Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka LPT->USB + Drukarka HP Laser Jet 6L = 5 kopii tej samej drukarki

09 Maj 2016 11:25 2754 4
  • Poziom 28  
    System: Windows XP SP3

Winowajca: Przejściówka do podłączenia drukarki LPT->USB (firmy no-name, w środku jedna struktura scalona w postaci czarnego gluta)
    Przejściówka LPT->USB + Drukarka HP Laser Jet 6L = 5 kopii tej samej drukarki Przejściówka LPT->USB + Drukarka HP Laser Jet 6L = 5 kopii tej samej drukarki

Przejściówki używam do podłączenia wiekowej drukarki HP LaserJet 6L, która posiada jedynie interfejs Centronics. Przejściówka (ani sama drukarka) nie potrzebuje żadnych sterowników (korzysta z domyślnych systemowych) i działa dobrze, z jednym małym wyjątkiem.
    Jeśli włożę przejściówkę do portu USB, to system instaluje sterowniki sam, w menedżerze drukarek tworzy się drukarka i wszystko gra. Tylko teraz jak ją wyjmę i włożę do innego portu USB, to system znowu instaluje sterowniki i tworzy się kolejna drukarka (kopia). W efekcie, w menedżerze drukarek mam 5 wersji tej samej drukarki, w zależności od tego, do którego portu USB wsadzę adapter. Jest to uciążliwe, bo podczas drukowania trzeba zajrzeć do menedżera urządzeń aby zobaczyć, która drukarka jest aktywna (niewyszarzona).

Z inną drukarką na USB nie ma takich problemów, więc podejrzewam, że to przejściówka coś bruździ.

Z tego co wyczytałem w internecie, to jeśli urządzenie USB nie zgłasza swojego numeru seryjnego (lub zgłasza za każdym razem inny), to system właśnie się podobnie zachowuje. Jest na to jakieś lekarstwo?

Jeśli wywołam menedżer urządzeń tak, aby pokazywał wszystkie urządzenia, tj.
    Code:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
    start devmgmt.msc

to tam też widać 5 drukarek:

A patrząc w szczegóły sterownika każdej z nich:
    Code:

Identyfikator wystąpienia urządzenia (1 kopia):
    USBPRINT\HEWLETT-PACKARDHP_LASERJET_6L\6&14F5B85D&0&USB005

Identyfikatory sprzętu (1 kopia):
    USBPRINT\Hewlett-PackardHP_LaD7E2
    Hewlett-PackardHP_LaD7E2
    -----------------------------------------------------------
    Identyfikator wystąpienia urządzenia (2 kopia):
    USBPRINT\HEWLETT-PACKARDHP_LASERJET_6L\6&155EE041&0&USB004

Identyfikatory sprzętu (2 kopia):
    Hewlett-PackardHP_LaD7E2
    Identyfikator wystąpienia urządzenia (3 kopia):
    USBPRINT\HEWLETT-PACKARDHP_LASERJET_6L\6&2A52F9C&0&USB006

Identyfikatory sprzętu (3 kopia):
    Hewlett-PackardHP_LaD7E2

Identyfikator wystąpienia urządzenia (4 kopia):
    USBPRINT\HEWLETT-PACKARDHP_LASERJET_6L\7&24759488&0&USB007

Identyfikatory sprzętu (4 kopia):
    Hewlett-PackardHP_LaD7E2
    Identyfikator wystąpienia urządzenia (5 kopia):
    USBPRINT\HEWLETT-PACKARDHP_LASERJET_6L\7&31225C12&0&USB008

Identyfikatory sprzętu (5 kopia):
    Hewlett-PackardHP_LaD7E2
  • Poziom 26  
    Niestety - to jest problem z tymi przejściówkami. Każda z którą się spotkałem działa w identyczny do opisanego przez Ciebie działania.

Ja zainstalowałem program zbierający moje wydruki w całość. Głównym jego zadaniem jest pokazanie co będzie drukowane, jak sformatowa, opcja zmniejszenia strony i pomieszczenia dwóch na jednej kartce, zrobienia dwustronnej broszury, etc.

A przy okazji w nim tylko wybieram z którego portu jest drukarka.

Ale to nie rozwiązanie a obejście problemu.
  • Poziom 13  
    A ja ten problem (braku LPT) rozwiązałem w ten sposób, że włożyłem kartę PCe - LPT.
  • Poziom 28  
  • Poziom 26  
    buzerek napisał:
    A ja ten problem (braku LPT) rozwiązałem w ten sposób, że włożyłem kartę PCe - LPT.

Tak. Podobnie można też używać zawsze tego samego portu USB.