Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani i prosty monitoring do mieszkania, proszę doradzić

08 Maj 2016 22:46 1788 6
  • Poziom 14  
    Potrzebuję zrobić tanio i prosto monitoring małego mieszkania składający się z 2-3 kamer dla osoby chorej na Alzheimera.
    Zestaw ma nagrywać, mieć czujnik ruchu aby dysk się szybko nie zapełniał i mieć podgląd przez internet.
    Jedna z kamer ma być skierowana od południowego okna na pokój i chwytać kuchnię która jest na wprost (odległość jest nie wielka, mieszkanie ok 33m jasne) druga kamerka ma monitorować maly przedpokój w tym dźwi wejściowe.
    W zasadzie wystarczą 2 kamery, interesuje mnie kompletny zestaw łatwy w montarzu.
    Na razie na portalu aukcyjnym znalazłem ciekawe i nie drogie oferty z kamerami analogowymi i rejestratorem, wszystko w cenie ok 600 zł.
    www.eltro24.pl
    Przykłądowe parametry:
    REJESTRATOR GS-5004SA H.264 4 KANAŁY D1 H264 ( 1szt. ) 8312
    KAMERA KOPUŁKOWA DZIEŃ/NOC 900 LINII IR 20M ( 2szt. ) 9341
    TWARDY DYSK HDD 500GB 7200 SATAII 16MB ( 1szt. ) 7962
    PRZEWÓD DO KAMER PRZEMYSŁOWYCH Z ZASILANIEM 2x0,5 ( 10szt. ) 4944
    ŁĄCZÓWKA ROZGAŁĘŹNIK ZASILANIA LZ-1 ( 1szt. ) 4658
    ZASILACZ IMPULSOWY 12V 1,5A (1500MA) ( 1szt. ) 9368
    WTYK ZŁĄCZE F 5.9MM Z GUMOWĄ USZCZELKĄ ( 4szt. ) 9401
    REDUKCJA (PRZEJŚCIE) F - BNC ( 4szt. ) 4034
    SZYBKOZLACZE S-55 WTYK ZASILAJACY DC 2.1/5.5 ( 2szt. ) 92

Proszę mi doradzić co kupić, kamery mają być małe i dobrze jak by zestaw też nagrywał dźwięk, może są zestawy instalowane na skrętce.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Nie kupuj monitoringu analogowego, niewiele droższy jest w tej chwili np. AHD, a rozdzielczość ma co najmniej 2-3 razy lepszą.
    Kamery na skrętce da się połączyć, do przesyłania obrazu stosuje się takie transformatorki:
    http://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-analogowy/akcesoria/transformatory/transformator-video-kpl-kg-202p-kabel.html - podłączasz to na jedną parę skrętki, na dwóch innych robisz zasilanie - do tego potrzebujesz wtyki zasilania od strony kamer i jakiś rozgałęźnik od strony zasilacza, jeśli nie chcesz tam lutować.
    Jeszcze zasilacz 12v do kamer.
    Rejestrator np. taki: http://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-analogowy/rejestratory-analogowe/rejestrator-gise-gs-404e.html - jeśli nie masz doświadczenia, to ważne, aby pracował z internetem w chmurze, tak jak ten, plus jakiś dysk.
    Kamery np. http://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-ahd/kamery-ahd/kamera-kopulkowa-4w1-720p-9371.html
    Jeszcze jakiś mikrofonik - ten rejestrator nagrywa 1 kanał audio.
    To tak na szybki, chyba o niczym nie zapomniałem. Powodzenia.
  • OptexOptex
  • Poziom 14  
    Wygląda bardzo rozsądnie, czy pod ten rejestrator można podłączyć dysk tylko do USB czy ma w środku złącze sata ?
    można zdalnie przeglądać materiał wideo i audio ?
    oczywiście podłączył bym to po skrętce przynajmniej jedną z kamer.
    Jeszcze pytanie dotyczące prędkości łącza, będę mieć do dyspozycji tylko przeciętnie działający internet HSPA w porywach do LTE, raczej nie zamierzam nagrywać w FULL HD , wystarczy mi ogólny podgląd i możliwość rozpoznania twarzy.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    anubis76x napisał:
    czy pod ten rejestrator można podłączyć dysk tylko do USB czy ma w środku złącze sata ?
    Odpowiedź na drugą część pytania znajdzie kolega w treści opisu znajdującą się pod podanym linkiem opisu rejestratora.
    Do czego służy port USB w tym rejestratorze - o tym także można się dowiedzieć z opisu.

anubis76x napisał:
    Jeszcze pytanie dotyczące prędkości łącza, będę mieć do dyspozycji tylko przeciętnie działający internet HSPA w porywach do LTE, raczej nie zamierzam nagrywać w FULL HD , wystarczy mi ogólny podgląd i możliwość rozpoznania twarzy.
    Na to pytanie także można znaleźć odpowiedź pod podanym linkiem do opisu w części "Specyfikacja techniczna". Wystarczy odnaleźć opcję "Zapis danych i archiwizacja / Zajętość dysku". Wartości tam znalezione należy wykorzystać dokonując odpowiednich przekształceń matematycznych. Jeśli chcesz się upewnić, jakie to będą wartości dla określonej rozdzielczości - podaj swoje obliczenia dla weryfikacji ;).
  • Poziom 14  
    Duży spadek jakości obrazu jest gdy zastosuję skrętkę i te transformatorki z linka ? na razie myślę o 2 kamerkach więc mogę wykorzystać jedną parę na sygnał i 2 parę na zasilanie na jedną kamerkę. Zestaw jest dla mnie idealny, jeszcze pytanie o tryb pracy kamery, przy kamerze jest przełącznik AHD, TVI, CVBS, CVI, który będzie odpowiedni dla podłączenia po skrętce ? w teorię wgryzę się później muszę szybko to kupić i zamontować.
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    anubis76x napisał:
    Duży spadek jakości obrazu jest gdy zastosuję skrętkę i te transformatorki z linka ?

Przy twoich odległościach - nie będzie spadku praktycznie żadnego.

anubis76x napisał:
    więc mogę wykorzystać jedną parę na sygnał i 2 parę na zasilanie na jedną kamerkę

Tak dokładnie możesz zrobić :)

anubis76x napisał:
    Zestaw jest dla mnie idealny, jeszcze pytanie o tryb pracy kamery, przy kamerze jest przełącznik AHD, TVI, CVBS, CVI, który będzie odpowiedni dla podłączenia po skrętce ?

Tym się ie przejmuj - kamera ma mieć tryb AHD - i taki na joysticku ustawisz - i kamera będzie działała już trybie AHD :) Reszta cię nie interesuje - bo tryb pracy ustawia się na samym początku.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za pomoc, monitoring nie jest już potrzebny.