spotkałem się też wiele razy z opiniami, że te wszystkie "statystyki" są mało wiarygodne.
    Tak dla ciekawości może zainstaluj jakąś apkę na telefon monitorującą sygnał gsm (jest ich sporo). Ja polecam Network Signal Info Pro
    https://play.google.com/store/apps/details?id=de.android.telnet2
    W apce tej można między innymi zlokalizować BTS (mapy, odległości itp.) z których korzysta Twój telefon.
    Ja już "przymykam" oko na te wszystkie "wykresy" ... najważniejsze, że jeszcze ani razu nie miałem przypadku aby ktoś nie mógł się ze mną połączyć lub ja z kimś.
    Pozdrawiam

0