Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wzmacniacza do TV

asdms 09 Maj 2016 12:46 552 2
  • #1 09 Maj 2016 12:46
    asdms
    Poziom 8  

Witam, mam takie pytanie. Do telewizora LG 42LF2510 chcę podłączyć wzmacniacz H/K PM655VXi, jak mogę to zrobić?
    -TV ma wyjście cyfrowe, mogę do tego zastosować taki DAC za 50zł, i podłączyć pod czińcze w wzmacniaczu? Będzie to działać? Czy przypadkiem nie będzie się tak robić, że kiedy podłączony będzie kabel cyfrowy to głośniki w TV się wyłączą? Wzmacniacz chcę mieć tylko załączony jak będę słuchał muzyki.
    -Podłączenie pod słuchawki odpada bo jak podpinam kabel słuchawkowy to się głośniki wyłączają.

Prosiłbym o podpowiedz co mam zrobić. Bo DAC-a jeszcze nie mam i nie wiem czy mam inwestować. Może jest jeszcze inne rozwiązanie...
    Dzięki.

0 2
  • #2 15 Maj 2016 21:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

asdms napisał:
    mogę do tego zastosować taki DAC za 50zł

Możesz - czy zadziała się dowiesz jak kupisz.
    Ale jak kupisz FiiO D3 zadziała na 100%.
    asdms napisał:
    Czy przypadkiem nie będzie się tak robić, że kiedy podłączony będzie kabel cyfrowy to głośniki w TV się wyłączą?

Jedno z drugim nie ma ze sobą związku.
    Tylko, ze w takim układzie, ciągle będziesz musiał w menu tv się przełączać - raz na port optyczny a raz na głośnik w tv.

0
  • #3 16 Maj 2016 12:51
    asdms
    Poziom 8  

To co mam zrobić żeby dźwięk leciał normalnie z TV, a załączenie wzmacniacza spowoduje, że dźwięk poleci z kolumn. TV może grać razem z kolumnami.
    Do TV, są podłączone 2 HDMI (Cyfrowy Polsat i laptop).
    W ustawieniach TV mam przy wyjściu optycznym 2 opcje: auto i PCM. Może jak będę miał ustawione auto to może jak włączę wzmacniacz to złącze optyczne samo się załączy? Sam nie wiem ..

0