Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

netgear 785 - niestabilny internet na trudno położonej działce

pheeche 08 Maj 2016 23:40 558 5
  • #1 08 Maj 2016 23:40
    pheeche
    Poziom 2  

witam,
    lokalizacja działki: Tuchlin obok Brańszczyka
    (na beta.btsearch pl to center=52.63481%2C21.683261&zoom=15)
    Dom otoczony laskiem, brak widoczności nadajników, dodatkowo jest blisko rzeki (obniżenie terenu).
    W domu i na zewnątrz internet jest niestabilny ale 1-2 kreski można złapać. Używany modem to Netgear 785 (LTE/3G/2G) z wejściami antenowymi TS-9.
    Operator z jakiego obecnie korzystam to Virgin mobile a na routerze wyświetla się informacja, że połączenie jest w roamingu(?). Niemniej mogę zmianić operatora na innego. Testowałem wszystkich i jeszcze Play w miarę jako tako. Plus zupełnie się nie łapał.
    Chciałbym zainwestować w antenę ale nie mam zupełnie pomysłu jaką zakupić aby poradziła sobie z niekorzystnym położeniem domu.
    z góry dziękuję za ukierunkowanie moich poszukiwań.

0 5
  • #2 09 Maj 2016 01:49
    antek1cza
    Poziom 28  

Witam

pheeche napisał:
    Chciałbym zainwestować w antenę ale nie mam zupełnie pomysłu jaką zakupić aby poradziła sobie z niekorzystnym położeniem domu
    1. Proponuję zobaczyć anteny np.
    - ANTENA ATK-16/2.4 2.4 GHz 13 dBi jest tutaj https://sklep.delta.poznan.pl/antena-atk-162-4-2-4-ghz-13-dbi_l1_p822.html
    - ANTENA PANELOWA ATK-P1/2.4-3M 8 dBi" i jest tutaj https://sklep.delta.poznan.pl/antena-panelowa-atk-p12-4-3m-8-dbi_l1_p1548.html
    2. Przejrzeć artykuł "Poradnik Instalatora WLAN" część o antenach http://www.dipol.com.pl/poradnik_instalatora_wlan_bib86.htm

0
  • #3 09 Maj 2016 08:16
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pytanie było o internet w sieci 3G/4G - podane anteny nijak mają się do tematu ponieważ są do sieci WiFi 2,4 GHz.

0
  • #5 09 Maj 2016 21:00
    pheeche
    Poziom 2  

dziękuję za odpowiedzi. Czy są jakieś rozwiązania bardziej budżetowe?
    z innego wątku: "Przy problemach z zasięgiem stosuje się zew. anteny kierunkowe na wybrane pasmo."
    aktualnie wykorzystywany router ma dwa wyjścia na dual mimo 1800mhz. z mapki bts-ów wynika że na około mam głównie 900mhz, czyli dodatkowa antena nic mi nie da (?).

jestem gotów na zainwestowanie kilku stówek tylko nie mam zupełnie pojęcia w jaki sprzęt pójść - do obecnego routera jakąś(jaką?) antenę
    - router dla sieci 900mhz z innym(?) routerem
    - jedynym ratunkiem dla mnie jest repeater GSM

z góry dziękuję za pomoc

0
  • #6 09 Maj 2016 22:19
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

W twojej lokalizacji jeśli chodzi o LTE masz zasięg w Play , Plusie i Orange. W Play najbliższe BTS-y to Poręba Kocęby, Trzcianka i Sadowne. Na pewno działają w LTE1800 , możliwe że już odpalono LTE800 na nich. Na 1800MHz Play ma 10MHz z MIMO i DL do 75Mb/s. Na LTE800 połowa tego na 5MHz z MIMO. Jeśli chcesz korzystać z LTE1800 potrzebujesz antenę Dual LTE 1800MHz, sprawdzoną i polecaną. Odległości od BTS-ów 8-12 km więc szanse są. Antena kierunkowa pozwala wymusić połączenie z każdym z nich i wybrać ten zapewniający najlepsze prędkości, możesz teraz sprawdzić ile oferuje każdy z nich. Wystarczy zrobić testy LTE Play( Virgin) w pobliżu każdego z nich przy dobrych parametrach sygnału LTE. Oczywiście na twoim MiFi. Będziesz wtedy wiedział czego się możesz spodziewać po LTE w Play i czy BTS-y nie są przeciążone. Oferta w Play z LTE to najlepiej nadal RBM starter za 9 zł z puszką i na niej Darmowy Internet LTE bez limitu. doładowujesz za 50 zł na 100 dni i co m-c włączasz tą usługę. Kasa zostaje na koncie. Ewentualnie właczysz co m-c pakiet 600MB za 5 zł( gdybyś przypadkiem wykorzystał 2GB za doładowanie). W Plusie zasięg LTE zapewnia sieć LTE800Sferii. Najbliższe BTS-y to Białe Błoto-Kurza lub Turzyn, około 8-10km. Potrzebne 2xantena na 800MHz ustawione pod kątem prostym. Można próbować z obydwoma lokalizacjami. Oczywiście tez test na karcie Plusa w ich pobliżu bo sieć bywa przeciążona. Sferia ma tylko 5MHz ponoć już w MIMO i DL do 37,5Mb/s. Oferta w Plusie tylko abonament on line i ze sprzętem. W Orange zasięg LTE prawdopodobnie z BTS-a LTE800 w Porębie Kocęby. Tam oraz w Brzuzie są też pozwolenia na LTE1800NetWorks ale pewnie nie działają. Na LTE800 Orange ma 10MHz z MIMO daje to DL do 75Mb/s. Potrzebne 2xantena na 800MHz. Trzeba też potwierdzić uruchomienie LTE800 Orange z Poręby oraz zrobić test LTE w jego pobliżu.T-Mobile nie posiada zasięgu LTE w twojej lokalizacji. Najbliższe pozwolenie na LTE800 ma w Zieleńcu , póki co nie działa. U wszystkich operatorów masz zasięg 3G. Najlepszy u każdego z UMTS900 w HSPA+. W Play, Orange i T-Mobile są szanse na UMTS2100 z HSPA+DC.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo