Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ColorFly s782 q1 - Gorące układy ładowania i jedna przetwornica

slimax 09 Maj 2016 18:15 1191 0
    slimax
    Poziom 17  
    Witam,
    mam problem z tabletem córki. Zaczął się mocno grzać i resetować.
    Dodałem termopady na cpu, ram i problem niby rozwiązany.
    Normalnie działał na baterii ponad 2h.
    Teraz nawet jak jest wyłączony bardzo się grzeje w miejscach zaznaczonych na zdjęciu i bardzo szybko wyładowuje baterię.
    Jak jest włączony - cały czas pokazuje ładowanie pomimo odłączonej ładowarki.
    Podejrzewam że uszkodzony jest układ na wejściu ładowarki "o wszystko mówiącym" oznaczeniu 123x ale niestety nie mam jak tego potwierdzić bez wiedzy co to jest. Generalnie na wyłączonym tablecie bardzo mocno grzeją się elementy zaznaczone czerwoną ramką. Element (chyba qfn) o oznaczeniu 8312, 3151D, a trzeci rząd chyba D0B38?
    Zaznaczone 5V na kondensatorze to wg. pomiarów wejście ładowarki przez gniazdo usb.
    Aktualnie bateria jest odłączona żeby nie uszkodzić więcej elementów.
    Wg. mojej teorii przetwornica pracuje na prądzie z baterii i zasila wejście ładowarki przez co w jakiś dziwny sposób sam siebie (roz)ładuje.
    Na schemat raczej szans brak jak się domyślam, co mierzyć albo wylutować na próbę żeby ruszyć do przodu? Z góry wielkie dzięki za pomoc!

ColorFly s782 q1 - Gorące układy ładowania i jedna przetwornica ColorFly s782 q1 - Gorące układy ładowania i jedna przetwornica ColorFly s782 q1 - Gorące układy ładowania i jedna przetwornica

06.01.2017 --------------------------------------------------------------
    Mały update, udało mi się znaleźć że 123X to prawdopodobnie XC6102 (SOT-25 3.4V Voltage Detector).
    Tylko połączenia nie do końca pasują albo to coś innego...
    Załączyłem zdjęcie z podpisanymi pinami jak to teraz jest przy podłączeniu baterii i ładowarki.
    Z samą baterią napięcia zamiast 5V są 3.26V przy napięciu baterii 3.56V

ColorFly s782 q1 - Gorące układy ładowania i jedna przetwornica