Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Roomster 1,4 16V 2009r. - Brak oświetlenia wnętrza, zamek pokrywy tył nie

08 Maj 2016 21:33 975 10
  • Poziom 12  
    Problem dotyczy Skody Roomster 1,4 16V 2009r. 32000km przebiegu. Po otwarciu drzwi kierowcy zapalało się oświetlenie wnętrza i załączała się pompa od zamka otwierania pokrywy tylnej. Obecnie to nie działa. Po otwarciu drzwi prawych lampka oświetlenia wnętrza zapala się jak również po załączeniu na stałe oświetlenia lampka również się pali. Aby otworzyć pokrywę tylną muszę załączyć zapłon i mogę go wyłączyć a po naciśnięciu przycisku na lewych drzwiach pokrywa tylna się otworzy. Podejrzewam, że problem jest w lewych drzwiach. Nie wiem gdzie jest zainstalowany wyłącznik krańcowy drzwi bo na zewnątrz go nie widać. Proszę o pomoc w tym temacie bo nie chciałbym demontować auta w ciemno. Dodam, że auto jest bez zamka centralnego i bez elektrycznych szyb.
  • Poziom 43  
    Wszystko masz w zamku
  • Poziom 12  
    Auto nie posiada zamka centralnego. Czy w tym zamku mechanicznym znajduje się jakiś mikrostyk do sterowania oświetleniem? Czy można go wymienić?
  • Poziom 43  
    Można go wymieńić.
  • Poziom 12  
    Jak zdjąć tapicerkę z drzwi, gdzie są ukryte jakieś zaczepy, nie widać żadnych śrub. Jak się do tego dostać. Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź lub instrukcję demontażu.
  • Poziom 43  
    Jedz do fachowca jak nie masz pojęcia o tej robocie to nie wymiana żarówki.
  • Poziom 12  
    Liczyłem na fachową poradę i oczekiwałem informacji od osoby która miała podobny przypadek ale się pomyliłem. Może znajdę fachowca który mi nie uszkodzi tapicerki. Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 43  
    Co uszkodzić 2 śruby 2wkręty resztę szarpiesz. Ew.npwe kolki
  • Poziom 12  
    Zdejmowałem te boczki w innych samochodach ale przynajmniej 2 wkręty od uchwytu były na wierzchu. Wystarczyło je wykręcić, zsunąć obudowę klamki i próbować wyrwać kołki. W tamtych autach nie zależało mi na urwaniu kołków a tu będę musiał jeździć po serwisach i wszystko na zamówienie. Dziś już tego nie sprawdzę bo właśnie burza a w garażu za ciemno.
  • Poziom 43  
    Co ty pi..... w każdej hurtowni/sklepie kołki romixa paczka 10 szt. 15zł. A co z zamkiem tam musisz przeciąć przewody lub rozebrać wylutować je z płytki. O wyjęciu szyby nie wspomnę.
  • Poziom 12  
    Minęło trochę czasu ale zachęcony wizją wyjmowania szyby jak również wymontowywania i rozbieranie zamka w celu wylutowania mikrostyku zupełnie z tego zrezygnowałem. Pytanie na jak długo by to pomogło bo po ilości sprzedawanych mikrostyków czekałaby mnie w najbliższym czasie powtórka z rozrywki. Ja postanowiłem to poprawić po producencie i zaoszczędzić sobie kłopotów i wydatków. Do przewodów przed zamkiem bez potrzeby wyjmowania zamka dolutowałem równolegle 2 przewody i podłączyłem do nich kontaktron 3-piny, ponieważ przy oddaleniu magnesu musi zwierać styki. Kontaktron przykleiłem klejem motoryzacyjnym do tapicerki drzwi od środka w miejscu gdzie styka się z bokiem deski rozdzielczej. Z boku deski rozdzielczej znajduje się stosowny dekiel do którego wkleiłem od środka magnes kontaktronu. Oba te elementy kontaktronu trzeba dobrze wymierzyć aby były na wprost siebie. Wtedy działa z odległości 2,5 cm. O obciążenie styków kontaktronu nie martwię się ponieważ jest tam zaledwie prąd 12 mA w celu wysterowania elektroniki. Aby można zdejmować boczek tapicerki drzwi bez problemu to połączyłem kontaktron za pomocą złącza w tym przypadku typu czincz. Rozmieszczenie kontaktronu najlepiej zacząć od wklejenia magnesu jak na zdjęciu aby kontaktron nie kolidował z elementami drzwi. Moim zdaniem jest to sposób niezawodny i najtańszy. Brak potrzeby ponownego szarpania się z zamkiem i ponownych wymian mikrostyków. Zaznaczam, że w tym aucie nie ma centralnego zamka.
    Skoda Roomster 1,4 16V 2009r. - Brak oświetlenia wnętrza, zamek pokrywy tył nie Skoda Roomster 1,4 16V 2009r. - Brak oświetlenia wnętrza, zamek pokrywy tył nieSkoda Roomster 1,4 16V 2009r. - Brak oświetlenia wnętrza, zamek pokrywy tył nie