Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka, whirlpool AWO/D 5720/P - "sprawdź filtr" ??

09 May 2016 16:46 3333 4
 • Level 9  
  Witam
  Znów problem z tą pralką. Więć sprawa ma się tak: pod koniec prania kiedy dochodzimy do etapu płukanie wypompowanie zapala się kontrolka "sprawdź filtr" i pralka "utyka" w tym miejscu. Oczywiście filtr który znajduje się na dole po prawej stronie pod listwą - ten zamykany okragłym "deklem" sprawdzany za każdym razem. Nic w nim nie ma, ten "wirnik" który jest tam w środku kręci się bez przeszkód. Wcześniej kiedy ta kontrolka się zapalała, zdarzało się, że wirnik był zablokowany jakims klockiem lego albo innymi "smieciami zkieszeni" spodni dzieciaków, czasem jakąś małą monetą. Po odkręceniu filtra, wyjęciu "obecgo ciała" wszystko wracało do normy.

  W tej chwili nic nie wraca do normy i za każdym razem ta kontrolka na etapie płukanie/wirowanie się zapala i za każdym razem nic nie ma w filtrze... Zastanawiam się, czy przypadkiem ten "wirnik" kiedys nie chodzł "lżej" teraz wyraźnie "przeskakuje" kiedy nim obracam. Nie jest to jakiś "super opór" ale może właśnie jest na tyle "istotny", że elektronika odczytuje to jako "zacięcie" na jakimś przedmiocie...

  Proszę o radę co z tym zrobić, i ewentualnie podpowiedź jeżeli trzeba wymienić coś dookoła tego wirnika jak to zrobić.

  Dzięki z góry.
 • Level 18  
  Wąż od bębna do pompki do sprawdzenia ,kiedyś miałem ten problem wyczułem że tam była blokada spustu szmata się zablokowała.
 • Level 31  
  Sprawdź w momencie wystąpienia błędu na jakim etapie znajduje się program czy na wypompowaniu wody czy też na etapie dopuszczania wody. Jeśli pompka nie pracuje bardzo możliwe ze otwarty został zawór wody na którym jest również filtr wody który może być zatkany a czyści się go po odkręceniu węża.
 • Level 15  
  Witam, na początku zaznaczam że nie jestem serwisantem sprzętu AGD a tylko użytkuję podobny model pralki i przechodziłem przez podobny błąd.
  Po czyszczeniu filtra odpływowego dalej zdarzał się alarm, więc rozebrałem i wyczyściłem po kolei cały odpływ począwszy od gumowego węża który wychodzi z dołu zbiornika- wszystko było mocno zanieczyszczone ale alarmy zdarzały się dalej , później pompka odpływowa poszła na stół. Po podaniu napięcia sieciowego wirnik zamiast się obracać zaczynał oscylować nie wykonując obrotu więc ją wymieniłem. Po jakimś czasie dalej występował sporadycznie alarm więc zabrałem się za czyszczenie wężyka idącego do hydrostatu, plastikowego przezroczystego pojemnika z którego wychodzi ten wężyk- on również był nieźle zanieczyszczony. Po tych wszystkich zabiegach problem ustał w 100 %.
 • Level 9  
  Ok ;)

  Mam jak widzę kilka rzeczy do sprawdzenia ;) Jak się z tym ogarnę to oczywiście o efektach napiszę ;)

  Pozdrawiam